Da li vodite decu u vrtić bez obzira na virus

E bas me juce pitala drugarica :) sto ne ostavim dete u kuci ako se zentam gripa.
Pa sam rekla da :
1. bi je ostavila da ne moram da tresnem full sumu za vrtic isla ona ne isla, a to je suma od koje se inace svakog meseca odvajam drhtavih usana , jer mi to dodje kao da se odvajam od jednih doooooooooobrih cizama :)
2. sve da ja nju i ostavim , sta vredi, kad se krecemo , pokupicemo to u maxyiju , tempu, pošti....Ne mozemo ziveti pod staklenim zvonom, tj u stanu do marta.
3. ja ne mogu da prezivim ni dve nedelje sa njom u stanu kad je bolesna a da ne prolupam , a kamoli da mi se tu mota 24/7 ....i ko sad kaze da sam nemajka , dabogda mu dete ne islo nikad u vrtic .

:lol::lol:

Da, o tome su bas pricale mlade mame sinoc na spiningu, koji treniram jelte... Bas nije svejedno, ono, nije jednostavna situacija uopste...Po toj logici ne bi ni skole trebale da rade, kao ni vrtici ... Niti bilo kakva masovna okupljanja da budu dozvoljena, sto bi licilo na jedan ogromni karantin :(
 
1. дете ми нормално иде у забавиште
2. нећу да примим вакцину јер сматрам да чак и ако се разболим од било ког грипа да један здрав организам може да се избори...неће ни моја деца да се вакцинишу
примењујемо мере превентиве...прање руку често, јабуке, живе паприке, вит, ц....
 
Ja ipak jesam za zabranu masovnih okupljanja , tipa pozorista, bioskopi, koncerti.
Moj dever je prvi išao slinav na koncert riblje corbe.
Takav dodje i kod mene , covek je debil, nema svest o tome da ima zivota i van njega. ( mislim na njega licno ne na vanzemaljce i duhove )

I nek je sto takvih u sali ....eto vam bar 10 x toliko zarazenih....

Ok .. vrtici , skole, posao...to se mora , al koncert, predstava ....pa cak i slava ....bez toga se moze .

Počinje sezona slava ....kakav je vas stav ...hocete ici ????
Doci ce i podela paketica ...hocete voditi decu ???
 
Počinje sezona slava ....kakav je vas stav ...hocete ici ????
Doci ce i podela paketica ...hocete voditi decu ???

на славу ћу ићи ако ме не ко зове:mrgreen:
на доделу пакетића обавезно....па нек буде шта буде....:poklon:z:dd:

него , мирка, хтедох да те питам...
зар ти ниси дала дете у државни вртић...говорила си нешто о томе?
(извињавам се што скрећем са теме)
 
Danas su objavili na vestima da ce izgleda zatvoriti vrtice i zabraniti javna okupljenje,a nas dragi ministar je savetovao svima da se vakcinisu jer do sad nije bilo negativnog efekta od vakcine :roll:

A sta je sa skolama?Sta ce nasa deca ako dodje do zatvaranja skola?

Kako mislis sta ce ?
Pa da sede kuci i uzivaju.
Za roditelje koji ne rade to ne treba da bude problem.
Ako treba predjes malo sa detetom, cisto da ne bude bas van tokova , sta ce da im fali da ne idu u skolu ??? :dontunderstand:

Vexy ...moja klinka je bila u drzavnom 15 dana i od tad je u privatnom.
Ne znam hoce li se ova odredba o zatvaranju vazitii za privatne vrtice.
Ja sam danas kontaktirala vrtic , kazu ima manje dece al raspust je ...ne vidim vezu al ajde.

Moe dete treba da krene u vrtic u ponedeljak posle nedelju dana pauze ja se jos dvoumim dal da je ostavim jos malo.
 
Danas su objavili na vestima da ce izgleda zatvoriti vrtice i zabraniti javna okupljenje,a nas dragi ministar je savetovao svima da se vakcinisu jer do sad nije bilo negativnog efekta od vakcine :roll:

A sta je sa skolama?Sta ce nasa deca ako dodje do zatvaranja skola?

Богами, биће густо!
Прети велика отимачина око кућних компјутера! :mrgreen::lol:

П.С.
Шта ће? Висиће на фејсбуку по васцели дан и излежаваће се пред ТВ екранима, ето шта ће! ;)
 
danas su na vrata vrtića okačili obaveštenje da je obavezno doneti opravdanje od lekara čak i za 1 dan odsustva... tako da moje ide, ali se društvo osulo (od njih 20ak dolazi 7-8)

:eek:

Е, свашта!
И сад, ако дете скаче по соби па мало повреди зглоб и оставиш га код куће дан-два, треба да седи са свом оном болесном децом у чекаоници да би добило лекарско уверење????

А ми у школи баш добили упутства да више не тражимо лекарска оправдања, да је довољно да само родитељ правда, без обзира на дужину одсустовања, баш због тога да не морају да иду код лекара ако није нека баш, баш фрка.
 
Dali vodite decu u vrtić od kada se pojavio virus ili ih ostavljate kod kuće. Ja sam u velikoj dilemi nemam kod koga da ga ostavim i vodim ga u vrtić i strasno me je strah s obzirom da dolazi svega nekoliko dece, a sa druge strane ko mi garantuje da ja na poslu necu pokupiti virus i doneti ga kući.

Šta vi mislite o tome?:dontunderstand:

Logika je jedino u tome sto mala deca se guraju, pipkaju, niko ne vodi racuna ako neko smrca...........jedan vidi nesto (znimljivo) i svi nabiju glave da vide i oni, a naravno glava uz glavu :lol: Za roditelje stoji da i oni mogu da unesu u kucu, ali racunjau da su odrasli ljudi i da ce bolje da se zastite.
 
e a je l ste provalili cicu s pocetka teme? :)
misim simpa je :lol:
moje dete ide u skolu normalno,najbolja drugarica joj je prelezala grip(mada ja mislim mozda i njena mama izmislja) kao i sva deca iz te porodice pa nama nije nista bilo a da je htelo zakacilo bi nas,ne pada mi na pamet da izbegavam skupove ,jedino ko sto napisah na jednom elitnom forumu malo manje se cmacem okolo,sto i nije lose hehehe
sad kad sam bila u srbiji smorila sam se do jaja od te price,mislim da ste se previse istripovali
pa nije kuga
 
moj muz je za vakcinu ja sam protiv .
I sta sad ja da radim???
Ako joj ne damo a razboli se - kriva ja
Ako joj damo pa se za 10 godina pokaze nesto ne daj boze - opet cu ja da se roknem ....

Nisam pametna , al da mi je muka i da mislim o tome -muka mi je.

Sta ste se bre ljudi primili na price diktatorskih medija.

Grip ko grip......samo ako se zakaci neka prehlada ili slicno odmah u krevet cajevi tablete i ostalo i nema zime......Pa veca vam je smrtnost od ovog obicnog gripa

P.S.-Vakcinisi psa protiv gripa:)
 
Kako mislis sta ce ?
Pa da sede kuci i uzivaju.
Za roditelje koji ne rade to ne treba da bude problem.
Ako treba predjes malo sa detetom, cisto da ne bude bas van tokova , sta ce da im fali da ne idu u skolu ??? :dontunderstand:

Богами, биће густо!
Прети велика отимачина око кућних компјутера!

П.С.
Шта ће? Висиће на фејсбуку по васцели дан и излежаваће се пред ТВ екранима, ето шта ће!

Slazem se i sa jednom i sa drugom...sve u svemu mi smo naj.ebale :dash:
 

Back
Top