Da li svako može da bude astrolog?

MajorTom

Domaćin
Poruka
3.171
aha....moj sekstil Merkura sa Uranom se trudi da pronikne u dubine ovih postova...moram reci...koncentracija mi je 0 ali procitacu vise puta, mozda nesto i pohvatam :mrgreen: tj. odkud ja ili bilo koji drugi laik da znamo recimo da li je neko samo lupio nesto, prica interesantno ili zaista vredi...dok prodju godine...
Gdje ces tradicionalisti Urana spomenut :mrgreen: I meni je Uran u 11(prirodna kuca) u Skorpiji ( egzaltiran) u sextilu sa Merkurom u 1, ideje dolaze sa svih strana, vrlo cesto imam zbrku u glavi, "milion" stvari hocu odjednom da kazem, i cesto zaboravim od buckurisa u glavi sta sam zelio da kazem :D

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.688
Ne postoji taj astrolog koji u cjelosti moze da dokaze prakticno svoje astroloske " predpostavke" i predvidjanja, a vecina njih mogu da na osnovu vec poznatih dogadjaja ciji epilog znaju, pronalaze simboliku kojom objasnjavaju iste, sto istini za srecu i nije tesko jer u astrologiji simbolika je presiroka.
Znaci razgovarao sam sa desetinama astrologa, i modernih i tradicionalnih, svi oni su pravili greske i ni jedno od njihovih "predvidjanja" se nije ostvario.

Meni Saturn tranzitira trenutno 2 poljem, imovine, u proteklih 15 godina materijalno nisam bolje stajao.

Reci da postoje dobre i lose kuce je isto kao reci da postoje dobri i losi znakovi, sto astroloska analogija sigurno pobija.

Kao planete u 8 kuci donose probleme u sinastriji, u 12 takodjer, nasao sam najmanje 20tak parova u dugogodisnjim vezama i brakovima , cije neke i to bitne planete, upadaju u 8 ili 12 polje partnera, pa opstaju zajedno godinama itd.
a cemu onda sluzi kada u sustini nista ne mora da bude kako bi trebalo da bude?

MajorTom

Domaćin
Poruka
3.171
a cemu onda sluzi kada u sustini nista ne mora da bude kako bi trebalo da bude?
A najcesce moze da ti kaze ono sto ti sama znas i bez konsultacije sa astrologom, samo nemas astrolosku " potvrdu" toga.

To ti je poput onih pitanja astrologu, " kako ja izgledam na osnovu natalne karte", kao da nema ogledalo kod kuce.
U svakom slucaju i astrologiji treba prilaziti sa rezervom,a pogotovo je ne fatalisticki ponavljati, tipa 7 kuca i Mars su mi u Lavu, rekao mi astrolog muz ce mi Lav biti, i ona jadna nikoga vise ne gleda sem astroloskih Lavova :mrgreen:

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.688
A najcesce moze da ti kaze ono sto ti sama znas i bez konsultacije sa astrologom, samo nemas astrolosku " potvrdu" toga.

To ti je poput onih pitanja astrologu, " kako ja izgledam na osnovu natalne karte", kao da nema ogledalo kod kuce.
U svakom slucaju i astrologiji treba prilaziti sa rezervom,a pogotovo je ne fatalisticki ponavljati, tipa 7 kuca i Mars su mi u Lavu, rekao mi astrolog muz ce mi Lav biti, i ona jadna nikoga vise ne gleda sem astroloskih Lavova :mrgreen:
idem samo da virnem sta mi je sa 7. kucom i marsom :mrgreen:

Izvinite malo na spamu :rumenko:
:lol:

prenosilac por

Zainteresovan član
Poruka
181
Ne postoji taj astrolog koji u cjelosti moze da dokaze prakticno svoje astroloske " predpostavke" i predvidjanja, a vecina njih mogu da na osnovu vec poznatih dogadjaja ciji epilog znaju, pronalaze simboliku kojom objasnjavaju iste, sto istini za srecu i nije tesko jer u astrologiji simbolika je presiroka.
Znaci razgovarao sam sa desetinama astrologa, i modernih i tradicionalnih, svi oni su pravili greske i ni jedno od njihovih "predvidjanja" se nije ostvario.

Meni Saturn tranzitira trenutno 2 poljem, imovine, u proteklih 15 godina materijalno nisam bolje stajao.

Reci da postoje dobre i lose kuce je isto kao reci da postoje dobri i losi znakovi, sto astroloska analogija sigurno pobija.

Kao planete u 8 kuci donose probleme u sinastriji, u 12 takodjer, nasao sam najmanje 20tak parova u dugogodisnjim vezama i brakovima , cije neke i to bitne planete, upadaju u 8 ili 12 polje partnera, pa opstaju zajedno godinama itd.
Па жао ми је што нијесам само због реалног материјалног доказа сачувао копију/фоторафију тикета који сам одиграо УОЧИ самог почетка Вимблдона 2018.год. којим сам за побједницу женског турнира претпоставио Анђелику Кербер,са квотом 13,00 на њу као 11.или 12.фаворита женског турнира.И да не буде забуне,новац сам уложио само на њу,не додатно и на још неке учеснице од њих 128,па да се каже да насумице идем.Управо јер су се њени одређени лични фактори(пун Мјесец уочи њеног рођења конкретно,и сад искрено осталих се не сјећам) уочљиво поклапали с мјеродавним картама за почетак турнира. Толико

MajorTom

Domaćin
Poruka
3.171
Па жао ми је што нијесам само због реалног материјалног доказа сачувао копију/фоторафију тикета који сам одиграо УОЧИ самог почетка Вимблдона 2018.год. којим сам за побједницу женског турнира претпоставио Анђелику Кербер,са квотом 13,00 на њу као 11.или 12.фаворита женског турнира.И да не буде забуне,новац сам уложио само на њу,не додатно и на још неке учеснице од њих 128,па да се каже да насумице идем.Управо јер су се њени одређени лични фактори(пун Мјесец уочи њеног рођења конкретно,и сад искрено осталих се не сјећам) уочљиво поклапали с мјеродавним картама за почетак турнира. Толико
Sa toliko sigurnog astroloskog znanja zar ne mislis da bi danas trebalo da budes bogatiji od Muska ili Bezosa?

prenosilac por

Zainteresovan član
Poruka
181
aha....moj sekstil Merkura sa Uranom se trudi da pronikne u dubine ovih postova...moram reci...koncentracija mi je 0 ali procitacu vise puta, mozda nesto i pohvatam :mrgreen: tj. odkud ja ili bilo koji drugi laik da znamo recimo da li je neko samo lupio nesto, prica interesantno ili zaista vredi...dok prodju godine...
Па године.
Или мјесеци,недеље,а можда и дани.Само искомбинујеш значења временских јединица и врсте знака у том хорарном питању које поставиш.Које би отприлике гласило : "Је ли прича овог типа стварно истинита прича?"
Али ево,како да одреди одговор на то питање један рецимо врхунски МА стручњак?Па не мора ни врхунски,може рецимо и Мајор који такође разумије неке важне сегменте астролошке мисли.Зато је и претпоставио снагу једне групе планета на рачун нејаке друге групе планета?Јер бар бројчано,ових Мајорових је 10,а оних непријатеља из ТА само 7 😂😂😂😂😂😂😂

MajorTom

Domaćin
Poruka
3.171
Па године.
Или мјесеци,недеље,а можда и дани.Само искомбинујеш значења временских јединица и врсте знака у том хорарном питању које поставиш.Које би отприлике гласило : "Је ли прича овог типа стварно истинита прича?"
Али ево,како да одреди одговор на то питање један рецимо врхунски МА стручњак?Па не мора ни врхунски,може рецимо и Мајор који такође разумије неке важне сегменте астролошке мисли.Зато је и претпоставио снагу једне групе планета на рачун нејаке друге групе планета?Јер бар бројчано,ових Мајорових је 10,а оних непријатеља из ТА само 7 😂😂😂😂😂😂😂
Naravno da Majoru nije logicno ni to da po Ta neke planete vladaju sa 2 znaka a neke samo sa 1, zar to nije znakovna i planetarna segregacija ? :mrgreen:
Po Ma lijepo svi astroloski znakovi imaju po 1 vladara, sem Blizanca i Djevice, oni imaju i dalje istog, ali i to ce se rijesiti u buducnosti ;)

MajorTom

Domaćin
Poruka
3.171
Нијесам још кренуо у материјализацију,бар тако очигледну.Не познајем наведене људе ни колико су стварно богати.
Najbogatiji na planeti.Ne znam, ja da posjedujem toliko znanje, ne bi bilo teniskog ili bilo kojeg drugog sportskog turnira da na kladionici ne bi ulozio novac ;)

prenosilac por

Zainteresovan član
Poruka
181
Naravno da Majoru nije logicno ni to da po Ta neke planete vladaju sa 2 znaka a neke samo sa 1, zar to nije znakovna i planetarna segregacija ? :mrgreen:
Po Ma lijepo svi astroloski znakovi imaju po 1 vladara, sem Blizanca i Djevice, oni imaju i dalje istog, ali i to ce se rijesiti u buducnosti ;)
Па у ТА је права родно равноправност бар по питању имовине.Сунце као днавно влада Лавом као својом кућом,имамо Овна,дневну кућу Марса,Близанце,као дневну кућу Меркура,Вагу као дневну кућицу Венере,Стријелца као дневну кућу Јупитера и знак Водолије као дневну кућу Сатурна.
Остали знакови су женски ,с Мјесечином на челу која као женско и ноћно небеско тијело влада Раком,тј својом кућом.Остали знаци су женске куће Меркура,Марса,Сатурна и Јупитера.

prenosilac por

Zainteresovan član
Poruka
181
И Бик,ноћна кућа Венере.
Него ми тај Сатурн у Бику па нешто увијек проблематизује везано за Венеру.?

Kako reaguju ljudi uživo kad im kažeš da si astrolog?
Па не реагују јер им и не кажем да јесам астролог.Само изучавам па сам обичан астролошки приправник.

prenosilac por

Zainteresovan član
Poruka
181
Знаш како им дословно кажем?
"Еј,људи,пазите око ословљавања јер кад ми кажете "астроложе",имам још ставки које треба да се науче и док је год тако нема шансе."
А сад,ако опет крену и буду упорни,има да додам и :
"Ма немојте,еј,наљутиће се Жика.Да не нервирамо човека."

prenosilac por

Zainteresovan član
Poruka
181

Da,ona obrati pažnju na one koji imaju Sunce u Lavu,naravno,a treba da više pažnje obrati na te koji su Asc Lav.I dalje,obraća pažnju na kosu kod tih kandidata jer je pročitala u štivima modernističkog smeća da Lavove uvijek prepoznaš po frizuri itd,pa nikako da poveže da treba da malo gleda i ponašanje tog tipa,jer MA ne objašnjava ponašanje,tj prirodu Lava.To može da objasni TA.
Jer priroda znaka Lava je prije svega životinjska i divlja.Tako da ako ima vas na Forumu koje tražite baš Lavove obratite pažnju kad ste u izlasku,u lokalu, recimo kad tresne nešto u automat za sokiće,ako vidite nekog frajera koji pokušava da vrati malo sitnine koju je automat zaboravio da vrati ili kad takođe u lokalu neko ima upadljivo glasnu priču bilo da komunicira sa nekim tu ili je na telefonu pa ga čuju ne samo svi u lokalu/restoranu nego i oni u kuhinji koji lupaju šerpama,eto taj takav ima šanse da je vaš Lav.Originalna divljina.
Inače,Majore,za vašu informaciju oko kapaciteta prave astrologije da opisuje reći ću i ovo.Kad su u starim vremenima ugovarali brakove onda je budući mladoženja slušao o ljepoti buduće bračne partnerke ali ako baš nije skroz vjerovao izvorima informacija otišao bi on ili neko drugi da pita astrologa kako izgleda dotična.A astrolog bi mu samo na osnovu nekih kvaliteta/nekvaliteta vezanih za Mjesec izrecitovao opis od lica do stopala.A taj majstor za opis mlade nikad čuo za Urana i družinu niti je znao da će ih nesrećne otkriti jedne noći i zagaditi tu tako korisnu astrologiju starih vremena.

MajorTom

Domaćin
Poruka
3.171
Па у ТА је права родно равноправност бар по питању имовине.Сунце као днавно влада Лавом као својом кућом,имамо Овна,дневну кућу Марса,Близанце,као дневну кућу Меркура,Вагу као дневну кућицу Венере,Стријелца као дневну кућу Јупитера и знак Водолије као дневну кућу Сатурна.
Остали знакови су женски ,с Мјесечином на челу која као женско и ноћно небеско тијело влада Раком,тј својом кућом.Остали знаци су женске куће Меркура,Марса,Сатурна и Јупитера.
Sve to o cemu govoris je nedovoljno nedoroceno i kosi se osim sa logikom, isto tako i sa matematikom, koja se bazira na egzaktnosti,a koju TA mnogo vise od MA uzima kao " sredstvo" putem kojeg dolazi do odredjene astroloske simbolike.Ponavljam, jako je glupo predpostavljati da ta neka " visa svijest", ili ako nema " vise svijesti", taj svemirski " poredak" neki od 12 znakova,a automatski i 12 kuca kojim ti znakovi " vladaju" smatra jacim, boljim itd od ostalih 11, sto astroloska analogija, koja se zasniva na stogodisnjoj provjeri astroloskih analiza, vezanih za poznate biografije , jednostavno ne podrzava.Tj na taj nacin mozemo samo da se lazemo i da zivimo u zabludi.

Reci mi koji je nocni znak Sunca u astrologiji, i nocni znak Mjeseca, posto i Sunce( kao zvijezdu) i Mjesec( kao zemljin satelit) ubrajamo medju astroloske vladare?
Sunce na sjevernoj zemljinoj hemisferi najjace kao grije u avgustu, pa zato ima vladavinu nad znakom Lava, gdje se znaci u obzir pri odredjivanju simbolike vladarstva planeta nad znakovima uzimaju klimatski uslovi, ali je Saturn koji je lagana gasovita planeta, pa da imamo kadu saturnovih dimenzija i da ga polozimo u nju, Saturn bi plutao na vodi, ali ne, tu ne uzimamo fizicka svojstva planete itd.Odmah svakome ko ima vise od grama mozga budi sumnju.

Ili hajde da kazemo da Sunce vlada Lavom zaista zato sto najjace grije u avgustu, iako vrijeme Raka poput ove godine zna da bude daleko toplije, sta cemo sa juznom zemljinom hemisferom, gdje je sve kontra i gdje Sunce najjace grije u Januaru, u vrijeme Vodolije, kome dole vlada Sunce? Ili na ekvatoru, gdje imamo samo 1 godisnje doba , ljeto, je li onda znaci da tamo Sunce ima isto dostojastvo medju svih 12 znakova?

Analizirao sam mnoge sinastrije, i uopste Desecdent, vladar Descedenta ne moraju da odigraju nikakvu ulogu pri odabiru partnera ili partnerke, kao sto to ne moraju ni polozaji Sunca ili dispozitora Sunca.Nema u astrologiji nista egzaktno.

Ponavljam, astrolozi koji imaju toliko sigurno i iscrpno znanje iz astrologije, bi trebalo da budu najbogatiji ljudi na planeti, da se malte ne stavljaju u ulogu Boga, koji sve zna i vidi, samo na osnovu natalne karte.

prenosilac por

Zainteresovan član
Poruka
181
"Reci mi koji je nocni znak Sunca u astrologiji, i nocni znak Mjeseca, posto i Sunce( kao zvijezdu) i Mjesec( kao zemljin satelit) ubrajamo medju astroloske vladare?"

Legenda si.
Pročitaj opet svoje pitanje.
Đe ćeš,ba, na Kralja i Kraljicu Neba?Kakav noćni znak Sunca?Pa Mjesec je za noć što je Sunce za dan.Tačka.Sve funkcioniše zadnjih koliko hiljada godina?
Ako oćeš da im izmisliš tripartitno predsjedničko tijelo kao u Bosni,oni imaju već to kroz sekte.

Znači,legenda!

MajorTom

Domaćin
Poruka
3.171
"Reci mi koji je nocni znak Sunca u astrologiji, i nocni znak Mjeseca, posto i Sunce( kao zvijezdu) i Mjesec( kao zemljin satelit) ubrajamo medju astroloske vladare?"

Legenda si.
Pročitaj opet svoje pitanje.
Đe ćeš,ba, na Kralja i Kraljicu Neba?Kakav noćni znak Sunca?Pa Mjesec je za noć što je Sunce za dan.Tačka.Sve funkcioniše zadnjih koliko hiljada godina?
Ako oćeš da im izmisliš tripartitno predsjedničko tijelo kao u Bosni,oni imaju već to kroz sekte.

Znači,legenda!
A Sunce i Mjesec nisu poput planeta takodjer vladari odredjenih znakova, i njihova vladavina znakom Lava odnosno Raka jer se radi o svjetlima daje " Supermene" u odnosu na sve ostale znakove ?:hahaha:

Znaci planete mogu imati vladajucu projekciju na dva znaka,a Sunce i Mjesec ne mogu? :D

Lavu dispozitor Sunca uvijek u sredistu, Raku Mjesec kao dispozitor moze da pobjegne u bilo koji od ostalih 11 znakova u egzaltaciju, pad, izgon, kao i svim ostalim znakovima njihovi vladari ?
Ne fukcionise nista, jer astrolozi prave ogromne greske pri svojim analizama, drugim rijecima mnogo lazu.:mrgreen:

I da bi neko astrologiju samatrao egzaktnom priznatom naukom, istrazenom do kraja , mislim da mu mora faliti neka daska u glavi.

prenosilac por

Zainteresovan član
Poruka
181
Pitanje je za koliko si ti tradicionalnih astrologa i čuo,a kamoli da im vrednuješ znanje obzirom koliko neznanja sam posjeduješ o TA.To o Svjetlima npr.Praktično ni osnove ne poznaješ.I iz tog razloga je teško i voditi diskusiju s tobom o vrijednosti TA.
Jer pretpostavka diskusije o nečem je da to nešto poznaješ,a ti taj uslov ne ispunjavaš.

MajorTom

Domaćin
Poruka
3.171
Pitanje je za koliko si ti tradicionalnih astrologa i čuo,a kamoli da im vrednuješ znanje obzirom koliko neznanja sam posjeduješ o TA.To o Svjetlima npr.Praktično ni osnove ne poznaješ.I iz tog razloga je teško i voditi diskusiju s tobom o vrijednosti TA.
Jer pretpostavka diskusije o nečem je da to nešto poznaješ,a ti taj uslov ne ispunjavaš.
Da bi ispunjavao astroloske uslove trebalo bi valjda sam sebe da lazem i da sopstveni zivot( da ne spominjem biografije drugih ljudi, posebno javnih licnosti) posmatram u skladu sa pogresnim predpostavkama tj lazima tradicionalne astrologije?
Pa nije tradicionalna astrologija bas tako " slozena" i mentalno iscrpna za shvatiti, da predstavlja neko mentalno nedokucivo stivo, pa tu pricu o validnosti iste mozete plasirati samo osobama nize inteligencije, koji ili pojma nemaju o istoj, tj osobama koje se trenutno nadju u nekoj vrsti problema, pa se hvataju za bilo koju slamku " spasa".
Ni Ptolomej ni Bonati ni silni arapski astrolozi srednjega vijeka, pojma nisu imali o cinjenici da se Zemlja okrece oko Sunca, nego su mislili da je obratno, nisu znali koliko planeta zemlja ima kontinenata, posmatrali su astrologiju iz perspektive iskljucivo sjeverne zemljine hemisfere, iz dotadasnjeg poznatog " svijeta" i logicno da i njihovi astroloski zakljuci nisu tacni.

Upitao sam te da mi objasnis kako to da jedan Berlusconi ima konjukciju Saturna i Mjeseca u po TA losem 6 polju,a upravo je zahvaljujuci toj konjukciji i Plutonu u 10 polju postao veliki poslovni magnat, i nista mi nisi odgovorio, jer nemas odgovora.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.