Da li vas uzbuđuje autoritet?

Dakle, neko je za vas autoritet, zaista vam ostavlja utisak kao snažna osoba. Ili važi za takvu.

Cenite je, poštujete. Da li vas to uzbuđuje?


images
ma da, cim vidim Merkelku oma svrsim od uzbudjenje.
 
Pa i ne baš. Ne palim se nešto na šefove, sudije, policjace/uniformu, profe i ostale autoritete.
Sa druge strane, oni koji znaju šta hoće i ne oklevaju puno, e oni su hot. E da, uvek su me privlačili inteligentni ljudi, tako klikeraši, problem solveri. Ne mora ni da ima formalno obrazovanje bitno je da je bistrog uma. Džaba sve ako je čovek glup.
Mislim da si odgovorila poyitivno na moje pitanje. Jer sve to sto navodis da ti se svidja to je za tebe autoritet. Autoritet nije policajac. Može da bude ali ne mora da znači. Prosto postoje ljudi koji su nam u nečemu autoritet, dakle poštujemo ih, kada nam nešto govore, kažu, to za nas ima dubinu, ima značaj, nije kao kada ostali to rade. Može i uličar biti za nekoga autoritet.
 
Mislim da si odgovorila poyitivno na moje pitanje. Jer sve to sto navodis da ti se svidja to je za tebe autoritet. Autoritet nije policajac. Može da bude ali ne mora da znači. Prosto postoje ljudi koji su nam u nečemu autoritet, dakle poštujemo ih, kada nam nešto govore, kažu, to za nas ima dubinu, ima značaj, nije kao kada ostali to rade. Može i uličar biti za nekoga autoritet.
Paula, kako može uličar biti autoritet?
Može, sitnim lopovima i delikventima, ostali mogu samo da se plaše njegovih postupaka.
 
Mislim da si odgovorila poyitivno na moje pitanje. Jer sve to sto navodis da ti se svidja to je za tebe autoritet. Autoritet nije policajac. Može da bude ali ne mora da znači. Prosto postoje ljudi koji su nam u nečemu autoritet, dakle poštujemo ih, kada nam nešto govore, kažu, to za nas ima dubinu, ima značaj, nije kao kada ostali to rade. Može i uličar biti za nekoga autoritet.
Pa mislila sam autoritet u klasičnom značenju.
Pošto se, barem kod mene, podrazumeva poštovanje onoga ko mi se sviđa ili sa kim sam u emotivnoj vezi. Poštovanje i poverenje u partnera su podrazumevajući iz čega proizilazi da njihova reč, savet, pogled na nešto, osećanja povodom nečega, uzimam u razmatranje. Kao i on što čini uostalom.
 
Mislim da si odgovorila poyitivno na moje pitanje. Jer sve to sto navodis da ti se svidja to je za tebe autoritet. Autoritet nije policajac. Može da bude ali ne mora da znači. Prosto postoje ljudi koji su nam u nečemu autoritet, dakle poštujemo ih, kada nam nešto govore, kažu, to za nas ima dubinu, ima značaj, nije kao kada ostali to rade. Može i uličar biti za nekoga autoritet.
Von Paulusa, o kakvom uzbuđenju je reč? :mrgreen: :
 
O tome govore i priče o raznim hajducima, odmetnicima, Robinu Hudu itd.. Kako nema, uličar nije negativna stvar sama po sebi, mnogi ljudi su odrastali po ulicama, i ja sama sam. Ima tu ljudi od autoriteta.
Mislim da te ne razumem.
Retko ko pod pojmom 'uličar' podrazumeva nešto pozitvno što može da bude primer drugima.
Možda ima vrlo retkih primera da je neko od uličara postao autoritet u društveno prihvatljivom smislu.
 
Mislim da te ne razumem.
Retko ko pod pojmom 'uličar' podrazumeva nešto pozitvno što može da bude primer drugima.
Možda ima vrlo retkih primera da je neko od uličara postao autoritet u društveno prihvatljivom smislu.
Pa ja bih se pre npr zaljubila u robina Huda nego u nekog bogatuna sve društveno prihvatljivog.. nekako bi mi taj odmetnik koji se u to vreme smatrao lopovom bio prihvatljiviji od gomile nekih "finih" i "poštenih" ljudi.
 
Pa ja bih se pre npr zaljubila u robina Huda nego u nekog bogatuna sve društveno prihvatljivog.. nekako bi mi taj odmetnik koji se u to vreme smatrao lopovom bio prihvatljiviji od gomile nekih "finih" i "poštenih" ljudi.
Ma ajde!
Izvrćemo činjenice.
Vidiš, i meni bi se svideo Robin Hud da sam živela u to vreme.

Važi, Paula.

@ tema

Imam averziju prema ljudima koji za sebe misle da su autoriteti po difoltu!

Volim normalne, zdravorazumne, inteligentne ljude, poštujem ih bez obzira na društveni status i obrazovanje.
 
Pozituvni autoriteti da, negativni autoriteti na silu isforsirani ne. Uvek volim da čujem drugačije mišljenje, još ako nešto novo naučim poštovanje. A danas se svako predstavlja kao autoritet, uz internet kao da je upio sva znanja ovog sveta.

P.S. normalno da me ne uzbuđuju, da se nadovežem na temu. Sve je po meni nezdrava seksualnost.
 

Back
Top