Da li upisati vojnu gimnaziju?

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
32.775
Da li je istina ako se ima ocena za kraj skolske godine manja od 3. onda te izbacuju iz skole ili se ponavlja razred ?
Posto jedino sa vojne gimnazije svi nastavljaju akademiju selekcija se vrsi vec upisom u gimnaziju, samo ako ne zelis da budes oficir imaces prosek manji od 3 jer drill pocinje ulaskom u gimnaziju....dakle, izbacuju te savetom i psiholoskom proverom....inace ne mozes da imas prosek manji od 3, jer moras da naucis....

čola-lola

Primećen član
Poruka
648
Posto jedino sa vojne gimnazije svi nastavljaju akademiju selekcija se vrsi vec upisom u gimnaziju, samo ako ne zelis da budes oficir imaces prosek manji od 3 jer drill pocinje ulaskom u gimnaziju....dakle, izbacuju te savetom i psiholoskom proverom....inace ne mozes da imas prosek manji od 3, jer moras da naucis....
Šta ti je to drill ja sam sa sela pa nepismen.

čola-lola

Primećen član
Poruka
648
Pa ne znam dal sme iz nekog predmeta da se dobije neka retka 2. ?

ljgww

Aktivan član
Poruka
1.240
voleo bih da znam dovoljno da bih mogao da ti pomognem. imao sam u porodici vojnike. ono sto ja mislim o tome je da zavojsku i svestenstvo postoje tipovi ljudi koji su materijal za te pozive. Imas dve mogucnosti. Da probas da se upises pa ako ti to ide nastavis dalje, a ako ne ide sigurno postoji mehanizam da predjes u neku drugu vrstu skole.
Druga varijanta je da se preispitas - da li si spreman/spremna (izvini imam konfuznu predstavu sta si musko ili zensko) za takav poziv. Ako si od onog tipa da se boris dok se ne izboris onda si verovatno materijal za tu vrstu, a ako se ovako preispitujes mozes li ili ne onda gotovo sigurno nisi materijal. Inace ja verujem da ces imati dovoljno uslova da mozes da prodjes sa pristojnom ocenom.

Dok sam bio u vojsci 6 meseci sam bio u skolskom centru (jes da je to bilo davno i u jednoj drugoj drzavi). U tom centru su bili i srednjoskolci i akademci i imao sam prilike da srecem razne ljude. Neki su imali ambicije, neki ne. Pre svega ka napredovanju - vise skole = visi cin, visi cin = bolji uslovi. visi cin = vise odgovornosti.

Za to kako sve to radi sada, ne mogu nista da ti kazem, ali sam siguran da mozes negde da odes, i da se raspitas. Nemam pojma gde se to radi ali siguran sam da postoje neki skolski centri gde mozes da dobijes informacije.

I da, ako stvari ne idu bas kako zamisljas, nije to neki greh. Samo jedna stvar radi u zivotu - ako ne probas - ne znas. I ako ne probas onda mozda kasnije u zivotu prebacis samom sebi sto nisi pokusao/pokusala pa da znas. A kad probas onda znas - ide - ne ide. I nema kajanja i dilema.

ljgww

Aktivan član
Poruka
1.240
Ma moji se plase da me ne najure ako bude nešto loše (nedaj Bože).
Poruka je automatski spojena:

Koji se predmeti najviše izučavaju ?
Ako je u pitanju srednja skola, program verovatno nije mnogo razlicit od neke standardne profesionalne srednje skole. (zato i mislim ako negde ne ide, da moze da se prebaci u standardnu skolu)

Predmeti, znaci, sve ono sto bi bilo od opsteg znanja, i verovatno nekolicina specijalnih vojnih predmeta. Fizicko je verovatno malo drugacije ali naravno da je i sport zastupljen. Nisam sretao srednjoskolce na poligonu (ili se ne secam), ali vrlo verovatno uce naoruzanje i baratanje oruzjem, a to moze i u ucionici i u dvoristu. Vrlo je moguce, takodje, da idu na gadjanja.

čola-lola

Primećen član
Poruka
648
Ako je u pitanju srednja skola, program verovatno nije mnogo razlicit od neke standardne profesionalne srednje skole. (zato i mislim ako negde ne ide, da moze da se prebaci u standardnu skolu)

Predmeti, znaci, sve ono sto bi bilo od opsteg znanja, i verovatno nekolicina specijalnih vojnih predmeta. Fizicko je verovatno malo drugacije ali naravno da je i sport zastupljen. Nisam sretao srednjoskolce na poligonu (ili se ne secam), ali vrlo verovatno uce naoruzanje i baratanje oruzjem, a to moze i u ucionici i u dvoristu. Vrlo je moguce, takodje, da idu na gadjanja.
Dobro to...Ako se prebaci s jedne škole u drugu da li se plaća vojnoj školi 2500€ po godini ?

cetka

Domaćin
Poruka
4.187
Vojna gimnazija je škola internatskog tipa. Da bi upisao tu školu, moraš posedovati najmanje vrlodobar uspeh u osnovnoj školi i zdravlje koje garantuje mogućnost nastavljanja školovanja na vojnoj akademiji. Ukoliko imaš motivaciju za vojni poziv, probaš pa vidiš. Ukoliko prođeš i postaneš kandidat pozivaju te sa roditeljima da potpišeš i ti i oni ugovor o stipendiranju (da ga tako nazovem) i sve one pravne stvari (recimo ako odustaneš ili te izbace zbog slabog uspeha) da moraš vratiti uložena sredstva.
Škola kao škola ima svoje vrline ali i mane, tebi na volji i motivaciji.

čola-lola

Primećen član
Poruka
648
Vojna gimnazija je škola internatskog tipa. Da bi upisao tu školu, moraš posedovati najmanje vrlodobar uspeh u osnovnoj školi i zdravlje koje garantuje mogućnost nastavljanja školovanja na vojnoj akademiji. Ukoliko imaš motivaciju za vojni poziv, probaš pa vidiš. Ukoliko prođeš i postaneš kandidat pozivaju te sa roditeljima da potpišeš i ti i oni ugovor o stipendiranju (da ga tako nazovem) i sve one pravne stvari (recimo ako odustaneš ili te izbace zbog slabog uspeha) da moraš vratiti uložena sredstva.
Škola kao škola ima svoje vrline ali i mane, tebi na volji i motivaciji.
E jbg.
Roditelji se mešaju znači da neće da ništa da potpišu tako da ništa od toga.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.