• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Da li upisati turizam i hotelijertsvo?

hm337

Poznat
Poruka
9.372
teško ćeš ovde čuti neki koristan savet...ne učestvuje dovoljno ljudi koji imaju iskustva u turizmu i hotelijerstvu...najbolje pitaj nekog ko radi u toj branši...ako treba zaređaj od hotela do hotela i traži da razgovaraš sa glavnim menadžerom...oni su ionako manje više besposleni pa će bar neko od njih naći vremena i dobre volje da ti objasni kako stvari stoje....

Nona2

Domaćin
Poruka
3.684
Ja sam radila i u hotelu i na kruzeru (hotel na vodi)....Ne secam se da je neko od hotel direktora zavrsio hotelijerstvo/ turizam.....

Svi su poceli kao konobari/ recepcija cak je jedan bio cistac. Gulili su po 20 godina u kompaniji da bi dosli do tih pozicija.
To je u sustini dobra stvar jer se lojalnost isplati a u velikim lancima ima mogucnosti napredovanja.

Nazalost znam i ljude koji su zavrsili turizam a nikad nisu radili to i bukvalno su sebi karijerno unistili zivot.

Druga opcija je upisati hotelijerstvo i biti top student i onda se "usunjati" preko internshipa u neki veliki lanac kao neki menadzercic i tako graditi karijeru.

U najgorem scenariju treba razmisljati koju vestinu si na faxu stekao a mogao bi van tog sistema da unovcis. Realno svako moze otvoriti hotel ali ne moze svako otvoriti ordinaciju zubara. Svako moze otvoriti restoran ali ne moze svako postati arhitekta preko noci.

Koji to set vestina imas sa turizmom? Nikakve.
A realno ces guliti na faksu kao i da studiras neki koristan fax.

jokaaa123

Početnik
Poruka
23
Ja sam radila i u hotelu i na kruzeru (hotel na vodi)....Ne secam se da je neko od hotel direktora zavrsio hotelijerstvo/ turizam.....

Svi su poceli kao konobari/ recepcija cak je jedan bio cistac. Gulili su po 20 godina u kompaniji da bi dosli do tih pozicija.
To je u sustini dobra stvar jer se lojalnost isplati a u velikim lancima ima mogucnosti napredovanja.

Nazalost znam i ljude koji su zavrsili turizam a nikad nisu radili to i bukvalno su sebi karijerno unistili zivot.

Druga opcija je upisati hotelijerstvo i biti top student i onda se "usunjati" preko internshipa u neki veliki lanac kao neki menadzercic i tako graditi karijeru.

U najgorem scenariju treba razmisljati koju vestinu si na faxu stekao a mogao bi van tog sistema da unovcis. Realno svako moze otvoriti hotel ali ne moze svako otvoriti ordinaciju zubara. Svako moze otvoriti restoran ali ne moze svako postati arhitekta preko noci.

Hvala na savetu 😄

Обилић

Poznat
Poruka
7.532

Мој рођак је да би постао директор једног београдског хотела,
морао да заврши неку вишу или високу школу,
иако је имао средњу угоститељску (четворогодишњу) завршену
и 20 година радног стажа у струци.

Управо прича мог рођака,
почео је као лифт-бој, па је био портир, рецепционер, шеф рецепције ...
И на крају после двадесет година стажа, као добар комуниста да би се кандидовао за место директора
морао је да заврши вишу или високу школу.

Завршио је вишу туристичку у својим четрдесетим, и лако постао директор.

Ето тако је било некада.
На месту директора је остао 4 мандата = 16 година
и као такав пензионисан.

Хвала Богу поживео је још двадесетак година,
и науживао се у високој пензији.

...
Realno svako moze otvoriti hotel ali ne moze svako otvoriti ordinaciju zubara. Svako moze otvoriti restoran ali ne moze svako postati arhitekta preko noci.

Бркаш неке појмове,
свако може отворити хотел или зубарску ординацију
и запослити школоване стручњаке на радна места.
Као и архитектонски биро !

То се зове капитализам, газдовање, или како год.

Заиста причаш ствари које не знаш.

Ако неко види "вишак" предмета на неком факсу или школи уопште,
то је зато што није довољно заинтересован за дотичну проблематику,
а не зато што је било које знање "непотребно" !

Nona2

Domaćin
Poruka
3.684
Бркаш неке појмове,

Заиста причаш ствари које не знаш.

Ако неко види "вишак" предмета на неком факсу или школи уопште,
то је зато што није довољно заинтересован за дотичну проблематику,
а не зато што је било које знање "непотребно" !
1.Ne brkam ja nikakve pojmove.

Hajde da vidim tog sa tek svrsenim turizmom kako otvara zubarsku ordinaciju i kako nalazi nekog mentola zubara koji ce da radi za njega. Tesko to tako ide.

2. Navedi mi jednu vestinu koju stices na turizmu.

Обилић

Poznat
Poruka
7.532
...
Hajde da vidim tog sa tek svrsenim turizmom kako otvara zubarsku ordinaciju i kako nalazi nekog mentola zubara koji ce da radi za njega. Tesko to tako ide.

Капиталиста који ће да уложи сто хиљада евра у добру ординацију,
или пар милиона у клинику,
неће тамо запослити "ментола зубара" - то буди сигурна !

И још нешто,
инвеститори нису богати зато што не знају свој посао,
него управо супротно !

Прави будући власник клинике за стоматологију ће прво направити анализу
и подручја где отвара фирму
и кадрова на које може рачунати.

Уосталом где несташе сви ти искусни лекари из државне службе, размисли !

...
2. Navedi mi jednu vestinu koju stices na turizmu.

Саветујем ти да одеш на један (а може и више, ако не разумеш одмах) тренинг фудбалера, кошаркаша, боксера ...
Видећеш да они тамо (малтене) уопште не вежбају фудбал, кошарку или бокс,
већ раде неке вежбе које (на први поглед) немају много везе са дотичним спортовима.

Кад то проучиш седи па размисли
и сама ћеш наћи одговор на своје наивно питање.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.