Quantcast

Da li Vam je i ako jeste koliko vam je vazno gde cete biti sahranjeni ?

Lorelajn

Iskusan
Poruka
6.823
Nije mi bitno.Svejedno mi je.
Eto da treba da organizujem svoje, volela bih da me kremiraju,da me stave u neku posudu pored najblizih ili da me prospu negde u prirodi,da nemam sahranu vec samo max da budu prisutni najblizi ljudi,njih max 5 i puste neku dobru muziku na telefonu,stave neki cvetak pored,jedan jedini bilo kakav,obave to i zaborave.

skura58

Stara legenda
Poruka
99.349
Eto da treba da organizujem svoje, volela bih da me kremiraju,da me stave u neku posudu pored najblizih ili da me prospu negde u prirodi,da nemam sahranu vec samo max da budu prisutni najblizi ljudi,njih max 5 i puste neku dobru muziku na telefonu,stave neki cvetak pored,jedan jedini bilo kakav,obave to i zaborave.
Pusti snovi.
Ni za svadbu te ne pitaju, nego kako hoće stariji,
a Ti bi bi da te za sahranu pitaju

buudala

Legenda
Poruka
56.539
Normalno.
Svi moji se vekovima sahranjuju na istom groblju.
Bez obzira gde su živeli i gde su umrli

PS:
Za mene i hanumu još nisam napravio grobnicu,

Jedan se deda dvaput ženio.
Sad su svo troje zajedno.

Mada, što meko reče:
Nek' me gledaju dok sam živ,
a posle nek' me bace u reku
Ima zakon, il u zemlju il u vurunu.
Moje opcije tu nema.
Jedino da odem u divljinu i napravim sebi platformu.

Digo sebi za života..... :pivce:

Ројалиста

Poznat
Moderator
Poruka
8.686
У начелу, место је небитно, поготово теби. Ако нечег има, што би се рекло... Опет, с друге стране, сви смо навикли да знамо где су нам ближњи, и обичаји нам налажу да сви ипак негде на неком обележеном месту будемо. Па тако, ако буде било потребе и за некога од нас, нека то буде где су били и они пре нас. А нама то свакако више неће значити, јер ми ћемо најчешће бити далеко од тог места.

Poruka
6.253
Sve ovo sto si napisala potpisujem, jedino mi ta ceremonija nije bitna, sto se mene tice, nek me bace na jakusevacki djubrenjak, tako me savrseno boli k*urac.

Nataly Ciottolo

Veoma poznat
Poruka
14.884

Potpisujem.

Redmond

Poznat
Moderator
Poruka
9.394
Nisam ljubitelj sahrana, bar kad sam ja u pitanju. Voleo bih da me sprze u krematorijumu, a da od mog pepela naprave ceđ sa kojim ce Ališa Vikander da opere kosu.
Ili da ga stavi silikone, ima jedna epizoda serije Nip/Tuck gde žena traži od hirurga da joj u silikone stave pepeo njenog mrtvog muža :lol:

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.655
Ne bih ovim ulazio u raspravu oko drugog, "onog" života, samo bih po pitanju teme dodao...
Ako si bez dece, porodice, ako si živeo tako da ti se ljudi popiš.aju na grob, onda nije bitno ni što si živeo, a kamoli što si umro i gde ćeš biti sahranjen.
Ja kada me "pritisnu" oko posla, oko vaspitanja dece, oko životnih stvari, odem na groblje da se "ispričam" sa mojim ocem, odem da sam sebi pružim terapiju koja će me podići, koja će mi dati odgovore koje ne vidim u tom "bučnom" svetu.
Sednem tako na groblje, ta tišina, ta monumentalnost tišine oko sebe, poznato lice mog oca na spomeniku, i meni je vać bolje.......Dovedem kevu koja je s njim živela 50 godina, ona se isplače, isprazni se, bude joj ne samo psihički, nego u tim godinama i fizički mnogo bolje.
Tako da...........Nije da nije bitno......Nije bitno tebi, jer si napustio svet, ali može da bude veoma važno onima koji ostaju iza tebe.....

georgejune

Starosedelac
Poruka
159.750
Da li Vam je i ako jeste koliko vam je vazno gde cete biti sahranjeni ?
Po prirodi stvari jasno je da se pitanje odnosi na starije korisnike.Mladi neka zaobidju ovu temu pa i stariji koji vole sve sto vole mladi - ribe,zurke,ludilo,zezanje... misslim zasto ljudi prave problem oko toga gde ce biti sahranjeni ?
Ja bih na selu u dedovini u nekom debelom ladu ispod jelke

Peconi123

Iskusan
Poruka
6.463
Ne bih ovim ulazio u raspravu oko drugog, "onog" života, samo bih po pitanju teme dodao...
Ako si bez dece, porodice, ako si živeo tako da ti se ljudi popiš.aju na grob, onda nije bitno ni što si živeo, a kamoli što si umro i gde ćeš biti sahranjen.
Ja kada me "pritisnu" oko posla, oko vaspitanja dece, oko životnih stvari, odem na groblje da se "ispričam" sa mojim ocem, odem da sam sebi pružim terapiju koja će me podići, koja će mi dati odgovore koje ne vidim u tom "bučnom" svetu.
Sednem tako na groblje, ta tišina, ta monumentalnost tišine oko sebe, poznato lice mog oca na spomeniku, i meni je vać bolje.......Dovedem kevu koja je s njim živela 50 godina, ona se isplače, isprazni se, bude joj ne samo psihički, nego u tim godinama i fizički mnogo bolje.
Tako da...........Nije da nije bitno......Nije bitno tebi, jer si napustio svet, ali može da bude veoma važno onima koji ostaju iza tebe.....
ako si ziveo tako da ti se popis.aju na grob znaci da si bio bitanga, a to sto nemas decu ili porodicu nema veze s tim kakav si ti

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.655
Ovde je bilo prozivke oko popiš.avanja po grobu, pa sam ja to komentarisao(izbrisano je očigledno).
Što se porodice i dece tiče, naravno da ima veze(izuzev u retkim slučajevima kada je to zdravstveno opravdano), jer porodica i deca oblikuju tvoju ličnost, bez toga, uglavnom sebičnost ili niske strasti oblikuju tvoju ličnost, što baš i nije neka vrlina.

MARUV

Zainteresovan član
Poruka
446
Ovde je bilo prozivke oko popiš.avanja po grobu, pa sam ja to komentarisao(izbrisano je očigledno).
Što se porodice i dece tiče, naravno da ima veze(izuzev u retkim slučajevima kada je to zdravstveno opravdano), jer porodica i deca oblikuju tvoju ličnost, bez toga, uglavnom sebičnost ili niske strasti oblikuju tvoju ličnost, što baš i nije neka vrlina.
Upravo si pokazao koliko si ti sebičan time što imaš decu da bi imao ko da te sahrani i da čuva spomenik da se neko ne popišao slučajno a ne ljudi bez dece.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.