da li verujete da crna magija deluje

Dragi prijatelju
Nije bila reč u Mateju 17:20
da se veruje da će planina da se pomeri
već vere u jevandjelje
pa kad te vere imaš više od gorušičinog zrna
moći ćeš pomerati planine
A kako si ti naveo
"ako iskreno veruješ da će se planina pomeriti..."
Pa ja ti kažem zar ne veruju duševni bolesnici tako šta iskreno pa ipak planine ne pomeraju?

2.
Nigde u Pismu nisam video
da ti se verom u crnu magiju dogadja ono što ti ne bi želeo ili sta vec?

Vidiš sada gde smo se razmimoišli?
Pozdrav
 
Christadelphian:
Dragi prijatelju
Nije bila reč u Mateju 17:20
da se veruje da će planina da se pomeri
već vere u jevandjelje
pa kad te vere imaš više od gorušičinog zrna
moći ćeš pomerati planine
A kako si ti naveo
"ako iskreno veruješ da će se planina pomeriti..."
Pa ja ti kažem zar ne veruju duševni bolesnici tako šta iskreno pa ipak planine ne pomeraju?

2.
Nigde u Pismu nisam video
da ti se verom u crnu magiju dogadja ono što ti ne bi želeo ili sta vec?

Vidiš sada gde smo se razmimoišli?
Pozdrav

Izvini, ali ne shvatam poentu...
Postoji li snaga vere ili ne? Ako sam te dobro razumeo ti tvrdis da ne postoji.
 
gosca:
A sta cemo sa psalmima za zastitu od opsednutosti, itd...Da li mozda postoji mogucnost da se magijom navede demon da opsedne coveka i poremeti mu zivot? Kako se boriti protiv toga?

za prethodno:
Zar nisam dovoljno objasnio snagu vere ???

Da li si čuo šta nam Isus reče
kako da se borimo
"kažite sotoni da ode i on će otići"
Prijatelju brate
ne postoje demoni magija ni opsednutost od strane nekog zlog duha ili sl.
Sujeverje i babilonska religija.

Pozdrav
 
rdeki:
Christadelphian:
Dragi prijatelju
Nije bila reč u Mateju 17:20
da se veruje da će planina da se pomeri
već vere u jevandjelje
pa kad te vere imaš više od gorušičinog zrna
moći ćeš pomerati planine
A kako si ti naveo
"ako iskreno veruješ da će se planina pomeriti..."
Pa ja ti kažem zar ne veruju duševni bolesnici tako šta iskreno pa ipak planine ne pomeraju?

2.
Nigde u Pismu nisam video
da ti se verom u crnu magiju dogadja ono što ti ne bi želeo ili sta vec?

Vidiš sada gde smo se razmimoišli?
Pozdrav

Izvini, ali ne shvatam poentu...
Postoji li snaga vere ili ne? Ako sam te dobro razumeo ti tvrdis da ne postoji.

Vra u Boga Hrista i istinko jevandjelje ti daje moć
a ne vera da ćeš ti nešto uraditi što si ti sam naumio.
Znači itekako postoji!
A ti vidi koliko imaš zapisa o pomerenim planinama u celoj našoj istoriji ! To ti opet znači da ni oni najverniji nemaju vere ni ko gorušičino zrno i džabe nam se busaju da imaju kad znamo da nemaju.
Petar je krenuo da hoda po vodi pa potonu posle par koraka .
Kako je to uspeo? Verom, a ne u hodanje već u Hrista i jevandjelje .
Vidi koliko dugo je imao vere
vidi koliko se puta odrekao Hrista
To smo mi ljudi i naša priroda
 
Christadelphian:
Crna magija ne postoji
sve magije su crne jer su magije
tj to je samo želja da se nešto učini ili da se nekome nešto učini
Medjutim od toga nema ništa ako i Bog to ne dozvoli .
Zaključak
Magija je samo naša želja da imamo moć i vera u moć koju ne poznajemo, tj sujeverje

Слађем се са тобом.

Свака магија је црна. Не може бити нити белој, нити жутој, нити другог броја.

Почетак је само мал, а крај - убиство човека и активно служење бесовима.

Дааа, ако бисте видели какав број "овога" у новине ми имамо. Овде је и нека супер-бака, која ће се вратити вашег мужа од другој жене, овде је и неки супермен, који се бави магијом већ 27 године (аха, аха) и може излечити сви наши болести и т.д.

Поздрав!
 
gosca:
A sta cemo sa psalmima za zastitu od opsednutosti, itd...Da li mozda postoji mogucnost da se magijom navede demon da opsedne coveka i poremeti mu zivot? Kako se boriti protiv toga?

Све је једнонаставно...
"Ако Бог за нас онда ко је против нас?". :D Кад ми смо са Богом онда смо као супермени. Наша заштита против магији је молитва.
Уопштем...
БЕЗ ВОЉИ БОГА НА ОВОМ СВЕТУ НЕМА НИШТА! Демони и :) магичари НЕМАЈУ и никад неће имати никакве снаге!!!

Велики поздрав!
 
Vra u Boga Hrista i istinko jevandjelje ti daje moć
a ne vera da ćeš ti nešto uraditi što si ti sam naumio.
Znači itekako postoji!
A ti vidi koliko imaš zapisa o pomerenim planinama u celoj našoj istoriji ! To ti opet znači da ni oni najverniji nemaju vere ni ko gorušičino zrno i džabe nam se busaju da imaju kad znamo da nemaju.
Petar je krenuo da hoda po vodi pa potonu posle par koraka .
Kako je to uspeo? Verom, a ne u hodanje već u Hrista i jevandjelje .
Vidi koliko dugo je imao vere
vidi koliko se puta odrekao Hrista
To smo mi ljudi i naša priroda[/quote]

Naravno da nema pomerenih planina, jer niko zaista iskreno ne veruje da to moze uciniti.
Sto se tice Petra, on nije potonuo zato sto nije verovao u Isusa Hrista (da nije verovao ne bi bio jedan od prvih njegovih sledbenika) vec zato sto nije verovao da sam (uz Boziju pomoc) moze hodati po vodi.
A zapravoo, cela ova rasprava je potekla od moje zelje da "aharonu" kazem da je ono u sta se uverio proizvod njegove sugestije, jer on je poverovao da je u pitanju crna magija.
Ako ne verujes da ti crna magija moze nauditi, tj. ako verujes da ti ne moze nauditi ona ti nece nauditi. A ako sebe ubedis u suprotno, onda ces imati problema.
Postoji prica iz Japana gde je zena zakukala da je ujela osa. S obzirom na doba godine, doba dana, mesto gde se nalazila potpuno je nemoguce da ju je osa ujela. Ali je njen obraz ipak poceo da otice, jer je ona sebe uspela da ubedi da je to bilo tako. Iskreno je poverovala u to.
Sve je u nasim glavama. I dobro i zlo. Zelimo li dobro mislimo dobro. Ako ne zelimo lose nemojmo misliti lose.
 
rdeki
nema problema
samo ja mislim da ovo nije tako
"Naravno da nema pomerenih planina, jer niko zaista iskreno ne veruje da to moze uciniti.
Sto se tice Petra, on nije potonuo zato sto nije verovao u Isusa Hrista (da nije verovao ne bi bio jedan od prvih njegovih sledbenika) vec zato sto nije verovao da sam (uz Boziju pomoc) moze hodati po vodi."
Jer je Petar ipak hodao po vodi a i da je verovao u Njega toliko koliko ti misliš ne bi ga se odrekao i to tri puta kad mu se radilo o guzi
 
Crna magija postoji i djeluje.


Christadelphian:
sve magije su crne jer su magije

S ovim se ne slažem.


gosca:
Da li mozda postoji mogucnost da se magijom navede demon da opsedne coveka i poremeti mu zivot?

Postoji

gosca:
Kako se boriti protiv toga?

Ličnom duhovnom izgradnjom kojom između ostalog dobijaš zaštitu Oca, Sina, Duha Svetog, pa onda i molitvom. A postoje i specifičnije metode zaštite i liječenja tj. skidanja crne magije.
 
А ево нама опет "реинкарнације" из бањалучке секте Петра Хричка. Подсетимо се... шака јада коју је тај гуру окупио око себе се у својим молитвама тамо неком богу, моли да им подари паранормалне способности, како би могли да проводе магијске ритуале. Сад ви сами закључите коме се они то заправо моле. 8)
 
Christadelphian:
rdeki
nema problema
samo ja mislim da ovo nije tako
"Naravno da nema pomerenih planina, jer niko zaista iskreno ne veruje da to moze uciniti.
Sto se tice Petra, on nije potonuo zato sto nije verovao u Isusa Hrista (da nije verovao ne bi bio jedan od prvih njegovih sledbenika) vec zato sto nije verovao da sam (uz Boziju pomoc) moze hodati po vodi."
Jer je Petar ipak hodao po vodi a i da je verovao u Njega toliko koliko ti misliš ne bi ga se odrekao i to tri puta kad mu se radilo o guzi

A zasto se onda zove Sveti?
 

Back
Top