da li verujete da crna magija deluje

Море... Да мама или тата узме мочугу, напише на њој "црна магија", и добро излупета размажену дерлад која нема паметнија посла него да се глупира са "вештичарењем", итекако би видели како "црна магија" делује на излечење... :?
 
Christadelphian:
silvereye:
Prvo jako sam razocarana da se o magiji pisu ljudi KOJI APSOLUTNO NEMAJU POJMA! I koji su o njoj slusali na tv, ili slicnom! Kako mozete da sudite o necemu sta niste doziveli??? (izostavljam ljude koji mozda jesu).

Ono sto je Nula napisala/o je jedino sto ima nekog smisla...

Magija postoji u svakom od nas! To je energija koja nas pokrecje, energija samog rodjenja... ono sto mi danas nazivamo tzv magijom je jednostavno usmerenje te energije (tu vestinu pojedini ljudio znaju -magovi).

Zasto imate tako lose mishljenje o magiji, vi hriscjani? Zato sto vam je crkva tako "usadila". E pa da se osvrnemo malo...VASKRSNUTI- je sta? nego delo magije . I sam Isus je bio magicar, a skroz drugacije nam ga crkva predstavlja. Naravno da se ne zna sta je on radio do svoje 18. godine....on je tada ucio, i ovladao magijskim tehnikama ( postoje spisi o tome koji se cuvaju u vatikanskoj biblioteci). Vecjina vas ovo nece zeleti da prihvati ALI TAKO JE!

Ja Hriscjanstvo kao religiju jako postujem (iako nije moja), ali crkvu prezirem! Sama pocetna ideja je iskvarena, ideja o zajednici gde je zajednicka svojina, gde ne postoji mrznja i gde su svi jednaki ,a pogledajte sta se kroz istoriju izdesavalo
Papa se mesao u vlast drzave, silni porezi i posedi su davani crkvi a ljudi su gladovali i umirali u bedi. Crkve su bile okupane raskosi a narod je bio beda! I to vam je neka jednakost... Da ne spominjem inkviziciju (ubijanje u ime Boga -JAKO PLEMENITO), a tek prodaja tzv oprostajnica za grehove!!!!!
A sto je najgore od svega crkva je jako NETOLERANTNA prema ostalim religijama!!!! Ako ste pravi vernik vi to ne morate nikome da dokazujete svojom mrznjom prema ljudima koji nisu pripadnici iste religije !

Nije sva magija crna! Magija nema boju! Sto se nje tice postoji jedno nepisano pravilo " Sta posaljes tako ti se i vracja" (u mom slobodnom prevodu) Naravno da postoje ljudi koji praktikuju ono sto mi nazivamo "crnom magijom" -ali budite sigurni njima se to vracja kad -tad.Takodje postoje i "beli" magovi (pri tom ne mislim na koje-kakve vidovite Zorke i ostale budale) vec plemenite ljude, koji posvete ceo svoj zivot u slanju pozitivne energije, uzivaju u tudjoj srecji i to ih ispunjava.

Postoje odredjene tehnike zastite, ali najvecja zastita je ISKRENA VERA !

*Ljudi se plase onoga sto ne razumeju*
Nema magije ni moći ako ti je Bog ne da ,
to je suština .
Reci nam kako si ti došao do Vatikanske biblioteke pa tako tačno znaš da se Hrist bavio magijom ?
Kako možeš poštovati hrišćanstvo kad misliš da je Hrist bio vračar??
Zašto misliš da je vidovita Zorka budala ?
Ja mislim da je vrlo pametna i iskorištava baš ona sujeverja u ljudima koje i ti imaš .

Vidi se da si jako ogranicen BOGOM! Ako ti Bog ne da
, e pa sad to zvuci kao da "Bog " planira i odredjuje sve u nasem zivotu.... SLOBODA MISHLJENJA!
BOG ne postoji ako nema ljudi koji veruju u njega!

Ja tebi to ne mogu da objasnim jer ti neces shvatiti koliko god se ja trudila! Vrlo dobro poznajem ljude koji su uspeli da dodju do zabranjenih delova biblije u kojima pise o Hristovom detinjstvu i do 18. godine zivota (koji su kasnije izbaceni) !!!!

vrachar i magicar skroz su razliciti pojmovi!!!! Pogledaj sta sam napisala za termin "beli magicar" pa ces mozda i shvatiti!

Mislim da je "vidovita" Zorka budala, jer nema pojma o tome za sta misli/ili se pretvara da radi! Tipa pravljenje talismana i amajlija itd...zena je duduk nevidjeni! Ne znam kako sam ja sujeverna kad ne verujem u to sto ona radi...
 
silvereye u suštini se slažem sa tobom što se tiče magije.

Vračar i Mag nije isto.


Christadelphian, ako želiš malo proširiti vidike (a prava duhovnost je upravo to) onda te pozivam da pročitaš temu "Magija i duhovnost" čiju sam adresu dao. Tu možeš vidjeti neke definicije magije koje nisu dali laici već ljudi koji to izučavaju i koji se time bave. Ako pristupiš bez predrasuda vidjećeš da u tim definicijama i objašnjenjima nema ništa suprotno hrišćanstvu, naprotiv.

Dobro kaže silvereye, ljudi danas nemaju pojma o Magiji a pametuju kao da sve znaju, danas je raširena hrpa neosnovanih zabluda o Magiji. Tome je u velikoj mjeri kumovala crkva. No to će se promjeniti, to je neizbježno. Ljudi se bude. Ljudi se više ne zadovoljavaju nekim dogmama i neosnovanim tvrdnjama pa sve više sami ispituju i istražuju kako stvari stoje. Vremenom će stvari doći na svoje. Ni zabluda o ravnoj Zemlji nije mogla ostati vječno pa neće ni zablude o Magiji, ma koliko se neki trudili da ih održe i opravdaju.
 
Još jedamput ti kažem, ako zaista želiš da joj pomogneš kupi joj Sveto Pismo i preporuči svakodnevno čitanje i ličnu (svojeručno sastavljenu)molitvu ili skup molitava za razne situacije.
I nek se spremi na dug put, korak po korak. Ali neka odmah počne redovno i istrajno, i sebe radi i radi svog djeteta, ali i muža.
Za nju bi čak bilo i opasno da joj neko odjednom "skine" sve negativne uticaje odjednom, a da pri tom ona ne bude spremna da nastalu prazninu popuni. I neka zaboravi svoj stari život i spremi se za novi, mnogo više Bogu okrenut (ali zaista, ne samo spolja i iz očajanja), jer u njenom starom životu leže uzroci onog što je zadesilo.

Neću ti reći da ovo što preporučujem "ne može da škodi", nego ću reći da sam siguran, koliko to čovjek može biti, da će se pozitivna promjena sigurno desiti. Jer ništa nije tako djelotvorno kao Božija riječ i zaštita. U to sam se mnogo, mnogo puta uvjerio.
I sve ovo govorim iz ličnog i najneposrednijeg iskustva.
 
Aharone,hvala na savetu.Ona vec godinama cita Sveto pismo. U nekim, prakticno svakodnevnim uobicajenim situacijama prosto je groteskno koliko joj nista ne uspeva. Npr. u kolektivu u kome radi samo njoj, ali samo njoj ne placaju skolsku spremu koju ima.I nista im ne moze sa pravnog stanovista.Da ne pricam da drugo radno mesto ne moze da nadje, npr. ona konkurise, a zakon se promeni, pa konkurs poniste ili sl... Vi nemate pojma koliko je smesno-zalosnih situacija do sada bilo.Zato zelim da joj i ja pomognem, jer to traje vise od 10 godina. Ona je dobar covek, njen jedini "greh" je sto je u mladosti zbog neslaganja naravi ostavila mladica sa kojim se dugo zabavljala da bi se kasnije udala za drugog. Na svadbi je, verovatno bivsi mladic ostavio stavio "zamotuljak" na kucni prag. Posle toga joj je sve otislo niz brdo.A ni taj bivsi mladic se nije usrecio, naprotiv.Naravno, mozda nisam u pravu kad sumnjam na njega. Znate, ja sam, poznavajuci je
godinama, odbacivala sve to kao glupost, kao uostalom i ona, ali ovo je prevrsilo sve.
 
Aharone,hvala na savetu.Ona vec godinama cita Sveto pismo. U nekim, prakticno svakodnevnim uobicajenim situacijama prosto je groteskno koliko joj nista ne uspeva. Npr. u kolektivu u kome radi samo njoj, ali samo njoj ne placaju skolsku spremu koju ima.I nista im ne moze sa pravnog stanovista.Da ne pricam da drugo radno mesto ne moze da nadje, npr. ona konkurise, a zakon se promeni, pa konkurs poniste ili sl... Vi nemate pojma koliko je smesno-zalosnih situacija do sada bilo.Zato zelim da joj i ja pomognem, jer to traje vise od 10 godina. Ona je dobar covek, njen jedini "greh" je sto je u mladosti zbog neslaganja naravi ostavila mladica sa kojim se dugo zabavljala da bi se kasnije udala za drugog. Na svadbi je, verovatno bivsi mladic ostavio stavio "zamotuljak" na kucni prag. Posle toga joj je sve otislo niz brdo.A ni taj bivsi mladic se nije usrecio, naprotiv.Naravno, mozda nisam u pravu kad sumnjam na njega. Znate, ja sam, poznavajuci je
godinama, odbacivala sve to kao glupost, kao uostalom i ona, ali ovo je prevrsilo sve.
 
Vader:
silvereye:
Postoje odredjene tehnike zastite, ali najvecja zastita je ISKRENA VERA!
Slažem se, iskrena i predana duhovna izgradnja, upoznavanje sa Božijom voljom kroz čitanje Svetog Pisma, ponašanje u skladu sa Božijom voljom, oslanjanje na Boga, predaja svog života Bogu, sve to nam daje najbolju preventivu i zaštitu od djelovanja crne magije.
Iako vam se ove izjave ne slažu sa pogledima na magiju (Vaderu: pročitao sam ono sa Blica).
Iako sam ograničen Bogom što i želim da budem kako u mislima tako i delima Božijim.
Ja ću upravo samo ono gore što ste sami naveli da činim i nastojim tome i nije mi potrebna magija ni crna ni bela jer ja se u Boga uzdam i od Njega primam i dobro i zlo podjednako .
Jer znam da je sve od Njega a ne od nekoga koji su tobože sebe doveli do velike duhovnosti.
Pozdrav
 
Christadelphian:
Vader:
silvereye:
Postoje odredjene tehnike zastite, ali najvecja zastita je ISKRENA VERA!
Slažem se, iskrena i predana duhovna izgradnja, upoznavanje sa Božijom voljom kroz čitanje Svetog Pisma, ponašanje u skladu sa Božijom voljom, oslanjanje na Boga, predaja svog života Bogu, sve to nam daje najbolju preventivu i zaštitu od djelovanja crne magije.
Iako vam se ove izjave ne slažu sa pogledima na magiju (Vaderu: pročitao sam ono sa Blica).
Iako sam ograničen Bogom što i želim da budem kako u mislima tako i delima Božijim.
Ja ću upravo samo ono gore što ste sami naveli da činim i nastojim tome i nije mi potrebna magija ni crna ni bela jer ja se u Boga uzdam i od Njega primam i dobro i zlo podjednako .
Jer znam da je sve od Njega a ne od nekoga koji su tobože sebe doveli do velike duhovnosti.
Pozdrav


Pa do "velike duhovnosti" se i dolazi povezivanjem sa BOGOM. :idea: Ti jednostavno ne razumes? Duhovnjakom mozes smatrati popa, a mozes i budistu, a mozes i pagana ali jedino one koji su se iskreno posvetili i radili na uzdizanju svoje percepcije i svojih shvatanja da bih dostigli -samospoznaju!Mozda neko molitvom, neko meditacijom, na razne nacine mozes pronaci vezu sa bogom, cela "stvar" je jako licno iskustvo. Primas zlo od Boga? zanimljivo receno.....samo obajsni mi sta to zapravo znaci!!!!! :?:

Jer znam da je sve od Njega a ne od nekoga koji su tobože sebe doveli do velike duhovnosti.
Ja ne smatram nekog gurua ili papu za boga. Sve vreme pokusavam da ti objasnim da je to sve skroz licno! I da u toj prici potojite samo TI I ON!
 
Biće da ne razumem
ali veliku duhovnost ćeš dostići samospoznajom
a kako ćeš doći do samospoznaje ako ne znaš istinu???
Kako o Bogu tako i o sebi samom .
SAMO SPOZNAJA
nema smisla ako sam sebe ne spoznaš (logično!)
a ako ti misliš da si nešto što nisi
to nije samospoznaja već zabluda
Tako da nikako ne mogu do istoga da dodju budista i hrišćanin ili musliman već samo jedan od njih.
A što se tiče lošeg ili zla koje doživljavaš
ti misliš da su to neke crne sile sotona i sl.
Time daješ Bogu konkurenciju koja ne postoji
i ne znaš da je sve to od Njega radi Njegove namere
Ili mi objasni kako će On da ti pomogne ako se sotona ili čak neki mag navrzo na tebe ???
Po tome nema ti pomoći dok 'sotona' ne bude uništen.
:!:
 
Ja sam jednom prilikom otisla sa prijateljicom kod poznate gatare. Bilo je to cisto zbog drustva i razonode radi sa predubedjenjem da su to gluposti i nagadjanja. Medjutim, ta zena je digla takvu paniku da sam pod uticajem necega i da hitno odem da mi se citaju molitve da me stvarno uznemirila. Mnogo sam razmisljala o svemu i na kraju pozvala svog velikog prijatelja, jednog igumana, i zamolila za misljenje o svemu.
Onda sam doabila odgovor da toga ima dosta, mislim ljudi, najcesce doduse zena, koje se bave vracanjem i sl. i pricao mi je da ima probleme sa njima jer nece cesto da im da oprost pred smrt zato sto se ne kaju uopste ispovedajuci sta su radile. Elem, pozvao me je da odemo do oca Tadeja koji je u to vreme bio ziv a tom priklikom je isla u posetu takodje porodica koja ne moze da zivi na miru od dejstva raznih cini. Sad sam vec bila potpunio zainteresovana, pogotovu sto sam imala priliku da vidim i popricam sa ocem Tadejem.
Dakle.. sta je bio odgovor na moje pitanje kako da razmisljam o svemu? Otac Tadej mi je rekao dve recenice. Prva je
- KAD JE COVEK CISTA SRCA - NIKO MU NISTA NE MOZE
Posle ovoga nisam imala sta vise da pitam... samo da idem i da radim dalje na sebi. Tu jeste odgovor i sustina.Sledeca recenica je bila ispunjena velikom tugom a odnosila se na ljude koji su dosli zbog, navodno, necistih sila koje ih opsedaju:
- VIDITE OVU PORODICU - SVA VERA IM JE U GATARAMA I VRACARAMA
I tako to bese.. usput sam cula, od porodice koja ga je civala da svima porucuje.. KAKVE SU TI MISLI TO JE TVOJ ZIVOT... KOSMOS JE VELIKA CENTRALA MISLI i sl. A to preplitanje i medjusobni uticaj misli covekovih, to da da svaka misao ima svoj odraz u opstem poretku, kao i u navedenim tekstovima na ovoj temi, nalazim svuda po zapisima. Moj pokojni prijatelj i ucitelj je govorio: "Vidis ovu solju iz koje pijes kafu. Ti na njoj ostavljas svoj trag, ja mogu da ga procitam i da izvrstim odredjeni uticaj na tebe, ne moram nikada da te vidim ili znam nekog ko je posredno u vezi sa tobom."
Ocigledno je da smo svi vezani i kodirani ali u tome svemu postoji r a z v o j koji je nasa slobodna volja i treba da posluzi lepoti i istini..ostalo je gubljenje vremena na gluposti.
 
Hvala Milice,
I ja mislim da bi moja prijateljica trebalo da porazgovata se nekim duhovnikom,ali tesko je naci pravog.
Moram da napomenem jos jednom da ona veoma dugo nije verovala u magijske uticaje, tek u poslednje vreme pomislja da je tako nesto moguce,jednostavno, ona jeste dobar covek, poznajem je odlicno.Strasno je to sto joj se desava i cak i da sada na neki cudesan nacin sve prodje, mnogo joj je zla naneto, previse.
 
Jos da dodam, ako neko zna kuda da podje, mislim na neki manastir ili sl. neka napise.Veoma mi je zao i odlucila sam da joj pomognem.Mislim da ona nece moci da izdrzi jos dugo sa ovolikim teretom.Pa ona je celu mladost prozivela tragicno, sada je na pragu srednjih godina i mislim da vise nije pravedno da dalje trpi.
 
Na brzinu sam odgovorila gosci i to je sve kako treba ali sada,kada imam malo vise vremena, htela bih da pojasnim neke stvari.
Ja se licno ne bavim magijskim stvarima niti me interesuju kao tehnike i slicno. Kada sam pominjala ucitelja, zbog koga mi i sada suze krenu kada ga se setim, ja ga jesam pitala sta misli o crnoj magiji bas povodom gore navedene price i dobila sam neke odgovore. Ali.. on me je ucio pre svega, da prevazidjem strah za svoj mali zivot i koristi koje mi ljudi trcimo da postignemo u njemu. Da sam bilo kakvo znanje htela samo zato da popravim svoj zivotni skor.. ne bi me nikada prihvatio. Ucenje, duhovna vodjstva i uzdizanje u razumevanju tajne ljubavi i razmene.. prevazilazenje funkcije coveka-isprogramirane masine.. iscekivanje ispita na stazi.. Govorio je: sve zivotne situacije, sve su to ispiti...sitni,mali kolokvijumi a onda dodje diplomski..sva svoja znanja moras da saberes i tesko tebi ako ponavljas... Razumete vi svi. To zivot donosi svakodnevno. Patnja je znak da je tu napor da se nesto resi. Zato covek mora da dozreva.. kroz trud i ciscenje. Ciscenje kroz ideale, kroz visoke kriterijume ako hocete tako, kroz molitvu koja te odvede tamo gde treba postepeno.
Uvod u delovanje magije sam dobila od drugog ucitelja. Nesto sto je sasvim jedna divna, razgolicena istina kontra magiji jeste.. u svakoj fazi svog razvoja covek je podlozan odredjenim magijskim delovanjima. Izadjes iz jednog kruga neznanja i nece te zbunjivati te omaske u smislu (kojima te magija ometa). Mozda ce neke druge i dalje moci, neke suptilnije ali te prostije koje se kace za prostiji nivo egzistencije nece.
Coveka treba preprogramirati, mapirati mu stvarnost drugacije i on ode slobodan. Ja nisam u stanju to da uradim svakako, ja sam samo istrazivac, ali znam neke ljude, veoma mocne u izlecenju zivota, mocne dijagnosticare i mocne u sposobnosti da uvedu u zdravu sliku zivljenja. KAD JE COVEK CISTA SRCA NIKO MU NISTA NE MOZE .. jeste vrhunski domet i tesko je nama obicnima da to postignemo ali treba stalno gledati na uzor, treba se omadjijati slikom ljubavi.
Pomoci drugom bicu je jako tesko.. sustinski pomoci ali takav vapaj ne treba da ostane, dok smo svi mi ovde, samo slova na ekranu. Pa da eto, znam da se brine petoro ljudi za mene bila bih vec jaca.. Tako i ova molba treba da pokrene iz nasih srca brigu i ljubav, zelju da neko tamo ne pati silno i vec svi osecamo da postoji snop misli, poslat napon teznje da joj doguramo nesto jepo sto je jaca..
 

Back
Top