DA LI UVELK DOZIVITE ORGAZAM

Izgubljena:
Dajte stvarno da pomognemo ako ima takvih pa nisu ni svjesne sta propustaju

mislim da inicijativa nije losa i ne treba je minirati: peva lepa brena...ha,ha

po mom misljenju mnogo zavisi od partnera, pogotovo od onih prvih. ako su se oni potruduli, tj. u najmanju ruku imali dovoljno strpljenja, onda i malo frigidnije zene uspeju da zapamte svoj put do orgazma i da kasnije svoje odnose tj. partnera usmere ka njemu. hocu reci, imam utisak da se seksualnost razvija... da bi na kraju jedna zrela zena, koja je imala malo srece sa partnerima, dozivljavala orgazam sve lakse... mislim da secanje na prozivljene dobre orgazme, posebno na one prozivljene sa sadasnjim partnerom, deluje jako uzbudjujuce i sve vise olaksava nove orgazme.

po mom misljenju, susret sa nekim novim partnerom veoma je uzbudljiv, jer je sve novo (mirisi, dodiri, zvukovi). medjutim, mislim da su tu sanse za orgazam mnogo manje nego u stalnim vezama, i tako da nakon velikog uzbudjenja ona cesto ostane kratkih rukava - razlozi su njena napetost, njegova preterana uzbudjenost koja mu otezava kontrolu, nedovoljno poznavanje i sl.
ja sam dakle za stalnu vezu, u kojoj postoji ljubav kao veoma jak afrodizijak, u kojoj partneri aktivno pricaju o svom seksualnom zivotu (moze se i na vrlo nebanalan nacin objasniti partneru sta je prijatno a sta ne), vode racuna o svom fizickom izgledu, ulepsavaju se i kod kuce jedan za drugog ( ne samo kad nekuda idu), pristupaju seksualnom odnosu kreativno i sl.

nemam u glavi tacne statistike, medjutim izgleda da je jako mali broj zena uopste doziveo orgazam, a one koje ga dozivljavaju redovno mere se jednocifrenim procentom. mislim da su jednim delom tome i same krive, jer:
- se cesto ne usudjuju da od svojih partnera traze neznost, dugacke uvertire i sl
- se cesto pretvaraju da su nesto dozivele i kad nisu
- i kad nesto dozivljavaju ustrucavaju se da to "glasno" pokazu
tako cesto i partner nije nacisto sta se njoj u stvari svidja.

naravno, s obzirom da se muskarci lako frustriraju u seksualnim problemima, nije uvek lako objasniti njemu da bi mogao malo vise da se potrudi, da ne misli samo na sebe, da nije dovoljno ako ima ne znam koliko centimetara i sl. To medjutim nije ni tako tesko ako se umesto kritike (koja je pogubna!!!) primeni inicijativa.
:idea: nalozite ga da sa zadovoljstvom radi ono sto se vama svidja. svidece se sigurno i njemu. :wink:

Pozdrav!
 
seksualna iskustva vecini ljudi ne ispadnu bash onako kako bi zeleli (neki brzo svrse, nekima treba i suvise, devojkama odnosi mogu duze vreme da budu bolni ili da ne dozivljavaju orgazam itd.). Razlog tome mogu biti neiskustvo, nedovoljna opustenost, nepoverenje u partnera, trema, napetost, previse brige da sve bude "savrseno", uslovi koji ne dozvoljavaju maksimalnu opustenost (napr. na plazi na moru) .... Zato je moj predlog da ne brinesh puno i da se opustish sto je vise moguce. Pored toga bi bilo dobro da uspostavish odnos poverenja i otvorenosti sa devojkom sa kojom si. Razgovarajte otvoreno o svemu, o seksu, o vama, o onome sta osecate jedno prema drugome (i pozitivnim i negativnim emocijama) i verujem da ce uskoro sve doci na svoje mesto. samo opushteno:))
 
Bez preterivanja,ali ja uvek,ama bas uvek, dozivim orgazam prilikom odnosa sa svojim deckom.Mislim da su osecanja presudna,jer nijedna seksualna tehnika nece moci da nadoknadi manjak emocija,a one su kljuc svega.PROVERENO!!!
 
Bila je jedna tema ovde sa ovakvom tematikom , i razvila se u sledeće:
Pošto sve devojke imaju različit tajming, ritual, i to zavisi i od predistorije , krenula su konkretna iznošenja problema koje su prošle one koje su imale neke smetnje koje su izrokovale odsustvo orgazma...

Recimo....
Često je da devojka , koja je psihološki sputana , ne može da doživi orgazam u početku svog seksualnog iskustva. Na to odmah idu komentari i saveti kako da uz ili bez pomoći partnera ublažiti i otkloniti smetnje....

Isto je moguće i nije retko da postoje intervali u kojima osoba koja doživljava orgazme prestane da ih doživljava i kasnije ponovo se sve normalizuje....

Ovo je samo predlog , malo je glupo prebrojavati ....
I zviždanje se može naučiti....
 
drea:
pikax:
Bez preterivanja,ali ja uvek,ama bas uvek, dozivim orgazam prilikom odnosa sa svojim deckom.Mislim da su osecanja presudna,jer nijedna seksualna tehnika nece moci da nadoknadi manjak emocija,a one su kljuc svega.PROVERENO!!!
takodje.ali ja ipak mislim da pored emocija,koje su fakat bitne,i tehnika zavrsava posao!
kada se tehnika savlada,sve ostalo je maciji kasalj :lol:
 
:D E bas me nasmeja...
Nekada sam znala matematiku, isla na gradska takmicenja i to...
A juce, molim te, na pijaci na Zelenjaku kupujem 4 pomorandze. I ona kaze: hoces jos jednu za dve kile? A ja kazem necu, hocu toliko koliko ima. I ona kaze: to je kilo i 800 g. I ja platim...
 
boduje se kvantitet i kvalitet, poen za minut orgazma, a ako ih je bilo vise saberu se svi, plus jedan poen na multiorg! (znaci 2 orgazma, svaki po minut - 2 poena, plus mulitorg 3). kvalitet se ocenjuje 1-5 5 najbolji. za vaginalni jos 0.5 poena a za g-tacku 1.0. ako ti se cini da je trajao pola sata a on trajao realno npr 2 minuta dodas jos 2 poena (samo za velika odstupanja u subj i obj)

ne znam shto pishem ovo ali neka ga

meni veza stalno puca i zato brljam :I sa porukama
 
Pa ako je izmerila da su 4 pomorandze 1,8kg i da ima jedna pomorandza do 2kg, to znaci da je teska 200g. A 4 pomorandze su onda teske 800g, sto je ukupno 1kg, a ne 1,8kg. Pomoranze su priblizno iste velicine. Medjutim to shvatih tek kad sam dosla kuci...
Malo mi je kasno da racunam po tvojoj mmatematici... A i mislim da se to ne moze meriti brojevima, vec subjektivnim dozivljajem i objektivnom stvarnoscu.
Generalno, ja sam zadovoljna svojim seksualnim zivotom, narocito zato sto je jos uvek u usponu
 
Tratinčica:
Pa ako je izmerila da su 4 pomorandze 1,8kg i da ima jedna pomorandza do 2kg, to znaci da je teska 200g. A 4 pomorandze su onda teske 800g, sto je ukupno 1kg, a ne 1,8kg. Pomoranze su priblizno iste velicine. Medjutim to shvatih tek kad sam dosla kuci...
Malo mi je kasno da racunam po tvojoj mmatematici... A i mislim da se to ne moze meriti brojevima, vec subjektivnim dozivljajem i objektivnom stvarnoscu.
Generalno, ja sam zadovoljna svojim seksualnim zivotom, narocito zato sto je jos uvek u usponu

Idi sutra, pa reklamiraj, do 2 kile !!! :lol:
 
krvolok:
Tratinčica:
Pa ako je izmerila da su 4 pomorandze 1,8kg i da ima jedna pomorandza do 2kg, to znaci da je teska 200g. A 4 pomorandze su onda teske 800g, sto je ukupno 1kg, a ne 1,8kg. Pomoranze su priblizno iste velicine. Medjutim to shvatih tek kad sam dosla kuci...
Malo mi je kasno da racunam po tvojoj mmatematici... A i mislim da se to ne moze meriti brojevima, vec subjektivnim dozivljajem i objektivnom stvarnoscu.
Generalno, ja sam zadovoljna svojim seksualnim zivotom, narocito zato sto je jos uvek u usponu

Idi sutra, pa reklamiraj, do 2 kile !!! :lol:

:D Moracu...

Nego te na pijaci me uvek obavezno predju. Treba da kupujem u prodavnicama, na kraju ispadne jeftinije...
 

Back
Top