Da li vi verujete?

rdeki

Elita
Poruka
17.948
*Mihal*:
Dalje ako Bog nesrecama kaznjava ljude, onda On nije ljubav i cela Biblija je laz.
I ja otprilike tako razmisljam. I onda mi je lakse da verujem u savrsenog Boga, nego u knjigu koju su pisali nesavrseni ljudi.

*Mihal*:
Pa zar nije lakse upotrebiti nadprirodnu silu da se spreci zlo, nego kad se desi upotrebiti istu da se neko kazni???
Nesto sam ipak naucio citajuci Bibliju. A to je da nam neke stvari posmatrane nasom ljudskom logikom izgledaju nelogicne. I ko smo mi da sudimo da li su Boziji postpuci logicni i ispravni?

rdeki

Elita
Poruka
17.948
rdeki:
4. Knjiga Mojsijeva glava 31

7. I zavojstise na Madijane, kako zapovedi Bog Mojsiju, i pobise sve muskinje.
9. I zarobise sinovi Izrailjevi zene Madijanke i decu njihovu, zaplenise svu stoku njihovu, krupnu i sitnu, i sve blago njihovo.
10. A mesta njihova u kojima zivljahu i gradove njihove sve popalise ognjem.
11. I sve roblje i sav plen, ljude i stoku uzese;
12. I povedose k Mojsiju i Eleazaru svesteniku i k zboru sinova Izraeljevih, i roblje i ostali plen i dobit u logor na polju moavskom, koje je na Jordanu prema Jerihonu.
14. I Mojsije se razgnevi na vojvode, na hiljadnike i stotinare, koji se vracahu s vojske;
15. I rece im Mojsije: A sto ostaviste u zivotu sve zene?
16. Ta one po reci Valamovoj navratise sinove Izrailjeve da zgrese Gospodu s Fegora, te dodje ona pogibije na narod Gospodnji.
17. Zato pobijte sada svu decu musku, i sve zene pobijte, koje su poznale coveka.

Ja zaista ne mogu da verujem da je Bog naredio pokolj nevine dece i uopste da je neko Bogom nadahnut mogao da naredi i sprovede ovakav genocid.
Bog je (po meni) pravda, milost, ljubav, a ne nasilje nad nejakima i neduznima.

Da li vi mozete poverovati da je ovo zaista Bog naredio?

Raspravljao sam se juce u vezi ove teme sa jednom vernicom, hriscankom i izmedju ostalog sam joj rekao da mi ovakve stvari govore da Biblija nioje Rec data od Boga. Nakon toga otisao sam da spavam i usnio sam cudan san.
Covek kome nisam video lik obratio mi se recima:
- Stojis ispred ogledala i ne svidja ti se to sto vidis u njemu. Da li zaista verujes da to sto vidis nije tvoj lik ili ces ipak poverovati da je to ogledalo? Ogledalo jeste naprslo i prljavo i lik u njemu je izoblicen, ali to ipak jeste tvoj lik i to zaista jeste ogledalo.

tanidad

Obećava
Poruka
84
rdeki:
rdeki:
4. Knjiga Mojsijeva glava 31

7. I zavojstise na Madijane, kako zapovedi Bog Mojsiju, i pobise sve muskinje.
9. I zarobise sinovi Izrailjevi zene Madijanke i decu njihovu, zaplenise svu stoku njihovu, krupnu i sitnu, i sve blago njihovo.
10. A mesta njihova u kojima zivljahu i gradove njihove sve popalise ognjem.
11. I sve roblje i sav plen, ljude i stoku uzese;
12. I povedose k Mojsiju i Eleazaru svesteniku i k zboru sinova Izraeljevih, i roblje i ostali plen i dobit u logor na polju moavskom, koje je na Jordanu prema Jerihonu.
14. I Mojsije se razgnevi na vojvode, na hiljadnike i stotinare, koji se vracahu s vojske;
15. I rece im Mojsije: A sto ostaviste u zivotu sve zene?
16. Ta one po reci Valamovoj navratise sinove Izrailjeve da zgrese Gospodu s Fegora, te dodje ona pogibije na narod Gospodnji.
17. Zato pobijte sada svu decu musku, i sve zene pobijte, koje su poznale coveka.

Ja zaista ne mogu da verujem da je Bog naredio pokolj nevine dece i uopste da je neko Bogom nadahnut mogao da naredi i sprovede ovakav genocid.
Bog je (po meni) pravda, milost, ljubav, a ne nasilje nad nejakima i neduznima.

Da li vi mozete poverovati da je ovo zaista Bog naredio?

Raspravljao sam se juce u vezi ove teme sa jednom vernicom, hriscankom i izmedju ostalog sam joj rekao da mi ovakve stvari govore da Biblija nioje Rec data od Boga. Nakon toga otisao sam da spavam i usnio sam cudan san.
Covek kome nisam video lik obratio mi se recima:
- Stojis ispred ogledala i ne svidja ti se to sto vidis u njemu. Da li zaista verujes da to sto vidis nije tvoj lik ili ces ipak poverovati da je to ogledalo? Ogledalo jeste naprslo i prljavo i lik u njemu je izoblicen, ali to ipak jeste tvoj lik i to zaista jeste ogledalo.

Nisam pratila temu, ali mi je mnogo zanimljiv ovaj tvoj san. Moja neka jungijanka u svojim tumacenjima kaze za ogledalo : suocavanje sa samim sobom, percipiranje sveta kroz sopstvene programe i stavove. Takodje moze znaciti da si previse kritican prema drugima i umesto toga bi trebalo da dublje pogledas u sebe.

San ti je dosao posto si doveo u pitanje istinitost Svetog Pisma. Samo ti mozes da protumacis poruku, ja sam ti poslala samo male putokaze.

Uzgred, znam kakav je stav crkve prema snovima i, Bog mi oprostio, ne mogu da ga prihvatim.

Kako ti tumacis taj san?

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.