Da li volite ili ne volite praznike i zašto?

Postoje ljudi koji se raduju svakom prazniku, bilo da je reč o verskom ili nekom drugom prazniku. Oni uživaju u pretprazničnom raspoloženju.

Neki drugi ne vole praznike i obično su tada loše raspoloženi, melanholični ili depresivni.

U koju grupu vi spadate?

-autorska tema -
Dok sam radio, radovao sam se praznicima, sad mi je sve jedno...

Postoje ljudi koji se raduju svakom prazniku, bilo da je reč o verskom ili nekom drugom prazniku. Oni uživaju u pretprazničnom raspoloženju.

Neki drugi ne vole praznike i obično su tada loše raspoloženi, melanholični ili depresivni.

U koju grupu vi spadate?

-autorska tema -
Pod A.😃
Samo da se ne radi,...najviše volim Novogodišnje i Božićne praznike, jer su bajkoviti. Svuda je lepo ukrašeno, kupuju se i daruju pokloni,...moj rođendan i onda idem na godišnji odmor. Tu su i Novogodišnji popusti u vidu sezonskih sniženja,....ja sam inače tip koji voli zimu. Predivno!:zaljubljena:
P.S. Ostale praznike preko godine takoreći ignorišem, ukoliko mi vreme i mogućnosti dozvole, provodim ih na putovanjima.

Ne slavim ništa , ne volim gužve i okupljanja nijedne vrste
Volim samo taj "sveti januar" zbog hedonizma i sopstvene tradicije
Ritualno prekidam sve poslove još 25. decembra i od 28. počnem kući da dovlačim sve šta treba za novogodišnju i Božićnu trpezu
Ja do 30 decembra imam sve spremljeno za novu godinu .
Uskačem u trenerku ili neku kežual garderobu i čist hedos sve do 4-5 januara
Posle opet malo pečenja , kuvanja i spremanja za Božić i repriza nirvane sve do 10 .
Za Srpsku novu godinu nemam više snage i počinjem sa detoksom organizma pošto svaki januar nabacim 2-3 kg viška

Volim ih na tužan način.
Teško objašnjivo.
Javi se onaj osećaj radosti na trenutak, a onda me rastuže neka sećanja.

Pre svega,ovo se odnosi na Vaskrs i Božić.

Slave, rođendane i svadbe izbegavam.

Ponovo se slažem sa tobom :heart: ali je kod mene malo drugačije.

Volim praznike-Božić, Vaskrs, moju krsnu slavu, doček Nove godine, doček Srpske Nove..volim i svoj rođendan. Na svadbe retko idem, jer ih je sve manje u mojem okruženju.

Volim da kupujem za praznike..

I raduje me svaki praznik..i samo na tren, dva osetim tugu, kada se setim članova moje uže porodice kojih više nema..tada se setim i prijatelja i rođaka kojih više nema.

Da li ste ponekad tužni i neraspoloženi tokom praznika? Kako se borite sa tim osećanjima?

Već sam išla u veliku kupovinu za NG, Božić i kupila sam nešto i za krsnu slavu. Iako nećemo imati okupljanje za NG mama i ja smo već spremne za svečanu trpezu, biće manja.

Ne znam za jelku, ali imamo one male svetleće sijalice. Ne volim veliku sijalicu koja menja boje..ali možda će biti u dvorištu.

Porodica se okuplja na Božić i mislim da je to veći praznik od dočeka nove godine.

I posle Božića, 20.01. je moja krsna slava. :heart:

Stvarno uživam u svim pripremama za praznike.☺️

Volim praznike, ali svoj rođendan ne smatram nikakvim praznikom. Ne treba niko da mi dolazi i čestita na pukom životu.
Tog dana verovatno u nekoj milisekundi procenim sebe, pa i dana pre, i da li treba da slavim svoj rođendan. Uglavnom mislim da ne treba. Samo sam "živela".
Treba da gostim ljude koji su se setili mog rođendana i došli sa poklonima tj. stvarima koje su im drugi poklanjali, a nikome ne trebaju, ali uglavnom mislim da mi treba vreme kad sam ukopana pod zemljom, da me niko ne podseća da sam godinu starija, da se ispitam sama gde sam mogla bolje, gde je sve tj. išta bilo do mene; .

U koju grupu vi spadate?

-autorska tema -
Radujem se jedino zato što ću 11 dana biti u obavezi da spavam do devet i u pižami pijem kafu do podneva.
Ostali praznični benefiti me ne dotiču naprotiv ove godine me prestravljuju.

Back