Da li vlasnici životinja dovoljno vode računa o njima i njihovom ponašanju

1659954177844.jpeg


Од тада су били у најбољим могућим односима и морао сам да проведем пред том капијом по пола сата док се они играју.
 
Nemam pojma di da ovo napisem pa cu tu.

U zadnje vrime moj pas ujutro u 06h pocne da zavija,bas tuzno.
Nekad je to svako jutro,nekad svako drugo ili trece,zasto to radi..
Prije dvije noci je rezao i lajao u 19:30,sad da li je zbog Lisice ili Psa lutalice.Sve mi je oko kuce zapisao,od smrada ne mogu da disem,sapicam se podizao na zid kuce prema prozorima,sve ostalo crveno od zemlje na fasadi,poludila sam kad sam to vidila.Kao da mu nije dosta sto je cilo dvoriste zapisao,stalno pisa...Vrata od dvorista sve izgrebao kako se podize na njih dok laje,sad sam ga kaznila i prebacila izmedu maslina u ogradeni dio di ne moze uz kucu vise da pisa.Zao mi ga,ali tu moram povuci neku crtu.Sramota me da ko naide a sve po njemu smrdi...
 
Jutros sam citala da ako stalno pisa,da je zbog stresa.On nikad nije na lancu i uzici,jedini stres su mu automobili,ja tu ne mogu nista napraviti,u 2 ipo jos malo g da se na aute nije navikao ne znam.Drugog stresa on nema....Nekad mi dode zao sto sam ga kupila,vidim da je njemu dosadno,on bi obavezu tocno se vidi da je to pas za stado da ih cuva pazi,trci ovak on jede i po dvoristu pisa i trci u setnju ide svaki dan ali nedovoljno.Fali mu stado vidim.Imam desetak kokica,legne ispod masline i broji ih svakog dana,danas sam mu dala veliku kost da cisti zube,e prvo sto je napravio trk gore prema kokosima da im se ruga,ja iz kuhinje gledam i ne virujem stao pokraj zice i govorim im vidite me papci imam kost......
 
Nemam pojma di da ovo napisem pa cu tu.

U zadnje vrime moj pas ujutro u 06h pocne da zavija,bas tuzno.
Nekad je to svako jutro,nekad svako drugo ili trece,zasto to radi..
Prije dvije noci je rezao i lajao u 19:30,sad da li je zbog Lisice ili Psa lutalice.Sve mi je oko kuce zapisao,od smrada ne mogu da disem,sapicam se podizao na zid kuce prema prozorima,sve ostalo crveno od zemlje na fasadi,poludila sam kad sam to vidila.Kao da mu nije dosta sto je cilo dvoriste zapisao,stalno pisa...Vrata od dvorista sve izgrebao kako se podize na njih dok laje,sad sam ga kaznila i prebacila izmedu maslina u ogradeni dio di ne moze uz kucu vise da pisa.Zao mi ga,ali tu moram povuci neku crtu.Sramota me da ko naide a sve po njemu smrdi...
Psi zavijaju iz istog razloga kao i vukovi - to je način na koji oglašavaju svoju poziciju i dozivaju ostale pripadnike svog čopora. A reže i laju kad je neki uljez u blizini, pa to rade da bi ga upozorili i oterali.

Ponašanje koje si opisala kod svog psa, vezano za zavijanje i obeležavanje teritorije mokraćom, rade mužjaci kada se u njihovoj okolini nalazi ženka koja je "u teranju" (spremna za parenje). Tada se mužjaci tako ponašaju, a znaju i da odbijaju hranu i da budu letargični.. i to ponašanje može da potraje i po 2-3 nedelje. Takođe, mogu u tom periodu postati i više neposlušni i agresivni, a naročito prema drugim mužjacima u svojoj okolini. Još veća nevolja zna da bude kada, odmah nakon što jedna ženka izađe iz faze teranja neka druga uđe u tu fazu.. tada mužjak zaista može od te patnje i nejela mnogo da oslabi, pa čak i fizički oboli. Zbog toga je rešenje za mužjake koji tako teško podnose te faze kod ženki i koji neće biti puštani u parenje kastracija.

Ne znam da li je ovo što sam sada navela u pitanju i kod tvog psa, ali mi na osnovu tvog opisa liči da jeste. :) Javi nam da li je i kada prestao da se tako ponaša.
 
Evo me,Bakica pokraj mene ima 78 ili 9 godina,cula ga je kako ujutro tuzno zavija,odmah mi je rekla ovako.

-Mala neko ce ti blizak umriti u familiji,,, uzoj ili siroj,psi to osite.

Nakon tj dana,Ujak umra...
IMa 2 dana da ne zavija vise,tisina vlada,u 6h ga cujem da laje a nekad i rezi.

Nece da se druzi sa drugim psima,ode ca od njih.Meni ne dopusta da ih diram...Igrao bi se dan i noc.Visoka sam 180 i skoci mi do uha samo u letu cujem gric zubima pokraj uha,reko svojima ako me ista ubije to ce biti on,udavit ce me zivota mi.Kad idemo u setnju,zaleti se prema meni iskelji zube i skoci naprid i gurne me 2 koraka nazad,gura me da ne idem sa njim,popizdim koji mu je Bog.
 

Back
Top