Da li verujete u kletve?

podsvest moze labilnoj osobi da napravi "mali pakao" od dnevnih desavanja.
moc podsvesti je zanemarena ALI je itekako prisutna.
nesto slicno motivacionim govorima i recima kojima hrabrimo sebe i buduce akcije.

Onaj koji veruje u kletve mogu i da ga "doticu" ... i citiram svog stica :D

"na mene se kletve hvataju ko cicak na jajca" ... znaci ich :lol:
 
Kletve su nešto najodvratnije.
Ne volim ljude koji proklinju druge, mada je to u bratskim nam kuturama deo folklora.
Takođe, zaklinjanje sebe, ubeđujući druge da se govori istina, ružno je isto kao kletva.

Imala sam kolegu mladog dečka, bio mlad tada, svi smo ga interno zvali Minhauzen.
Voleo da se hvali, voleo da laže. Kada je najviše lagao u mađeg brata se zakinjao.

Ne verujem u kletve ali su mi odvratni svi ' bacači kletvi' :lol:
 
Ovo (već sam možda kačio sliku na nekoj drugoj temi) sam našao pretprošle godine u šumi. Nekako grub i pomalo sablasan osećaj kad to stvarno vidiš. Mene je tu najviše impresioniralo što je neko stvarno bio toliko lud da sve to spremi, donese i verovatno u gluvo doba noći postavi.
Screenshot_20230131_172908_com.android.gallery3d_edit_1181463773279095.jpg


A ovo je isto mesto slikano pre par meseci. To jest, posle godinu ipo dana. Neko je samo prebacio čaršav i pomerio malo flašu.
Screenshot_20230131_173326_com.android.gallery3d_edit_1181451815665555.jpg
 
Ovo (već sam možda kačio sliku na nekoj drugoj temi) sam našao pretprošle godine u šumi. Nekako grub i pomalo sablasan osećaj kad to stvarno vidiš. Mene je tu najviše impresioniralo što je neko stvarno bio toliko lud da sve to spremi, donese i verovatno u gluvo doba noći postavi.
Pogledajte prilog 1291124

A ovo je isto mesto slikano pre par meseci. To jest, posle godinu ipo dana. Neko je samo prebacio čaršav i pomerio malo flašu.
Pogledajte prilog 1291126
Neka sekta.
 
U parnici zakljnjanje se tumaci kao dokazno sredstvo, recimo suprotna strana te pozove da se zakunes u decu da nesto nisi slagao i sl 🤭
Nema toga u sudu. Nema ni Biblije. Jednostavno ti saopšte da krivokletstvo povlači kaznu pa ti sad izvoli, ako slažeš a dokaže se i ti ćeš da odgovaraš. Mada iskreno ja u životu nisam još upoznao nikoga ko je uhvaćen za krivokletstvo.
 
Ovo (već sam možda kačio sliku na nekoj drugoj temi) sam našao pretprošle godine u šumi. Nekako grub i pomalo sablasan osećaj kad to stvarno vidiš. Mene je tu najviše impresioniralo što je neko stvarno bio toliko lud da sve to spremi, donese i verovatno u gluvo doba noći postavi.
Pogledajte prilog 1291124

A ovo je isto mesto slikano pre par meseci. To jest, posle godinu ipo dana. Neko je samo prebacio čaršav i pomerio malo flašu.
Pogledajte prilog 1291126
Mozda si mogao da odes do policije da pitas da nije neka sekta. Za svaki slučaj. Mozda je opasno i danju da se seta neko u blizini toga.
 
Драго ми је да је јако мало сујеверних људи данас у поређењу с временом од пре рецимо 20-30 година. Највише таквих виђам на друштвеним мрежама, воле конфликте и после реч-две прелазе на оптужбе, клетве и зазивање Бога да им услиши молбе и сатре саговорника.
 

Back
Top