Da li volite miris i ukus crnog luka?

Umri_muski

Legenda
Poruka
54.703
Praveci neke sendvice uspeo sam da dobijem crni luk koji je hrskav, svez, ima ama bas sve mirise crnog luka i sve ukuse , ali nije uopste ljut ili izuzetno minimalno.
Ljudima se svidelo, neki pogodili , drugima nije jasno kako nema ljutinu uopste..
Znam da deca ne vole ukus przenog ili kuvanog, ali ovo je svez, i eto pitanja iz naslova...
 
mislim da luk ove generacije ne smrdi ko nekad ranije, mislim i na beli
inače jedem ga osim kad nije baš mnogo ljut, moram onda da ga gasim, kad je neki roštilj onda treba da ima i luka. prženi luk je super, u ikei ima neki kao čips od crnog luka, super su i supe mislim ali nije to baš uobičajeno
od svih tema dođoh na kulinarstvo
letnje paradajz-mešane salate s lukom :ok:
 
Ja sam odavno prešao na crveni za sve salatne,prilog i sendvič oblike kao i u jelima gde želim i teksturu od njega da osetim jer se teže "topi". Daje svežinu i hrskavost.Takođe čini mi se da je miris "pitomiji" i aftertejst. Crni za dinstanje klasično i za sarajevske ćevape :lol: Tu crveni jedino nije konkurencija iz nekog razloga.
 
Ako se narenda, pusti gorak sok i jelo dobije otužan miris.
Ako je suviše krupno isečen, plovi po jelu.
Crni luk treba znati pravilno iseckati za dinstanje.
Lagano dinstanje da se luk 'ukaši', mada u poslednje vreme skoro uopšte ne dinstam luk, sve potaž čorbice, pasulj, paprikaš, i većinu jela kuvam na svoj način.
Za pasulj, na primer, skuvam svo povrće i luk, i sve izblendam u gustu kašu. Spojim sa prokuvanim pasuljem i suvim mesom, ukuvam.
Pasulj bude preukusan i gust, bez trunke masnoće, brašna i što je najvažnije, nema zaprške, a sve je u njemu(luk, šargarepa, zelen, začini)

Ćevapi, obavezno u somunu, sa lukom.
paradajz salata mi nije salata ako nema naseckanog luka i ljute papričice.
 
Praveci neke sendvice uspeo sam da dobijem crni luk koji je hrskav, svez, ima ama bas sve mirise crnog luka i sve ukuse , ali nije uopste ljut ili izuzetno minimalno.
Ljudima se svidelo, neki pogodili , drugima nije jasno kako nema ljutinu uopste..
Znam da deca ne vole ukus przenog ili kuvanog, ali ovo je svez, i eto pitanja iz naslova...
Posloli se sat vremena ranije i stavi u frizider.
Srbija je nekad snabdevala svet i Afriku crnim lukom , pogacarem i posebnim delikatesnim sortama.
Nema tog semena vise , sve je ovo sto se kupuje ili seje EU ili Kina gmo, smrad i ljutina.
 

Back
Top