Da li verujete u Isusovo vaskrsenje?

Isus je vaskrsao?

  • Da

    glasova: 10 47,6%
  • Ne

    glasova: 10 47,6%
  • Ne znam

    glasova: 1 4,8%

  • Ukupno glasova
    21
Vidis ti se sad pravis pametan-a zapravo mozda pametan jesi-ali inteligentan nisi. ALi ne moze to neko kao Ti da shvati...
ja za vas koji prenebregavate da je intelekt latinska rec imam dokaz iq testa, jel testirao sam se davno

no, grcko-latinska rec, ipak, vidi
https://en.wiktionary.org/wiki/intellego#Latin

Latin[edit]​

Alternative forms[edit]​

Etymology[edit]​

From inter (“between”) +‎ Proto-Italic *legō (“to care”).
ako bas kao 'oces da da se pravim pametan, mogu:
inteligencija je sinapticki biohemijski multitasking izmedju neurona

pamet je nasa, slovenska rec za stranu, latinsku [grcku] rec inteligencija, jeste isto, ti si mislila na mudrost da nije isto
 
Poslednja izmena:
naučiš kera da vozi bajs
koral nije sisar, a ni od @ ne može čovek niti bilo koja druga životinja.
čitaj istoriju ljudske civilizacije, osim tehnološkog razvoja ništa drugo se nije promenilo. osim materije koja se prilagođava klimatskim uslovima.
svest, razum to životinje nemaju niti će imati ikad.
zato se čovek izdvaja od ostalih živih bića.
ne pije mi vodu, e nekoj životinji kvrcnulo u mozgu pa počeo da misli u što me ušinulo u leđa, pa namaže konjskom mašću da prođe ili mama će da bubi maju nogicu jer se malo majmunče igralo i povredilo.
čovek i životinja ko nebo i zemlja
Stvarno, koral nije sisar?
 
Problem je jedino preterivanje, što reče Ateista 1 davanje sebi slobode da budeš zao jer "Bog sve prašta". C.
А шта ћемо у овом случају са атеистима, ако вјерују да их нико не позива на одговорност гдје је граница?
Све се може тумачити на различите начине.
 
ja za vas koji prenebregavate da je intelekt latinska rec imam dokaz iq testa, jel testirao sam se davno

no, grcko-latinska rec, ipak, vidi
https://en.wiktionary.org/wiki/intellego#Latin


ako bas kao 'oces da da se pravim pametan, mogu:
inteligencija je sinapticki biohemijski multitasking izmedju neurona

pamet je nasa, slovenska rec za stranu, latinsku [grcku] rec inteligencija, jeste isto, ti si mislila na mudrost da nije isto
Po definiciji “Rečnika srpskog jezika” Matice Srpske, inteligencija je “sposobnost brzog shvatanja i razumevanja, umna obdarenost, bistrina, razum”.
----------
памет, ж

Значења:

  1. (значење изведено преко синонима) интелигенција, ум, проницљивост, разбор, оштроумност, бистрина, умље, разборитост, резон, умност, промишљеност, логос, интелект, префриганост, промућурност, трезвеност, глава, досетљивост, виспреност, луцидност, инвентивност, фиг. дух фиг., глава фиг., мозак фиг. [1][н 1]
Синоними:
  1. интелигенција, ум, проницљивост, разбор, оштроумност, бистрина, умље, разборитост, резон, умност, промишљеност, логос, интелект, префриганост, промућурност, трезвеност, глава, досетљивост, виспреност, луцидност, инвентивност, фиг. дух фиг., глава фиг., мозак фиг. [1]
dakle u pravu si
 
dakle u pravu si
sta sam u pravu? ja samo rekoh da ne moze neko da uzme stranu rec intelekt i da kaze da ga ne zanima koren te reci, tj. kako je sklepana, a da tvrdi da zna tacno sta znaci...

pa ni ja ne znam, dok ne otvorim recnike

mislim da mi neko objasnjavama narodne UMotvorine i PAMETovanje da nije isto, pamet i um, pa da ga saslusam, ali za stranu rec, pa brate imaju recnici, i nadje se sve... za inteligenciju uradite test IQ
 
sta sam u pravu? ja samo rekoh da ne moze neko da uzme stranu rec intelekt i da kaze da ga ne zanima koren te reci, tj. kako je sklepana, a da tvrdi da zna tacno sta znaci...

pa ni ja ne znam, dok ne otvorim recnike

mislim da mi neko objasnjavama narodne UMotvorine i PAMETovanje da nije isto, pamet i um, pa da ga saslusam, ali za stranu rec, pa brate imaju recnici, i nadje se sve
pa to intelekt na našem pamet
e sad kakvih sve pameti ima da te bog sačuva :D
 
pa to intelekt na našem pamet
e sad kakvih sve pameti ima da te bog sačuva :D
intelekt ti je koliko brzo mozes da izvrsis operacija u vremenu, urados test IQ i ukapiras sta ti pricam
From inter (“between”) +‎ Proto-Italic *legō (“to care”).

a pamet od
» ПАМЈАТ • МУШКИ РОД СПОМЕН, УСПОМЕНА, СЕЋАЊЕ (ЦРКВ.-СЛОВ.)
da imas podprograme od ranije na koje se pozivas, e sad sto ti kazes kakvih sve ima to je zbog predrasuda i predubedjenja, tj. fals programa na koje se neko poziva
 
Um i inteligencija su jedno isto??!?? Jel Ti shvatas sta poredis...? Takodje ko je poredio INTELEKT i INTELIGENCIJU-nii to nisu dve iste stvari. Srodne jesu ali iste- NISU! A o pameti i inteligenciji da ne pricam...Zasto se test inteligencije ne zove test pameti? Pamet-nesto nauciti, memorisati, zapamtii , usvojiti znanje a inteligencija je sposbnost koriscenja postojecih znanja i kapaciteta mozga da bi se resili neki cesto i nepoznati ....problemi, da ih tako nazovemo. Inventivnost je opet nesto trece. Prefriganost/lukavost cetvrto. No kome to nije jasno, jbg-nisam ja duzan da Vas edukujem kad vec u skoli , roditelji i zivot nisu.
 
Inteligencija je mentalna karakteristika koja se sastoji od sposobnosti za učenje iz iskustva, prilagodbe na nove situacije, razumijevanja i korištenja apstraktnih pojmova i korištenja prethodnih znanja za snalaženje u novoj okolini u kojima ne pomaže stereotipno nagonsko ponašanje. Još se definira kao sposobnost brzog i učinkovitog snalaženja u novim i nepoznatim situacijama, a postoji i apstraktna definicija da je "inteligencija ono što se mjeri testovima inteligencije".

Iako se definicije inteligencije razlikuju, teoretičari se slažu da je inteligencija potencijal, a ne potpuno razvijena sposobnost. Smatra se da je inteligencija kombinacija urođenih karakteristika živčanog sustava i razvojne inteligencije, oblikovane iskustvom i učenjem.

Inteligenciju je moguće mjeriti, iako nesavršeno, testovima inteligencije. Iako bi se moglo pomisliti da visoka inteligencija omogućava osobi uspjeh u društvu, mnogi drugi činbenici koji utječu na društveni uspjeh čine predviđanja nepouzdanim. Mehanizmi pretvaranja intelektualne sposobnosti u društveni uspjeh nisu u potpunosti razjašnjeni. Tako, na primjer, postoji čvrsta veza između uspjeha u osnovnoj školi i inteligencije, ali nakon toga nije više moguće predvidjeti uspjeh pojedinaca na temelju inteligencije.

Inteligencija, mjerena IQ-om i drugim testovima, se najčešće koristi u obrazovnim, poslovnim i vojnim organizacijama zato jer je dobar pokazatelj na ponašanje pojedinca.
Gde se ovde, tacno poistovecuju inteligencija i-pamet, intelekt...? NIGDE!
Zato sto i nisu jedno te isto...
 
Inteligencija je mentalna karakteristika
inteligencija, latinsko grcka rec
je umna karakterstika, inteligentan, uman covek, mi kazemo pametan, ali gresimo, eto slozicu se, ja sam se zeznuo
Pamet-nesto nauciti, memorisati, zapamtii , usvojiti znanje a inteligencija je sposbnost koriscenja postojecih znanja
pa to sam i ja nasao, da je pamjat
a pamet od
» ПАМЈАТ • МУШКИ РОД СПОМЕН, УСПОМЕНА, СЕЋАЊЕ (ЦРКВ.-СЛОВ.)
da imas podprograme od ranije na koje se pozivas
Smatra se da je inteligencija kombinacija urođenih karakteristika živčanog sustava
pa zar nisam to hteo ovim da kazem:
ako bas kao 'oces da da se pravim pametan, mogu:
inteligencija je sinapticki biohemijski multitasking izmedju neurona
 
Poslednja izmena:
А шта ћемо у овом случају са атеистима, ако вјерују да их нико не позива на одговорност гдје је граница?
Све се може тумачити на различите начине.
Ja imam savest. U tuđe mozgove ne mogu da ulazim, najkraće rečeno.
 

Back
Top