Da li u Srbiji ce vecno ostati tako da posten bude budala

Konstantin Veliki

Buduća legenda
Poruka
28.313
Autorska tema,

vidim kako poznaninci koje muckaju i politikaju u Srbiji zive dobro i lagodno.

A posteni se muce vecno.

Moje je pitanje dali ce se to promeniti i pitanje:

Dali previse ljudi navikli da drzava bude mafijaska i dobro su se uklopili u ovaj sistem, previse ljudi u Srbiji se dobro znaslo u ovom mafijaskom sistemu i necu da ga menjaju.

Oni koji necu taj sistem i mogu odu, mnogi nemaju vise nade da ce se promeniti i mnogi su previse stari da bi trazili promenu.

Nazalost u Srbiji treba neko koji kaze da je posten koji placa struju, poreze i.t.d car, a svako ko muti nesto ce dobiti probleme.

To je glavni problem Srbije mislim. U Srbiji se dive ljudima koji zeznu drzavu za porez.
 
Vladika Jefrem pred Vučića došao u audiju od 150.000 KM

Vjerujući narod juče je bio, blago rečeno, šokiran kada je iz luksuznog “audija Q8” izašao, ni manje, ni više već vladika banjalučki Jefrem.

Republika Srpska 24.07.2020 | 14:22
Vladika Jefrem pred Vučića došao u audiju od 150.000 KM


Vladika se, u automobilu koji vrijedi više od 150.000 maraka, dovezao pred Srpsko-ruski hram u izgradnji, gdje je dočekao delegaciju Srbije predvođenu predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, koji je obišao gradilište.


– Nije da ne idu crno i bijelo, ali ipak je previše – čuli su se komentari.


Raja je, kako je to i običaj, po izlasku vladike iz limuzine bogobojažljivo počela komentarisati kako se radi o velikom i nepotrebnom luksuzu.


Pojedini su čak rizikovali, pa su se naglas prisjetili riječi srpskog patrijarha Pavla “šta bi se vladike vozile da se nisu zavjetovale na skromnost”.


Isto tako je pokojni patrijarh govorio: “Potrebno je da mi, koji smo se opredijelili da služimo Bogu, svojim životom svjedočimo o onome što govorimo”.


Ovo potonje se nikako ne uklapa sa fotografijom.


(Srpskainfo)
https://www.rtvbn.com/3988766/vladika-jefrem-pred-vucica-dosao-u-audiju-od-150000-km



Ko ume njemu dve
 
Autorska tema,

vidim kako poznaninci koje muckaju i politikaju u Srbiji zive dobro i lagodno.

A posteni se muce vecno.

Moje je pitanje dali ce se to promeniti i pitanje:

Dali previse ljudi navikli da drzava bude mafijaska i dobro su se uklopili u ovaj sistem, previse ljudi u Srbiji se dobro znaslo u ovom mafijaskom sistemu i necu da ga menjaju.

Oni koji necu taj sistem i mogu odu, mnogi nemaju vise nade da ce se promeniti i mnogi su previse stari da bi trazili promenu.

Nazalost u Srbiji treba neko koji kaze da je posten koji placa struju, poreze i.t.d car, a svako ko muti nesto ce dobiti probleme.

To je glavni problem Srbije mislim. U Srbiji se dive ljudima koji zeznu drzavu za porez.

Rješenje je EU. I Bugari i Rumunji su isto takve bitange, a i Hrvati. No zakoni su ih natjerali da više poštuju pravila igre, i stvari se mijenjaju nabolje.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Autorska tema,

vidim kako poznaninci koje muckaju i politikaju u Srbiji zive dobro i lagodno.

A posteni se muce vecno.

Moje je pitanje dali ce se to promeniti i pitanje:

Dali previse ljudi navikli da drzava bude mafijaska i dobro su se uklopili u ovaj sistem, previse ljudi u Srbiji se dobro znaslo u ovom mafijaskom sistemu i necu da ga menjaju.

Oni koji necu taj sistem i mogu odu, mnogi nemaju vise nade da ce se promeniti i mnogi su previse stari da bi trazili promenu.

Nazalost u Srbiji treba neko koji kaze da je posten koji placa struju, poreze i.t.d car, a svako ko muti nesto ce dobiti probleme.

To je glavni problem Srbije mislim. U Srbiji se dive ljudima koji zeznu drzavu za porez.
Doći će do promene, ali dal nabolje il nagore, ko preživi pričaće.
Lično nemam poverenja u ovaj narod, ne odavno. Nemam poverenja ni u jedan narod u regionu, sve ovce i to zlurade.
 
Vladika Jefrem pred Vučića došao u audiju od 150.000 KM

Vjerujući narod juče je bio, blago rečeno, šokiran kada je iz luksuznog “audija Q8” izašao, ni manje, ni više već vladika banjalučki Jefrem.

Republika Srpska 24.07.2020 | 14:22
Vladika Jefrem pred Vučića došao u audiju od 150.000 KM


Vladika se, u automobilu koji vrijedi više od 150.000 maraka, dovezao pred Srpsko-ruski hram u izgradnji, gdje je dočekao delegaciju Srbije predvođenu predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, koji je obišao gradilište.


– Nije da ne idu crno i bijelo, ali ipak je previše – čuli su se komentari.


Raja je, kako je to i običaj, po izlasku vladike iz limuzine bogobojažljivo počela komentarisati kako se radi o velikom i nepotrebnom luksuzu.


Pojedini su čak rizikovali, pa su se naglas prisjetili riječi srpskog patrijarha Pavla “šta bi se vladike vozile da se nisu zavjetovale na skromnost”.


Isto tako je pokojni patrijarh govorio: “Potrebno je da mi, koji smo se opredijelili da služimo Bogu, svojim životom svjedočimo o onome što govorimo”.


Ovo potonje se nikako ne uklapa sa fotografijom.


(Srpskainfo)
https://www.rtvbn.com/3988766/vladika-jefrem-pred-vucica-dosao-u-audiju-od-150000-km



Ko ume njemu dve
1. to (još uvek) nije u Srbiji, pa si omašio temu.
2. čiji je to auto, jer monasi nemaju ličnu svojinu, Vladikin sigurno nije?
 
Vladika Jefrem pred Vučića došao u audiju od 150.000 KM

Vjerujući narod juče je bio, blago rečeno, šokiran kada je iz luksuznog “audija Q8” izašao, ni manje, ni više već vladika banjalučki Jefrem.

Republika Srpska 24.07.2020 | 14:22
Vladika Jefrem pred Vučića došao u audiju od 150.000 KM


Vladika se, u automobilu koji vrijedi više od 150.000 maraka, dovezao pred Srpsko-ruski hram u izgradnji, gdje je dočekao delegaciju Srbije predvođenu predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, koji je obišao gradilište.


– Nije da ne idu crno i bijelo, ali ipak je previše – čuli su se komentari.


Raja je, kako je to i običaj, po izlasku vladike iz limuzine bogobojažljivo počela komentarisati kako se radi o velikom i nepotrebnom luksuzu.


Pojedini su čak rizikovali, pa su se naglas prisjetili riječi srpskog patrijarha Pavla “šta bi se vladike vozile da se nisu zavjetovale na skromnost”.


Isto tako je pokojni patrijarh govorio: “Potrebno je da mi, koji smo se opredijelili da služimo Bogu, svojim životom svjedočimo o onome što govorimo”.


Ovo potonje se nikako ne uklapa sa fotografijom.


(Srpskainfo)
https://www.rtvbn.com/3988766/vladika-jefrem-pred-vucica-dosao-u-audiju-od-150000-km



Ko ume njemu dve

Nekako mi ovaj photo shop nije dobar

Nesrazmera automobila i vladike , a ogrtač nekako neprirodno stoji in front automobila

Ponestalo para za profesionalce ?
 
Ja bih rekao da ti blagog pojma o austrijskoj pljačkaškoj istoriji nemaš, a o sadšnjosti da i ne pričamo.

Ovde se sme malo krasti od drzave, male firme nikad ne stavljaju sve u ekonomiji. Ali da na svakom trenutku ceo zivot krades drzavu, to ne ide.

Srbi su spremni za Srbiju da izgine, i kad je stvore, od drzave naprave toliko *****, da sami Srbi necu da zive u njoj.
 
Rješenje je EU. I Bugari i Rumunji su isto takve bitange, a i Hrvati. No zakoni su natjerali te ciganske lopuže da više poštuju pravila igre, i stvari se mijenjaju nabolje.

Na žalost, previše dugo smo bili u blizini Hrvata koji vonjaju gadostima svake vrste, nećemo valjda opet da budemo u društvu tog kosookog šljama? Tako se nikada nećemo osloboditi negativnih stvari koje nas koče, samo ih pojačati :kafa:
 

Back
Top