Da li više volite psa,mačku ili zeca?

Имо. Вучјак. Везала се за мене само тако.
Ceo život imam ženke nemačkog ovčara upravo, za ovo koliko mnogo imam godina su mi dve uginule od starosti i jedva sam to preživela. Vezale se one, al sam se vezala i ja...
I što se kaže, ne drže bezveze policija i vojska ženke vučjaka, ne postoje pametniji psi
Ova moja sad samo što ne progovori ❤️
 
Mačka je idealan ljubimac, ali joj treba malo slobode... malo odvajanja, poverenja, da ide sama gde želi: dvorište, ljubazni komšije, teren da pokažu divlje i vrate se a la ''Došao da jedem i prilegnem... i, da, mnogo te volim...'' Ukoliko se ima takav poligon, go on!
IMG_20200225_163045.jpg


Pas je možda najbolji mogući ljubimac jer će svog vlasnika svakodnevno izvući u park na trčanje, skakanje i igranje, jer ako nisi sposoban toliko, nijednog ljubimca ne treba da imaš... Eventualno ribice.
Pas voli akciju, šetnju, život van.
Zečevi mi nisu jasni... nisam ih čuvala i ne znam šta im je potrebno... Ali je to, realno, šumska životinja koju ne treba prisiljavati na život u nekom malom prostoru koji ni po čemu ne liči na šumu.
 
Mačka je idealan ljubimac, ali joj treba malo slobode... malo odvajanja, poverenja, da ide sama gde želi: dvorište, ljubazni komšije, teren da pokažu divlje i vrate se a la ''Došao da jedem i prilegnem... i, da, mnogo te volim...'' Ukoliko se ima takav poligon, go on!
Pogledajte prilog 654831

Pas je možda najbolji mogući ljubimac jer će svog vlasnika svakodnevno izvući u park na trčanje, skakanje i igranje, jer ako nisi sposoban toliko, nijednog ljubimca ne treba da imaš... Eventualno ribice.
Pas voli akciju, šetnju, život van.
Zečevi mi nisu jasni... nisam ih čuvala i ne znam šta im je potrebno... Ali je to, realno, šumska životinja koju ne treba prisiljavati na život u nekom malom prostoru koji ni po čemu ne liči na šumu.

Зец и кунић нису исто, већина их меша.
 
Psi i mačke su uobičajeni ljubimci jer je evidentna zavisnostizmeđu njih i nas.
Mnogo je njih koji se drastično promene pre i posle udomljavanja, na bolje, razume se, čovek se nekako oseća i dužnim da ih preobrati, unese radost, zagarantovan dom, hranu, pažnju, mesto za spavanje... Mačke i psi to uzvraćaju. Za ovo ostalo nisam sigurna... jer i nemam neka iskustva.
Eto, kad budem u mogućnosti, imam želju da mi ljubimac bude gavran.
Kažu da je to super-inteligentna vrsta koja je i više nego zanimljiva kao ljubimac.
 

Back
Top