Da li vam je ostalo nešto pod kožom?

georgejune

Starosedelac
Poruka
177.625
a mislila sam samo na romanticnu ljubav i na raskid kao jedinu okolnost rastanka...
ostalo ja ne bih ni da komentarisem...tuga je to...
Poruka je automatski spojena:

nisam, moj sadasnji ne zasluzuje da mislim i osecam prema bivsem...
osnovni postulat postovanja u vezi...
ko gaju proslog/proslu u sebi...bolje da ga i nema
A kasi mislila da mu kazes za nas♡

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
47.044
Не...
Не робујем прошлости.
Свака нова љубав је прва.:):heart:

”To nije kao u školi: idem u drugi, treći, sedmi razred. I sedma ljubav mora biti prva ako je prava. Sve ostale se brišu. Ja to naročito govorim zbog devojčica, u ime nas muških. Devojčice nas muškarce slabo poznaju. Mi smo nežni, osećajni i često vrlo tužni kad primetimo da se neka od njih zaljubila u nas dvadeset četvrti put, a večito nas upoređuje sa nekim ko je bio šesnaesti ili osmi.

Zaboravite da brojite. I dvadeset četvrta ljubav mora biti prva, ako je prava.

I kad se jednom u dubokoj starosti sretnemo u nekom domu penzionera, pa pred Novu godinu ili neki drugi praznik odigramo zajedno jedan valcer ili tango i zaljubimo se jedno u drugo 3681. put, neka i to bude samo prva ljubav i nijedna više.“ – Miroslav Mika Antić

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
47.044
provalio sam da sam postao zlopamtilo :D

ali ne prema bivsima. jbt kad mi padnu na pamet samo se po lepim momentima secam.

ili sam zlopamtilo ili sam naucio da potisnem gluposti sto je dobro zaciscenje i duse i mozga.
tako funkcionisem. i zadovoljan sam sto se pokazalo kao uspesno za sada
И ја сам злопамтило. Срећа па нисам осветољубива уопште, алалим. Али памтим, што и није лоше, то је научена лекција.

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
89.927
U kostima..
Zato sam i pomenula tkivo ..Mogla sam i kosti ..
Proces uvlačenja i nemogućnost izvlačenja...
I ožiljke sam mogla da pomenem.
Ne one vidljive ..Oni su nebitni , nego one koji se ne vide.
Pisaću o ovome sutra.
Moram u šetnju .
Evo , sutra je.
Dakle , sve što je prošlo -prošlo je .
Da je valjalo , ne bi prošlo , bilo bi tu , još uvek .
Reprize zaista ne postoje i ne treba da postoje.

I ja sam od onih koji ostavljaju loše stvari iza sebe , spaljuju , kao što kaže Korni .
(Sada govorim o vezama..Inače ne spaljujem , nego se svetim)
Nijedna veza mi nije ni bila toliko duboka da bih ja nešto patila zbod nje ..

Sem jedne .
I to je ta -pod kožom , u srži ..Utkana , sa dubokim korenjem.
Pa bilo bolno , slatko ili gorko ,ona je deo mene i ja ne mogu da je kao takvu od sebe odlomim.
Ona je u meni ..I nije je prašina vremena prekrila .I neće .I ne može.
A duboko u sebi mislim da to i ne želim , lepo je kada tako nešto boli na taj način ,
Jer onda znaš da je vredelo dati sebe do kraja i uzeti sve do kraja..
Imaš priču.
Zapisanu u sebi ..
Ne želim tu priču da ubijem.

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
27.284
Da li vam je ostalo nešto urezano u tkivo?
Sastavni deo vas, deo koji volite , ali vas ponekada i zaboli..

Postoje li slatko -gorka sećanja na neke bivše ljubavi
U kojima se prepliće ono što je bilo lepo , manje lepo,
Pogrešno možda , ali neprocenjivo ...
I nezaboravno..

Reči,gestovi ,trenuci ....
Da li je ostalo nešto u vama?
na bivše ljubavi uvek su slatko gorka sećanja.
inače ne bi bile bivše.

bilo je neprocenjivo što smo se upustili u uzvišene emocije i što je neko dodirnuo to u nama...

volesmo se nadljubavno

i odosmo svako svojim putem :heart:

PerfectOne

Vitača Milut
Poruka
27.284
Nisam dementna :) No emotivno se ne podsticem na secanja i nostalgiju...nema ono slatko - gorko u emotivnom smislu...ako je necemu kraj, ima razloga za to...i dok emotivno ne eliminisem proslost ja barem nisam spremna za buducnost...
Poruka je automatski spojena:

ne nevina, niti cista...ali ne pevam zalopojke u sebi...nemam trenutke nostalgije...ne zalim...
Ni posle mnogo godina ne dopustiš sebi da te preplavi neko slatko+kiselo+gorko osećanje da je ta ljubav imala svoje svetle trenutke?
sećanja su lepa i korisna makar bila začinjena i nostalgijom.

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
13.172
Da li vam je ostalo nešto urezano u tkivo?
Sastavni deo vas, deo koji volite , ali vas ponekada i zaboli..

Postoje li slatko -gorka sećanja na neke bivše ljubavi
U kojima se prepliće ono što je bilo lepo , manje lepo,
Pogrešno možda , ali neprocenjivo ...
I nezaboravno..

Reči,gestovi ,trenuci ....
Da li je ostalo nešto u vama?

Jeste...svaka ljubav je drugacija i nova.
Nisam imala bas previse ljubavi, teska sam na zaljubljivanje i retko mi glava bude prazna a srce zbunjeno.

Ispod koze mi je ucaurena najduza i najteza ljubav iz mladosti. Puno smo se voleli, rastajali, sastajali, godinama vidjali...on je bio problematican ali fin. Onako, problematican a dobar momak i veoma lep. A ja sam bila zaljubljena oko glave.
Cak i kada se zavrsilo, dozvala sam se razumu, nastavili smo da budemo bliski prijatelji...i tako celih 12 godina.
Kroz razne faze, ostao je uvek sa mnom i kada sam bila potpuno slomljena, cimao mi je ruku i mnogo mi je pomogao.
Korenje se isprepletalo.

Deo sa bivsim se skamenio kraj srca, ucaurio se tu ali srce je slobodno, neoptereceno, zivi svoj zivot u srecnom braku sa divnim covekom ali dok je mene tog dela ce biti. Nije se ozenio...hoce nekada...i bice mi cudno, priznajem. I dobila sam sina u njegovom znaku, Riba. Ali...ne mora muz bas sve da zna...najvaznije je da volim muza i vise nego sve druge iz proslosti ali proslost ne mozemo da ubijemo.
I ne zelim jer 12 godina nije malo...samo biti kraj nekog pa nije malo.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
54.970
znaci, biografija prazna.............ko da nisi nikada ni zivela..............dosta tuzno za potomke...........ako i njih nisi "spalila".
u pravu si...sve knjige i filmovi su pisani o velikim dramskim ljubavima, tragicnim...prostitutkama i slicnima :)

ko zeli da zivi na tim "knjigama" samo neka izvoli :) nemam nista protiv... :)

ja necu da citam knjige, da gledam filmove..hocu samo da zivim :)

Poslednja izmena:

Paula

black cat
Poruka
8.411
Sem jedne .
I to je ta -pod kožom , u srži ..Utkana , sa dubokim korenjem.
Pa bilo bolno , slatko ili gorko ,ona je deo mene i ja ne mogu da je kao takvu od sebe odlomim.
Ona je u meni ..I nije je prašina vremena prekrila .I neće .I ne može.
A duboko u sebi mislim da to i ne želim , lepo je kada tako nešto boli na taj način ,
Jer onda znaš da je vredelo dati sebe do kraja i uzeti sve do kraja..
Imaš priču.
Zapisanu u sebi ..
Ne želim tu priču da ubijem.
Lepo napisano
To je velika ljubav
Nema potrebe da nestaje, ona je deo nas postala. Bez nje više nismo ono što smo.
Želeti sve izbrisati da bi bol nestao .. jeste legitimno, ali je i neka izdaja prema jubavi. Treba istrajati u tom bolu, pa dokle boli (ako je bivša).
Neki ljudi imaju sreću da su im velike ljubavi srećne i da još traju. Ja nemam takvo iskustvo. Možda i samo dobijamo ono što negde iznutra tražimo, ne znam

Cru*

Poznat
Poruka
9.457
Secanja su tu .... nista ja ne zaboravljam, ni dobro ni lose :twisted:.
Ali te gorko slatke sete nema.
Naucila sta je trebalo, oprostila sta je trebalo (i sta nije), batalila sta je trebalo.

O svemu mogu da pricam, na nesto prevrnem ocima, na nesto se nasmejem, namrstim, slegnem ramenima.
Ali bez nekih emocija ili ljutnje.

Moj mir je skupo placen i ne dam da ga bilo sta remeti, a poslebno ne proslost i secanja. Previse muke imam i sa sadasnjoscu.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.