Da li treba ukinuti Crvenu Zvezdu i Partizan?

38imak

Iskusan
Poruka
6.690
Autorska tema.

Ovo ne samo sto je politicka tema, vec u Srbiji ne postoji tema koja je vise politicka od ove.

Crvena Zvezda i Partizan su postali kancer drustva. To vise nisu samo subvencionisani gubitasi i ekonomski problem, vec mnogo vise od toga. To je takva simbioza sve politike, svih pandura, i svih drzavnih krimosa u Srbiji, kakva se retko vidja cak i u slicnim drustvima.

Ja razumem tu fiksaciju Sluzbe sa ova dva kluba, oni njih koriste da svo maligno u drustvu drze na jednom mestu, da bi ih tako lakse kontrolisali, ali to je i problem. Drustvo je nemoguce kontrolisati, a to posebno vazi za maligne obilke u drustvu.

Ova dva kluba su postala najmalignija stvar u srpskom drustvu, sto dovoljno govori kakav je to stepen bolesti, jer je konkurencija bas velika.

Na pitanje: 'Kada ce biti bolje u Sribiji?', odgovor je jasan: 'Kada vidite da su ukinuti Crvena Zvezda i Partizan'.

Naravno, to se nece desiti, i pre ce Sunce prestati da sija nego da se ovo desi, ali mozemo da sanjamo.

Треба их продати за ситне паре (ко кол'ко да).
Fora je u tome sto to niko nece da kupi.

Ne samo iz ekonomskih razloga, jer bi ekonomski njihova cena isla i u minus, treba da platis privatniku da preuzme vlasnicka prava na sebe.

Vec zbog svih propratnih elemenata.

Ja sam razmisljao da li moze da se ponudi tim krimosima da ih kupe npr. za 1 evro, ali mislim da cak ni oni sami to ne bi hteli, jer tu ne postoji samo jedan krimos koji je odgovoran za sve. I njima samima odgovara da je to neko komunisticko pravno vlasnistvo.

ЦЗ и Партизан су брендови.

Греота би било да држава не узме паре за Звезду и Партизан.

Бенд вреди. Звезда у фудбалу, Партизан у кошарци.

Затим, оно силно земљиште које би ишло уз продају ових клубова.

Могао би лепо буџет да се напуни.

Treba ih prodati najboljem ponuđaču pa neka se bore na tržištu kao svi normalni evropski klubovi.
Ali pošto su decenijama sinonim za udomljavanje stranačkih kadrova i izvlačenje državnih para mislim da taj film nećemo gledati. To je važilo i pre vlasti sekte, samo nikada nije politika ni izbliza radila ovakav inžinjering i kontrolu i u klubovima i u savezu. To manje više važi za svaki segment društva, ne samo za sportske klubove

Trenutno su navijači postali SA partijska vojska naročito jedna ekipa i u takvim uslovima do potpunog sloma režima ne treba ni misliti da će iko taći to osinje gnezdo.

Treba. Međutim, to se neće desiti. Režimu trebaju jer tu može da uhlebi neke svoje "biznismene" kao i zbog nepresušnog izvora huligana koji se potom koriste za razne partijske interese (mitinge, izbore, zastrašivanje novinara...). Najmanje sve to ima veze sa sportom.
Ma naravno da to odavno nema veze sa sportom, ovde je samo pitanje do koje mere to ide.

Tipa, Spanci imaju slicnu situaciju sa Realom i Barsom, gde su jos mnooogo vece pare u pitanju; ali cak ni tamo, taj nivo nikada ne okuplja bas bukvalno sve kriminalne aktivnosti, vec je vise samo ogroman ekonomski problem.

Ja mislim da su Crvena Zvezda i Partizan dostigli taj nivo u srpskom drustvu gde je lakse ukinuti Srbiju, nego njih.

ЦЗ и Партизан су брендови.

Греота би било да држава не узме паре за Звезду и Партизан.

Бенд вреди. Звезда у фудбалу, Партизан у кошарци.

Затим, оно силно земљиште које би ишло уз продају ових клубова.

Могао би лепо буџет да се напуни.

Kako zemljište može biti vlasništvo klubova ako su klubovi u državnom vlasništvu i financiraju se parama građana Srbije?

Saglasan.
Postoji samo jedan problem "oni" se osecaju i cen sami sebe da vrede bar 2milrd.
a svaki polupismeni trgovac zna da sa kupovinom ide i poravnjanje dugova koji nisu mali.
Bice da ce nase zelje da se prodaju ostati samo u domenu novogodisnjih zelja jer se nece desiti.
NEko napisao vec i sa time sam saglasan da onih uhlebljenih i partijskih se ne mogu tako lako resiti a tek "masine za pranje novca" su decenijske i to se ne prodaje tek tako. Iako je zardjala zlatna koka tj. koke su zlatne koke.
Na veliku nasu zalost pravih navijaca

Верујем да је намера оснивача клубова била добра... Али каснијих година су ови клубови постали све и свашта.
Једно решење је да јасно буду приватни, као на западу.
Ако треба и да се преименују, промене грбове... све то могу да подржим ако ће допринети нечем добром.

Велики је проблем што су "ватрени навијачи" само етикета преко дивље масе организованог криминала. Чак то није наш изум, и на западу је исто.

Мени је потпуно страна појава да се противник вређа или да се на трибинама износе којекакве политичке или турбопатриотске пароле било које врсте.

Свиђа ми се решење које су Енглези направили - када су им хулигани досадили, повукли су се неко време из европских такмичења.
Сада имамо навијаче на 2 метра од терена. Нико не упада, не добацује... нема ни помисли.
Можемо и ми тако. Нису они паметнији од нас, него су решили неке ствари.

Autorska tema.

Ovo ne samo sto je politicka tema, vec u Srbiji ne postoji tema koja je vise politicka od ove.

Crvena Zvezda i Partizan su postali kancer drustva. To vise nisu samo subvencionisani gubitasi i ekonomski problem, vec mnogo vise od toga. To je takva simbioza sve politike, svih pandura, i svih drzavnih krimosa u Srbiji, kakva se retko vidja cak i u slicnim drustvima.

Ja razumem tu fiksaciju Sluzbe sa ova dva kluba, oni njih koriste da svo maligno u drustvu drze na jednom mestu, da bi ih tako lakse kontrolisali, ali to je i problem. Drustvo je nemoguce kontrolisati, a to posebno vazi za maligne obilke u drustvu.

Ova dva kluba su postala najmalignija stvar u srpskom drustvu, sto dovoljno govori kakav je to stepen bolesti, jer je konkurencija bas velika.

Na pitanje: 'Kada ce biti bolje u Sribiji?', odgovor je jasan: 'Kada vidite da su ukinuti Crvena Zvezda i Partizan'.

Naravno, to se nece desiti, i pre ce Sunce prestati da sija nego da se ovo desi, ali mozemo da sanjamo.
Svakako ali sta cemo sa "navijacima"?

Svakako ali sta cemo sa "navijacima"?
Da li mislis na prave navijace, ili na ove huligane?

Huligani su sastavni deo problema, i resavanje problema sa njima je sastavni deo price.

Sto se tice pravih navijaca, Crvena Zvezda i Partizan od njih imaju jako malo koristi, oni jako malo trose para na te klubove; a gledanost i tv prava su toliki, da i ugovori sa Televizijama budu naduvani zbog drzavnih/Sluzba elemenata u nasem sportu.

Izmedju ostalog, to nisam pomenuo na pocetku, veliki problem su i parazitske institucije kao sto su FIFA i UEFA, koje dozvoljavaju, cak i podsticu postojanje ovakvih malignih elemenata u sportu po raznoraznim drzavama.

Da je evropski fudbal organizovan na nivou privatnih liga, a ne internacionalnih parazitskih para-drzavnih udruzenja, i prica sa Crvenom Zvezdom i Partizanom bi bila drugacija.

Autorska tema.

DA

Ukinuti sretocine i napraviti dva velika bazena na mestu stadiona koja ce biti povezana visecim mostom ili toboganom

...

Back