Da li su vam muz zena deca dali smisao zivota koji pre toga niste imali?

Stalno je odgovor kad spomenem da neko ima dete "ima za sta da zivi" ...kad kazem da se ta sreca leprsavost zadovoljstvo ne moze da se primeti kod osoba iz okoline sa decom muzem zenom "umorni su"..."mozda to nije kako je zamisljala ocekivala"...

Vidi se nazadovoljstvo...negde ogorcenost...malo bas malo onih od kojih je to napravilo zadovoljne osobe da su nasli smisao...svrhu...
Ako se razvode to je svadja ... preko dece svadje tenzije...mnogo se brzo raspadne ta idila kako je predstavljaju drugima...
Znam da su se mnoge devojke zene pokajale sto su dozvolile sebi da imaju decu zbog trauma koje su dozivele recimo ovakvih
https://zadovoljna.nova.rs/njena-pr...-rekla-mi-je-na-porodjaju-ugusila-se-dabogda/
te o drugom detetu se nisu ni usudile da razmisljaju.
Znam one koje su se pokajale razocarale zbog udaje zato sto muzevi nisu bili ono sto su govorili da jesu...znam za muzeve koji su se pokajali razocarali...
Cuvaju brak "zbog dece" ...ako ih nema "da ne pricaju drugi"...nekada zbog para nekada zbog navike....
Stalno sa svih strana ide prica kako je to jedini nacin da se nadje smisao ...svrha...razlog za zivot...novine televizijske emisije ovako razgovori ...

Zato me zanima da li su vam muz zena deca dali smisao koji pre toga niste imali?
Zato sam otvorila temu ovde...zanimaju me vasa iskustva vasi odgovori vasa saznanja o tome...ako ih ima naravno.
Jok nego ce da bleji isprazne emisije na tv ceo zivot.
Ima covek gomilu razloga da zivi ali ako se ti razlozi potrose, sto se desava vremenom u zivotu, uvek ti ostaje dete kao najjaci adut.
Naravno da mi je zena koja je znala svoje mesto u kuci pomogla, kao i dete , pogotovu posto mi je umrla majka ubrzo posle rodjenja deteta, da lakse prebrodim sve to.
Da sam bio sam bilo bi mi puno teze.
Ima umora i tenzije ali to je sasvim normalno, ko radi taj se i umara ,a za tenziju bitno je da se zna ko popusta.
 
ja vidim po svastiki. nekada vedra i nasmejana osoba je stalno pod stresom, nervozna a dete je izludjuje.
slicno i sa koleginicama koja imaju decu. robuje se tom roditeljstvu dan i noc
То "робовање" је много лепо док не крене друштво да меље дете. Ако се тај период искористи, дете ће бити више имуно на лоше друштвене појаве.
 
Dobro je druže. Već smo shvatili da tamo neki veseljak @georgejune sa tamo neke Krste zna šta je smisao života svakog čoveka na planeti.
Takoe svakog,neko bez dece ostane prazan ceo zivot,nekog dete napravi boljim nekog gorim covekom,u svakom slucaju dete pravi nesto od svakog,kao sto rade i pare
 

Back
Top