Da li treba držati kačkavalj u frižideru?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
62.844
Da li treba držati kačkavalj (tvrdi sir) u frižideru?

1702149291622.png

Zavisi koji sir...onaj što se kupuje u ciganskim rupama je otporan na toplotu, a ovi sirevi što ih prodaju po marketima moraju u frižider, bar tako kažu njihovi tehnolozi ili imaju viška frižidera, pa ih stavljaju umesto stalaža....ti neki francuski, talijanski pirotski, kopaonički...
Znači ovi sirevi dovučeni iz madjarske u gaćama imaju odličan smrdljivi šmek i ne možeš da im utvrdiš zbog čega su smrdljivi, pa ti svejedno....

На собној не, у неком хладном шпајзу да. Пошто ми то углавном немамо, онда фрижидер али пре употребе извадити пола сата раније.
Шпајз злата вреди, нарочито због зимнице.

На собној не, у неком хладном шпајзу да. Пошто ми то углавном немамо, онда фрижидер али пре употребе извадити пола сата раније.
Izvadim ga malo na sobnoj temperaturi da odstoji i omekša (kalkavalj) i onda ga vratim u frižider. Gde može kaškavalj van frižidera brzo bi se ubuđao osim ako prostorija nije baš hladna, neki špajz ili podrum eventualno.

Izvadim ga malo na sobnoj temperaturi da odstoji i omekša (kalkavalj) i onda ga vratim u frižider. Gde može kaškavalj van frižidera brzo bi se ubuđao osim ako prostorija nije baš hladna, neki špajz ili podrum eventualno.
Не би се убуђао него скорио а капљице масти би изашле на површину.

Ja sam pre kupovao paški ceo kolut i morao sam da se snalazim kako bih ga očuvao. Ipak 100 evra nije mala lova. Opet skupi sirevi duže traju u frižideru nego ovi jeftini fejk. Istarski mešani mi je isto favorit imao je neku super cenu a sada su poludeli skroz. To sam pre švercovao stalno.

Danas kupujem samo ementaler ili gaudu baš je sve duplo loskupelo 😑

Francuzi to sve sitno na dasku pa bockaju samo sireve uz vino. Fantazija.

Razmišljam se da kupujem svež sir i da ga držim u špajzu da sazri, istošto i onl rade sa žutim sirevima. Već sam jednom probao i fantazija je!

Da frižider isušuje svu hranu i nama su se staklene posude najbolje pokazale.

A što se tiče buđanja tu je probl loše naštelovana temperatura u frižideru tj loš termostat. Idealno bi bilo da frižider u sredini ima 4-5°c znači da se pali i gasi oko 4-6°c a to nije česta pojava. Mi imamo neko đubre elin koji radi sat vremena ohladi na recimo 4°c pa se ne pali do 12°c što je mnogo. Dakle hrana provede pola sata u nekim idealnim uslovima a pola sata u 8-12°c. I ne možeš nikako da ga prejebeš od prvog dana. Ako našteluješ niže onda ide do nule gde ledi hranu pa se opet pali na 8-9°c

Takvi frižideri nenormalno kvare hranu i troše struju kao blesavi. Bukvalno dupliraju mesečni račun za struju.

Slab motor drkha sat vremena da ohladi 5-7°c a naša sirotinja umesto da baci ona koristi. Takaf rižider pojede nekoliko novih u par godina kroz potrošnju.

I ima ih dosta takvih katastrofalnih krševa na tržištu i kao novih danas.

Back