Da li vam je ostalo nešto pod kožom?

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
90.279
Da li vam je ostalo nešto urezano u tkivo?
Sastavni deo vas, deo koji volite , ali vas ponekada i zaboli..

Postoje li slatko -gorka sećanja na neke bivše ljubavi
U kojima se prepliće ono što je bilo lepo , manje lepo,
Pogrešno možda , ali neprocenjivo ...
I nezaboravno..

Reči,gestovi ,trenuci ....
Da li je ostalo nešto u vama?

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
55.060
Ostalo nesto sitno koliko da podseca. Nemoguce izbrisati, negirati ili sto @Lorelajn reče spaliti mostove zato što je to sastavni deo naseg zivota.
Nisam dementna :) No emotivno se ne podsticem na secanja i nostalgiju...nema ono slatko - gorko u emotivnom smislu...ako je necemu kraj, ima razloga za to...i dok emotivno ne eliminisem proslost ja barem nisam spremna za buducnost...
Poruka je automatski spojena:

i sta onda?

nemoguce je biti iznova i iznova nevin i cist
svi smo mi okrnjeni :malav:
ne nevina, niti cista...ali ne pevam zalopojke u sebi...nemam trenutke nostalgije...ne zalim...

Stevcina zabica

Stara legenda
Supermoderator
Poruka
96.792
Nisam dementna :) No emotivno se ne podsticem na secanja i nostalgiju...nema ono slatko - gorko u emotivnom smislu...ako je necemu kraj, ima razloga za to...i dok emotivno ne eliminisem proslost ja barem nisam spremna za buducnost...

ne nevina, niti cista...ali ne pevam zalopojke u sebi...nemam trenutke nostalgije...ne zalim...
ne zalim ni ja za njim, daleko mu lepa kuca
o nostalgiji tek nema ni govora

ali kad me doticni nicim izazvan podseti da jos uvek dise, osetim bol
i ne zalim za njim
nego mi bude zao same sebe,
mene mi bre zao

Potpuno čist kao sa 16 godina.
ma vazi, to ne biva

Jugoslav Čvarak

Veoma poznat
Poruka
14.117
hiraeth-fictionandflowers-wordpress-com-homesickness.jpg

Yup.

Da
Nije opisivo rečima
U kostima je
Da.

Jugoslav Čvarak

Veoma poznat
Poruka
14.117
Nije...ja spaljujem za sobom sve uspomene i tragove...
Ja isto, ali sto kaze Milanche, u srzi je.
Sve da se samozapalim i odem na drugi svijet, ostalo bi u meni.

Da mogu svojim roditeljima nesto pozeliti, to bi bilo blagostanje u svim inkarnacijama koje ih ocekuju, ali isto tako da se vise nikada ne sretnemo.

Neka su zivi i zdravi, ali sto dalje od mene.

Black_star

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.899
Pa da, pa da... ali ne uvek..ipak, naravno, ima. :)
@Lorelajn "macko, opasna si". :cool: :lol:
Ne.Sve brišem.Skidam.Odbacujem.Odsecam.Totalni master reset.Ništa ne ostaje.
Potpuno čist kao sa 16 godina.
To se uči.Vežba.Praksa.Ponavljanje je majka savršenstva.
Niko te tako temeljno ne obriše iz svog života kao ja.
hitlerjugent original...:mrgreen::cool::lol:

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
55.060
Ja isto, ali sto kaze Milanche, u srzi je.
Sve da se samozapalim i odem na drugi svijet, ostalo bi u meni.

Da mogu svojim roditeljima nesto pozeliti, to bi bilo blagostanje u svim inkarnacijama koje ih ocekuju, ali isto tako da se vise nikada ne sretnemo.

Neka su zivi i zdravi, ali sto dalje od mene.
a mislila sam samo na romanticnu ljubav i na raskid kao jedinu okolnost rastanka...
ostalo ja ne bih ni da komentarisem...tuga je to...

Pa da, pa da... ali ne uvek..ipak, naravno, ima. :)
@Lorelajn "macko, opasna si". :cool: :lol:

hitlerjugent original...:mrgreen::cool::lol:
nisam, moj sadasnji ne zasluzuje da mislim i osecam prema bivsem...
osnovni postulat postovanja u vezi...
ko gaju proslog/proslu u sebi...bolje da ga i nema

Paula

black cat
Poruka
8.433
a mislila sam samo na romanticnu ljubav i na raskid kao jedinu okolnost rastanka...
ostalo ja ne bih ni da komentarisem...tuga je to...

nisam, moj sadasnji ne zasluzuje da mislim i osecam prema bivsem...
osnovni postulat postovanja u vezi...
ko gaju proslog/proslu u sebi...bolje da ga i nema
Ako se zaista volelo, nemoguće je izbrisati bivše, posebno veliku ljubav. Kada započinjem sa nekim svesna sam velike ljubavi ako mi kaže ta to, i imam poštovanja za sva ta sećanja i ljubav koja je ostala u drugom obliku jer više ni su zajedno. Tako i on za moju. Volim sad sve što je, pa i tu njegovu veliku ljubav. Sve je to on, sve sam to ja. To daje setu, ali seta i patnja su deo ljubavi, jer nema savršenstva.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
55.060
Ako se zaista volelo, nemoguće je izbrisati bivše, posebno veliku ljubav. Kada započinjem sa nekim svesna sam velike ljubavi ako mi kaže ta to, i imam poštovanja za sva ta sećanja i ljubav koja je ostala u drugom obliku jer više ni su zajedno. Tako i on za moju. Volim sad sve što je, pa i tu njegovu veliku ljubav. Sve je to on, sve sam to ja. To daje setu, ali seta i patnja su deo ljubavi, jer nema savršenstva.
svi smo mi drugaciji...ja ne dozivaljavam da je nesto "velika" ljubav sto vise ne traje...da je valjalo - trajalo bi...

Paula

black cat
Poruka
8.433
O temi, da. Imala sam dve veće ljubavi. I još neke za koje sam to mislila ali ih je vreme zbrisalo. Ove nije. Jedna je stara i već je prašine palo, ali se ne zaboravlja ta intima i bol pri svakom rastanku. Uglavnom ne boli slatko već slano, nikad se nisam mogla pomiriti sa prolaznošću.. I teško mi pri pomisli da je nešto bilo i nikad više neće.

Ljubav ne prestaje, menja formu itd, ali ostaje duboko. No, problem je što se sve ono što je bilo lepo više nikad ne može vratiti čak i da se ljudi ponovo spoje. Jer... Zauvek je sve to nestalo, što kaže Čvarak, nema više te kuće, tog doma.

Tina

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.825
Imam tendenciju da ostavim neke priče nedorečenima. Sve ono što nisam rekla, od čega sam pobegla, ostane u meni i guši me, sve dok na kraju ne umre.
Ali istina je da sve prođe ( osim ako nije smrt), vreme ima moć da sve spere.
2019. palo mi je nešto na nogu i ostavilo dublji ožiljak kojeg sad ne mogu više da uočim, e tako i ovo.

Paula

black cat
Poruka
8.433
svi smo mi drugaciji...ja ne dozivaljavam da je nesto "velika" ljubav sto vise ne traje...da je valjalo - trajalo bi...
Da, to je pitanje postavke stvari.
Velika je bila moja, možda njegova nije. Ali moja jeste i ne želim da je nazovem manjom jer on nije osećao slično... Meni je bila i ostala velika.

Poređenje iz teologije, možda nije na mestu ovde, ali ne umanjuje se Božija ljubav prema meni zato što ja nisam dostojna. Ne, sija i dalje. I ne umanjuje se majčinska ljubav jer je dete neposlušno. Ovo nije isto, ovo je partnerska ljubav, ali ako ja volim a on ne ili manje, ja i dalje volim i ne stidim se da kažem. A svaki naredni ako me voli, voli ceo paket. Tako je prosto.

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
32.859

Postoje li slatko -gorka sećanja na neke bivše ljubavi
U kojima se prepliće ono što je bilo lepo , manje lepo,
Pogrešno možda , ali neprocenjivo ...
I nezaboravno..

Reči,gestovi ,trenuci ....
Da li je ostalo nešto u vama?
auuuuuuuuuuuu, brate...nisam ni sumnjaao da je tvoja tema...:)

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.