Da li vam je neko nekada nudio pare da glasate za njegovu stranku?

Na netu se dosta piše o tome, a i neki političari su davali izjave u tom smislu. Bilo je i nekakvih oglasa.
Mene međutim zanima da li je vama lično neko uživo tako nešto nudio.
Meni nije. Ne znam da li je to zato što se ne krećem među takvim ljudima ili možda delujem strogo i nepotkupljivo.
A možda je cela ta priča masivno preuveličana.
Kakva su vaša iskustva?
Ne, kod mene ne smeju ni listic od stranke da stave u sanduce a kamoli neke pare, jer ne bi bilo dobro.

Beše jednom jedan čo'ek , kad se SNS formirao, i započinjao, kaže "ajdeee, učlani se". Kažem "jok."
On kaže " ajde, ovi su lopovi, prevaranti, SNS je pošten, ajde , što nećeš". Rekoh: "ne". " On, poverljivo, kaže "napredovaćeš u karijeri" . "Aha bato !" Tu sam te čekala. "Ako ste vi tako pošteni kako ću ja napredovati u karijeri ? "
Dig'o čovek ruke od mene, otišao da vrbuje druge.

Beše jednom jedan čo'ek , kad se SNS formirao, i započinjao, kaže "ajdeee, učlani se". Kažem "jok."
On kaže " ajde, ovi su lopovi, prevaranti, SNS je pošten, ajde , što nećeš". Rekoh: "ne". " On, poverljivo, kaže "napredovaćeš u karijeri" . "Aha bato !" Tu sam te čekala. "Ako ste vi tako pošteni kako ću ja napredovati u karijeri ? "
Dig'o čovek ruke od mene, otišao da vrbuje druge.
Takodje, nisam se uclanio nigde niti me politika zanima i ne napredujem u nikakvoj karijeri, sam se snalazim ali mi obraz cist i uvece kad legnem znam da ne dugujem nikom nista, samo dusu Bogu.

Jedna stranka (organizovano) kupuje glasove naših sugrađana romske etničke pripadnosti.

Погрешно си формулисао реченицу , не купује странка гласове , него Роми свој глас продају ..е , сад да ли продају тој посебној странци или некој другој , вероватно да зависи од понуђеног новца и преговора о купопродају.

Преговор о купородају ромских гласова води сваки ромски кординатор из оптштине где су настањени .

Након што се створи услов и уговори новац , ромски кординатор превози Роме до бирачког места , они гласају а за узврат добију уговорену суму новца или ако се плати у прехрамбреним артиклима, онда добију намирнице као што су брашно , шеђер , макароне и осталу врсту потребних намирница .

Ромски кориднатори са друге стране добију знатно више новца јер су обезбедили те гласове а наравно и напредују у странци .

Na netu se dosta piše o tome, a i neki političari su davali izjave u tom smislu. Bilo je i nekakvih oglasa.
Meni nije. Ne znam da li je to zato što se ne krećem među takvim ljudima ili možda delujem strogo i nepotkupljivo.
Kakva su vaša iskustva?

Nudili su i pare i direktorsku fotelju, ako ih podrzim na lokalu.

Погрешно си формулисао реченицу , не купује странка гласове , него Роми свој глас продају ..е , сад да ли продају тој посебној странци или некој другој , вероватно да зависи од понуђеног новца и преговора о купопродају.

Преговор о купородају ромских гласова води сваки ромски кординатор из оптштине где су настањени .

Након што се створи услов и уговори новац , ромски кординатор превози Роме до бирачког места , они гласају а за узврат добију уговорену суму новца или ако се плати у прехрамбреним артиклима, онда добију намирнице као што су брашно , шеђер , макароне и осталу врсту потребних намирница .

Ромски кориднатори са друге стране добију знатно више новца јер су обезбедили те гласове а наравно и напредују у странци .
Kupuje , kupuje..i ne samo Romi nego i "nasi".

Kakva su vaša iskustva?
не може да се прежали ШАМАРЧИНА УЈЕДИЊЕНОЈ ОПОЗИЦИЈИ СРБОФОБА на изборима у НС :mazi:

нису купљени гласови одлучили , јер у првом кругу снс није имао већину какву сада има. излазност је била већа.
уједињењем лалилће динка недима брковића чанка маје мрнуштик и осталих СРБОФОБА они који нису за режим просто нису имали избор! па су одустали од гласања... део који је изашао је мождапре вучићу дао глас него отвореним србофобима а део је трећој опцији...

углавном твоји СРБОФОБИ чанак лалићка динко и неидм су добили такву дланчину да су завршили на сметлишту а новосађани су показали да не подржавају ставове ане лалић ''војводина није србија и залажем се за цепање нације и стварање војвођанске'' , такоже су показали и да су за изградњу храма жртвама фашистичке рације...

ана динко недим брковић и чанак су попишани од стране новосађана

Kakva su vaša iskustva?
Што би реко Мистер Шојић ,,Ја не могу да верујем да постоје такве појаве у Србији".

1720120093656.png

:D

Ne bih rekao da je tako.Romi se toga ne bi ni setili.Ne nalaze oni kupce nego kupci nalaze njih i to je nešto što se ponavlja iz izbornog ciklusa u izborni ciklus.

meni je bolje pitanje
za koliko bi ste prodali svoj glas? :D

i samo nemojte reci "nikad ne bih to uradio" jer svako ima svoju cenu
pitanje je samo da li je druga strana zainteresovana da toliko da za vas glas :D
Pričaju Mujo i Haso i kaže Haso Muji : " ala smo mi srećna država, kod nas nema onih pedera".
Kaže Mujo : "Kako nema? Pa, bi li ti dao da te neko nagoozi za 20.000 maraka?"
Kaže Haso : "ma nebi,bolan, to boli i ne volim to"
Pita ga Mujo : " a da li bi za 100.000 maraka?"
Kaže Haso : " Ma... joooj. Ma ne znam. Ne bi. Nije sve u parama"
Pita ga Mujo : " A da li bi ga primio za milion?"
Kaže Haso : " Milion? Ha. Pa vidi... dobra je to para. Izdržo bih nekako. Bih"
Kaže Mujo : " Vidiš bolan, ima pedera , samo nema investicija"

Kakva su vaša iskustva?

Niko mi nikada nije nudio novac da glasam za neku stranku.

Back