Da li treba ukinuti visestranacki sistem ?

Da li treba ukinuti visestranacki sistem ?


  • Ukupno glasova
    26
Na kraju dana, skoro sve se svodi na to da li je narodu prihvatljivo da izvrsna vlast krsi norme ponosanja ili ne, i da li uopste postoje ikakve norme.

Kada postoje norme i postuju se, sve se zavrsava dogovorom i ustupkom obe strane.
Kada nema normi i narodu je to prihvatljivo, onda izvrsna vlast radi sta hoce.

Mnogi su osedeli pokusavajuci da razumeju kako se uspostavljuju norme i kako navesti narod da zeli njihovo postovanje, ali niko nije dao primenljiv odgovor.
Jedino sto ostaje je da se ukazuje na drzave koje funkcionisu i zasto funkcionisu i na drzave koje ne funkcionisu i zasto ne funkcionisu. :(
Sud odredjuje da li je neka odluka protiv ustava ili nije.

Kraljica moze da odbije, a sud ce reci da li ona tim odbijanjem prekoracuje svoja ovlascenja i izaziva politicku krizu ili ne.
To ide kad imaš uređen sistem sa nezavisnim institucijama vlasti do toga treba tek doći ali i sud je u rukama vlasti.. Ja te pitam da li misliš da bi u tom slučaju oni potpisali ili ne?
 
To ide kad imaš uređen sistem sa nezavisnim institucijama vlasti do toga treba tek doći ali i sud je u rukama vlasti.. Ja te pitam da li misliš da bi u tom slučaju oni potpisali ili ne?
Igi, ne citas sta pisem, a ne mogu jednu te istu stvar objasnjaviti iz 10 uglova.

Mnogo pametniji ljudi od mene su osedeli pokusavajuci da daju odgovor na pitanje, kako se stvara funkcionalna drzava od nefunkcionalne i nisu dali primenljiv odgovor.
Jedino sto ostaje je da se ukazuje na to sta funkcionise, a sta ne funkcionise i drzati palceve da ce se primiti. :confused:
 
Nebi se slozio, jer trenutno sada svinje kolo vode.
Ovo o cemu pricamo bi bio sistem gde gradjani na lokalu biraju imenom najbolju opciju koja ce da radi za njih a ne za ovu ili onu stranku tj. klan.
Nije ovo nista revolucionarno cega se drugi nisu setili, ali takva “kontrola” svinjama u vlasti i opoziciji ne odgovara.

Sve dok se postojeci sistem ne demontira i ne postavi na pravi temelj koji zagovaramo, SVE politicare treba tretirati kao najgore gubavce i hebati im mamu na svakom mestu. To ukljucuje njihovu uzu i siru familiju, gde ih sve treba tretirati kao kancer drustva.
Kao sto vidis vise od polovine gradjana mahom nepismenih, penzionera i zavisnika od stranke izlaze i daju legitimitet. Prosto ako vecina stanovnistva podrzava sistem, onda je on drustvu i primeren.
 
*autorska tema*

Da li Srbija treba da ukine visestranacki sistem?
Visestranacki sistem se dozivljava kao borba klanova za budzetski kolac, izaziva animozitet, podele/polarizacija u drustvu, nestabilnost nakon svakih novih izbora, "reset" sistema i uvek prisutno trosenje energije i novca na izbornu kampanju.

Kao veliki protivnik komunizma, moram da podvucem da to ne treba da bude nista slicno onom sto je vec bilo.
Drzava mora da napravi sistem i svi politicari treba da budu u sluzbi drzave.
Na poziciju se biraju direktno imenom i prezimenom ispred svog distrikta/okruga i ako ne zadovolje na sledecim izborima menja ih neko drugi.
Tako bi narod zadrzao pravo izbora, a uvela bi se dodatna stabilnost i jedinstvo u drzavi.

Da li bi podrzali ukidanje visestranacja u Srbiji ?

Zapravo pravi odgovor je DIREKTNA DEMOKRATIJA gde gradjani biraju sve profesionalne drzavne licnosti, cime se potpuno izbegavaju politicki posrednici u vidu poslanika i Skupstine. Tako gradjani sami biraju i ukida se citav prostor za trgovine resorima, funkcijama u javnim preduzecima, nema toga kako ce poslanik da glasa i sta da kaze - sve se to izbegne i gradjani biraju direktno predsednika, premijera, ministre itd. Naravno postoji kontrola rada kao i kontrola rezultata - ako ne zadovolji kandidat mice se a dovode se neki drugi ljudi, koji mogu/znaju bolje.

Ako si zainteresovan pogledaj klipove Branka Dragasa, mada mozda postoje i drugi koji to propagiraju samo ja ih ne znam.

Inace to je resenje za sve drzave u svetu jer sve imaju isti problem - pogledajte (i zamislite!) koje se i kakve igre igraju u Kongresu i Senatu USA - a sad zamislite da te bagre UOPSTE NEMA vec gradjani direktno biraju sve ministre, premijera i Predsednika. Mnogo bolje, zar ne?
 
Zapravo pravi odgovor je DIREKTNA DEMOKRATIJA gde gradjani biraju sve profesionalne drzavne licnosti, cime se potpuno izbegavaju politicki posrednici u vidu poslanika i Skupstine. Tako gradjani sami biraju i ukida se citav prostor za trgovine resorima, funkcijama u javnim preduzecima, nema toga kako ce poslanik da glasa i sta da kaze - sve se to izbegne i gradjani biraju direktno predsednika, premijera, ministre itd. Naravno postoji kontrola rada kao i kontrola rezultata - ako ne zadovolji kandidat mice se a dovode se neki drugi ljudi, koji mogu/znaju bolje.

Ako si zainteresovan pogledaj klipove Branka Dragasa, mada mozda postoje i drugi koji to propagiraju samo ja ih ne znam.

Inace to je resenje za sve drzave u svetu jer sve imaju isti problem - pogledajte (i zamislite!) koje se i kakve igre igraju u Kongresu i Senatu USA - a sad zamislite da te bagre UOPSTE NEMA vec gradjani direktno biraju sve ministre, premijera i Predsednika. Mnogo bolje, zar ne?
Gledao sam i slazem se, naravno da bi to bilo odlicno resenje, samo je problem da ovi na vlasti to nece dozvoliti.
Zivimo u vreme AI a na vlasti imamo te politicke degenerike koji stvaraju krize kako kod kuce tako i u drugim zemljama zavisno od moci drzave.
 
Pitanje je bilo za kolegu iz Kanade i njegovog premijera, ti ipak imas predsednika tako
da je iskljuceno da sam tog tvog imala na umu.

Да, колега Трудо има те дубоке плаве очи, мистичне као Хадсонов залив у Августу.

АЛИ у последње време је пустио неки брадетину са којом изгледа 30 година старије.

#ХоћемоЋосавогТрудија
 
hocemo premijera bez tetovaza:D
justin-trudeau-just-got-a-tattoo-ftr.jpg
 

Мени ово личи на Византијског, Палеолошког орла, са Глобусом у средини и Индијанским (Пардон, Прво-Националним) ђинђувама.

Дакле, "Црвена Ружа, Нова Византија", да се тако изразимо!
 
Pitanje je bilo za kolegu iz Kanade
...који је такође замлата. :lol:
Ето, он живи у сређеној, демокрацкој у ПМ држави, са све ирвасима и осталим пампасима и селвасима, а млати се овуда са идејама како ћемо ми по Србији да се организујемо?:think:
Мада, по том основу- и ти си у тој групацији...:mrgreen:
 
...који је такође замлата. :lol:
Ето, он живи у сређеној, демокрацкој у ПМ држави, са све ирвасима и осталим пампасима и селвасима, а млати се овуда са идејама како ћемо ми по Србији да се организујемо?:think:
Мада, по том основу- и ти си у тој групацији...:mrgreen:

Jok ja, ja sam ipak blize od njega, iluzije i fantaziranja kod mene ne postoje.
 
Мени ово личи на Византијског, Палеолошког орла, са Глобусом у средини и Индијанским (Пардон, Прво-Националним) ђинђувама.

Дакле, "Црвена Ружа, Нова Византија", да се тако изразимо!


It's called a "Dreamcatcher." Klopka za snove.
 
Poslednja izmena:

Back
Top