KOLEGA IVAN
Poznat
- Poruka
- 8.216
Veliki sam protivnik pušenja i smatram da su pušači budale koje truju sebe, nemaju nikakav interes od toga i još taj otrov debelo plaćaju. Ali aj što truju sebe, neka se ubijaju tako nego što truju i guše i nas nepušače i prave od nas pasivne pušače. Bilo je dosta reči o svemu tome i potpuno podržavam ovaj zakon o zabrani pušenja, čak šta više, sviđa mi se ovaj novi španski zakon o zabrani pušenja. Dakle, ja bi pušenje potpuno zabranio i proterao taj otrov POTPUNO iz kafića, diskoteka, škola, bolnica...
Ali zar nije malo licemerno zabranjivati pušenje u tim i tim ustanovama a dozvoljavati uzgajanje duvana i slobodan rad fabrika duvana. Ne znam da li znate da je i u fabrikama duvana odavno zabranjeno pušenje, kao i u distributerskim firmama. Dakle, pušenje se ukida i zabranjuje u celoj Evropi i svetu i ja to podržavam ali bih ja maksimalno ubrzao taj proces i mislim da treba potpuno zabraniti uzgajanje duvana, zabraniti i zatvoriti sve fabrike duvana i definitivno rešiti problem sa tim glupim otrovom.
E sada će neki pušači kukati za radna mesta u tim fabrikama a ja ću to da objasnim ovako: Kada vi otvorite fabriku duvana i zaposlite tu 100 ljudi, jeste da 100 ljudi dobije zaposlenje i 100 porodica dobije "hleba" ali zato od tog njihovog rada umiru hiljade i hiljade ljudi godišnje, što pušača, što pasivnih pušača. Pa to bi isto bilo kao kad bi otvorio fabriku kokaina i u njoj zaposlio 1000 ljudi. Jeste da 1000 ljudi dobija platu ali zato 100 000 ljudi i dece gubi živote od tog otrova. A kakva je razlika između cigarete i droge ? Skoro nikakva. Pa cigareta je jedna vrsta droge i oba otrova ubijaju, samo što jedan ubija pre a drugi posle.
Prema tome, MNOOOOOOOOOOOOOGO je veća šteta od tih otrovnih fabrika nego korist. Ista je priča i za državu. Jeste da država dobija neke akcize i poreze od proizvodnje duvana i cigareta ali je mnogo veća šteta i za državu, tj. mnogo su veći gubici koje ZZZO ima prilikom plaćanja lečenja svih tih otrovanih ljudi. Tako da je i kada je u pitanju država, mnogo veća šteta nego korist.
ZBOG SVEGA OVOGA SMATRAM DA TREBA POTPUNO ZABRANITI UZGAJANJE DUVANA I ZATVORITI SVE FABRIKE DUVANA A PUŠENJE TREBA POTPUNO UKINUTI I ZABRANITI !!!
Ali zar nije malo licemerno zabranjivati pušenje u tim i tim ustanovama a dozvoljavati uzgajanje duvana i slobodan rad fabrika duvana. Ne znam da li znate da je i u fabrikama duvana odavno zabranjeno pušenje, kao i u distributerskim firmama. Dakle, pušenje se ukida i zabranjuje u celoj Evropi i svetu i ja to podržavam ali bih ja maksimalno ubrzao taj proces i mislim da treba potpuno zabraniti uzgajanje duvana, zabraniti i zatvoriti sve fabrike duvana i definitivno rešiti problem sa tim glupim otrovom.
E sada će neki pušači kukati za radna mesta u tim fabrikama a ja ću to da objasnim ovako: Kada vi otvorite fabriku duvana i zaposlite tu 100 ljudi, jeste da 100 ljudi dobije zaposlenje i 100 porodica dobije "hleba" ali zato od tog njihovog rada umiru hiljade i hiljade ljudi godišnje, što pušača, što pasivnih pušača. Pa to bi isto bilo kao kad bi otvorio fabriku kokaina i u njoj zaposlio 1000 ljudi. Jeste da 1000 ljudi dobija platu ali zato 100 000 ljudi i dece gubi živote od tog otrova. A kakva je razlika između cigarete i droge ? Skoro nikakva. Pa cigareta je jedna vrsta droge i oba otrova ubijaju, samo što jedan ubija pre a drugi posle.
Prema tome, MNOOOOOOOOOOOOOGO je veća šteta od tih otrovnih fabrika nego korist. Ista je priča i za državu. Jeste da država dobija neke akcize i poreze od proizvodnje duvana i cigareta ali je mnogo veća šteta i za državu, tj. mnogo su veći gubici koje ZZZO ima prilikom plaćanja lečenja svih tih otrovanih ljudi. Tako da je i kada je u pitanju država, mnogo veća šteta nego korist.
ZBOG SVEGA OVOGA SMATRAM DA TREBA POTPUNO ZABRANITI UZGAJANJE DUVANA I ZATVORITI SVE FABRIKE DUVANA A PUŠENJE TREBA POTPUNO UKINUTI I ZABRANITI !!!
...tipično ispoljavanje umne šeme, drilovane pamflet znanjem, strahom i mantrama u repetitivnom maniru, iz koje izbija neznanje na temu o kojoj je reč. Iz citiranog se jasno vidi da je ovakvoj umnoj šemi potpuno nepoznato, ili možda poznato ali nejasno, da se uzgajanje duvana ne može potpuno zabraniti iz prostog razloga zato što je duvan lekovita biljka. Veliki broj lekova sadrži supstance dobijene iz duvana.
znas li koliko ljudi pogine u saobracajnim nesrecama?
nisi u pravu, ti kada pušiš ti gušiš i truješ sve oko sebe tako da bi ti po tvojoj logici trebalo da pušiš sam. A drugo, to nije tvoja privatna stvar jer kad ti oboliš od raka i sličnih bolesti koje izazivaju cigare tebi ZZZO plaća lečenje o mom trošku i ne samo tebi nego i pasivnim pušačima koje si ti otrovao. Zašto bi ja plaćao lečenje tebi koji si sam izabrao da se truješ, ako ćemo tako ?

)