Quantcast

Da li vam video igre pomazu?

UwuP99

Početnik
Poruka
1
Da li vama video igre pomazu? Kako?
Meni licno mnogo, jedino tako pobegnem od problema.
Dok sam isao u skolu u mom odeljenju nije bilo mnogo "gejmera", ja i jos dvojica, ali nisu igrali iste igre kao ja, kanter sam voleo od malena prvo 1.6 pa global.
Dolazim kuci palim komp, ulazim u kanter i od tog trenutka sve postaje ne bitno, telefon, fejs, instagram i ostalo. Dok sam imao devojku bukvalno sam je kulirao celog dana jer sam naravno igrao kanter. Posle 2 meseca ona raskine sa mnom i napusi me, al dobro desava se, upalim kanter i to sve nestane u trenutku.
Ne znam kako, mozda je to bolest-zavisnost.
Sta vi mislite?

BigMazi

Ističe se
Poruka
2.765
17 godina sam bio "zavisnik" od igrica, imalo je dobrih strana, ali generalno i onih losih. Zaradio sam ogromne sume novca u poslovima koji su usko i direktno povezani sa igranjem igrica, a i indirektno. Zdravlje, kilaza i psiha su bile nacin na koji sam platio sve to nakon skoro dve decenije, ukljucujuci depresiju, ankcioznost i razne komplekse. Danas nakon skoro pola godine bez mojih racunara i konzola, uzivam, dosta se i smaram, ali vodim zdrav psihicki zivot. Tako da generalno, trenutno odmazu. Ali opet kapiram i one koji nadju "pomoc" u njima, samo sam siguran da ti isti koji pravdaju visesatno igranje "nacinom za izduvavanje negativne energije", nisu svesni da su u neku ruku zavisnici i apsolutno je nemoguce sagledati situaciju sa strane.

Lorelajn

Veoma poznat
Poruka
10.824
Da,igram casual u finom balansu napolju-unutra.
Upoznas interesantne ljude,zabavis se,restartujes mozak.Ima puno i porodicnih ljudi koji igraju povremeno i to je sve ok.
Znam par ljudi medjutim kojima je igra "zivot",od toga zaradjuju ili bar pokusavaju,vise za kompom celi dan,celo vece,svaki dan.
Trose i ogromne sume na igrice...Hiljade evra...
Uzasno je tesko uci u interakciju sa njima van igre,kao da su iskljuceni iz zivota,nekada i godinama.
Na zalost ti ljudi u tom momentu propustaju mnoge stvari,ljubavi,interakciju sa ljudima,socijalizaciju,kisu,vetar,sunce,toplo,hladno,praznike,sve... :mrgreen:

MrNapokon

Elita
Poruka
20.804
Pa ja polazim od premise da covek ima potrebu za kretanjem i razvojem. To nije dostupno mnogim ljudima. Kada kazem kretanje, ne mislim na setnje ili neku slicnu usiljenu rekreaciju. Zivotno uzbudjenje. Isto vazi i za lenjost. Ljudi se ne radjanju lenji, vec padovi u zivotu i zatvoreno okruzenje ih nacini takvim. Tu dolazi i do prirodne reakcije a to je beg. Zato nikada ne slusaj isfrustrirane ljude koji bi da te stave na tocak da ga vrtis kako bi se izlecio. Trazi uzivanje u svemu a ne teskobu koju treba pregurati.

Poruka
19.338
Antistres filter
U zavisnosti od količine vremena ili raspoloženja, nekad i oba faktora, igraju se različiti žanrovi.
Kada sam neraspoložen - avanture (animal crossing, zelda, pokemon)
Kada sam sa viškom energije - trkačke ili fifa
Kada sam opušten - isključivo logičke (od najklasičnijih do prof.Laytona)
Ima se konzola i kertridža, grafika nije presudna, bitno je da igra bude u skladu sa raspoloženjem

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
6.469
Nisam zavisnik od video igara ali definitivno ih mnogo volim i cenim kao jedan vid umetnosti , igre mislim da mi pomazu u smislu da me razonode, zabave, pomognu da malo pobegnem od dosade, nekih problema ili losih misli pa i da odrzavam brzinu refleksa i kordinaciju i duze ostanem mlad. ;)

Inace igram uglavnom akcione avanture (u sta spadaju razni podzanrovi), sportske i trkacke simulacije a volim nekad i neke sarene decije platformere.

U principu kad igre osim zabavnog gejmpleja dosta mi je bitna kvalitetna prica, likovi,naracija, atmosfera..........odprilike od igre zelim da mi pruzi slicno iskustvo kao recimo kada gledam neki dobar film ili citam neku zanimljivu knjigu.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.