Da li treba "skidati" visoku temperaturu?

ljgww

Aktivan član
Poruka
1.733
Visoka temperatiuura je znak da se naše telo bori protiv nečega, i to punom parom. To znači da nam je dobar imun sistem jer telo visokom temperaturom ubija viruse.

Da li je pametno da veštački spouštamo temperaturu i time kvarimo posao odbrambenom mehanizmu?
pa moze kratko ali ne za one slabog srca
al' ja nisam dokor pa se ovo gornje ne racuna

Memnom

Veoma poznat
Poruka
12.864
Visoka temperatiuura je znak da se naše telo bori protiv nečega, i to punom parom. To znači da nam je dobar imun sistem jer telo visokom temperaturom ubija viruse.

Da li je pametno da veštački spouštamo temperaturu i time kvarimo posao odbrambenom mehanizmu?
Mislm da je ovo zadnje tocno. Ajde da imam par dana temp. malo bi se zamislio, ali ovako pustam kako ide.

jolemisa

Elita
Poruka
20.687

Svakako,jer visoka temperatura razara imuni sistem i dobre bakterije,koje su dobre za organizam.

pikax

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.938

Pretpostavljam da misliš na povišenu temperaturu izazvanu virusnom respiratornom infekcijom i bez nekih posebnih pratećih simptoma ? Ne treba skidati , do 38.5 C - organizam ( imuni sistem) podigne temperaturu da bi se savladao uzročnik.
Međutim , to se prati, a najvažnije je da profesionalac postavi dijagnozu . Ukoliko se temperatura spusti , to je dobar znak , to svi znamo.
Kod jake glavobolje , mučnine , lošeg opšteg stanja , kada osoba prestane da jede može se uzeti antipiretik i kod 37.2 C. Individulno.
Ja oborim sebi povišenu temperaturu povećanim unosom vode, supe , ponekog čaja , (forsiram vodu ) , i ne sećam se kada sam popila antibiotik ili antipiretik. Međutim , dajem sebi za pravo da se lečim jer se poznajem , a i poznajem materiju . :)

pikax

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.938
da, recimo kod kovida
Zavisi kako se manifestuje ,teža ili lakša klinička slika .Zavisi od toga da li se radi o zdravom organizmu ili ne .Povišena tel.temp. menja rad organizma , ubrza se disanje ,ubrza rad srca ,itd. tako da nije svejedno da li je neko uslovno zdrav ili pati od aritmije ,astme ,dijabetesa ( vrednost šećera u krvi pravi mnogo izraženije oscilacije ) ,a neko jednostavno teško podnosi povišenu tt. Zato ja stalno ponavljam " individualno".

Sensei

Master
Moderator
Poruka
42.837
Zavisi kako se manifestuje ,teža ili lakša klinička slika .Zavisi od toga da li se radi o zdravom organizmu ili ne .Povišena tel.temp. menja rad organizma , ubrza se disanje ,ubrza rad srca ,itd. tako da nije svejedno da li je neko uslovno zdrav ili pati od aritmije ,astme ,dijabetesa ( vrednost šećera u krvi pravi mnogo izraženije oscilacije ) ,a neko jednostavno teško podnosi povišenu tt. Zato ja stalno ponavljam " individualno".
meni ne smeta. Ubrza mi se rad srca, osećam da imam temperaturu ali mi generalno ne smeta. Nisam potpuno slomljen. Nisam ni ko nov ;)

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.