Da li vam je bitno mišljenje većine?

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.318
Da li vam je bitno mišljenje većine u smislu šta radite u životu, čime se bavite a tu spada i nacionalna pripadnost, vaša verska uverenja, polni identitet, seksualna orijentacija... Ovo što sam nabrojao je prvo što mi pada napamet 😅, dakle da li vam je bitno šta drugi kažu o vama i takođe šta misle o vama?
Uvek ima neko od cijeg misljenja zavisi tvoja sudbina...

Jasna

Legenda
Moderator
Poruka
70.423
Da li vam je bitno mišljenje većine u smislu šta radite u životu, čime se bavite a tu spada i nacionalna pripadnost, vaša verska uverenja, polni identitet, seksualna orijentacija... Ovo što sam nabrojao je prvo što mi pada napamet 😅, dakle da li vam je bitno šta drugi kažu o vama i takođe šta misle o vama?
Pa nekako i jeste i nije. Nije mi bitno u smislu da me to neće usmeriti
na stranu na koju ne želim da idem. Ali mi je bitno zbog odnosa sa
ljudima. Što reče ovde neko, ne bih da se nađem na pogrešnoj strani
stadiona. :lol: Mada, neću ni da obučem njihov dres.

U maloj prigradskoj sredini sam neka čudna sektašica. Videli su me
da meditiram, radim či gong, stavljam slamu u baštu i tako radim neke
čudne stvari. Gledaju me sa nepoverenjem i ne mogu da kažem da
mi je zbog toga prijatno, ali učim da prihvatam. Nekada uhvatim sebe
da pokušavam da im se dodvorim, pa odustanem. I tako...

m0nk!

Zainteresovan član
Poruka
147
Raditi ispravnu stvar najbitnije je. Neovisno o tome šta većina misli. Ako radim ispravnu stvar, nije me briga mišljenje većine u smislu kritike. Ako je neispravna stvar u pitanju, onda bi trebalo uvažiti mišljenja drugih. Na kraju krajeva, bitno je samo ono što mi uradimo, a ne što drugi rade ili misle.

Steinadler

Poznat
Moderator
Poruka
7.304
Možda je u naslovi trebalo staviti "drugih ljudi" umjesto "većine"... al ok...

Bitno je i nije, u zavisnosti o čemu se radi. Gordo i pogrešno je biti mnogo tvrdoglav, često takvi ljudi upadnu u kolo, daju dinar, pa posle daju dva da izadju, krenu glavom kroz zid pa je razbiju, samo zato što nisu hteli da prihvate savjet iz iskustva drugog, ali eto, često se plati gorko iskustvo u životu, pa onda ti iz tog svog iskustva gde si naebo pričaš nekom klipanu koji srlja u isto to kako i šta da radi, onda on ipak nastavi po svom da udara glavom i tako to ide kod ljudi... Ego takodje često koči razvoj svijesti i ličnosti, jer nema samokritiku, pre prihvata iluzije neko realne kritike.

Sa druge strane, ne treba dugo biti rasčerečen izmedju raznih tudjih mišljenja, neodlučan, biti mnogo nesiguran u sebe, biti rob tudjih očekivanja i sl.

Da bi napravili dobar izbor, moramo biti mudri, pametni... a to ne ide preko noći mili moji, "da bi bio star i mudar, prvo moraš biti mlad i glup..." naravno i malo sreće pokupiti usput. Treba imati dobar filter i probrati tudja mišljenja, feedbackove, prepoznati da li su dobronamjerna, iskrena, ili ne, prepoznati da li su to informacije iz ličnog iskustva ili ne, te na osnovu toga malo dovesti u pitanje i svoje.

HEFESTOS 1

Buduća legenda
Poruka
28.315
Не, откад сам схватио да знам и умем много више од те већине, којом се много манипулише, у циљу остваривања неких врло уских интереса најгорих међу свима нама.

Brineta na vezi

Početnik
Poruka
12
Ako kažem da mi nije bitno, to je laž. Jeste mi bitno ali da ima uticaj na mene, nema. Bitno mi je koje je globalno mišljene o meni npr. da li me smatraju kulturnom, prijatnom, namćorom, blago kući koju zaobiđem i tako te priče. Direktno na mene i moj stav i uverenja ne utiču.🙃

LBarbara

La Femme
Moderator
Poruka
47.079
Svako se trudi da ostavi dobar utisak na ljude oko sebe, dakle vazno nam je tudje misljenje
koliko god se mi pravili da nije...
E sad, postoje oni kojima je jako, jako bitno misljenje drugih ljudi pa na svoje pravo lice stavljaju
maske po potrebi a to je vec patologija..pretpostavljam..takvi ljudi mogu da izgube sebe negde usput..

86bogomoljka

Legenda
Poruka
50.159
Да ми је икада било битно не бих брљавила колико јесам, не бих лајала колико лајем :lol:, не бих правила нетипичне изборе... а не бих ни родила малолетна дете. Боли ме штикла шта ко мисли.
Битно ми је да се понашам у складу са својим вредностима и принципима, неки имају везе са мени блиским људима, наравно.