Da li su vam muz zena deca dali smisao zivota koji pre toga niste imali?

Cru*

Veoma poznat
Poruka
10.049
Stalno je odgovor kad spomenem da neko ima dete "ima za sta da zivi" ...kad kazem da se ta sreca leprsavost zadovoljstvo ne moze da se primeti kod osoba iz okoline sa decom muzem zenom "umorni su"..."mozda to nije kako je zamisljala ocekivala"...

Vidi se nazadovoljstvo...negde ogorcenost...malo bas malo onih od kojih je to napravilo zadovoljne osobe da su nasli smisao...svrhu...
Ako se razvode to je svadja ... preko dece svadje tenzije...mnogo se brzo raspadne ta idila kako je predstavljaju drugima...
Znam da su se mnoge devojke zene pokajale sto su dozvolile sebi da imaju decu zbog trauma koje su dozivele recimo ovakvih
https://zadovoljna.nova.rs/njena-pr...-rekla-mi-je-na-porodjaju-ugusila-se-dabogda/
te o drugom detetu se nisu ni usudile da razmisljaju.
Znam one koje su se pokajale razocarale zbog udaje zato sto muzevi nisu bili ono sto su govorili da jesu...znam za muzeve koji su se pokajali razocarali...
Cuvaju brak "zbog dece" ...ako ih nema "da ne pricaju drugi"...nekada zbog para nekada zbog navike....
Stalno sa svih strana ide prica kako je to jedini nacin da se nadje smisao ...svrha...razlog za zivot...novine televizijske emisije ovako razgovori ...

Zato me zanima da li su vam muz zena deca dali smisao koji pre toga niste imali?
Zato sam otvorila temu ovde...zanimaju me vasa iskustva vasi odgovori vasa saznanja o tome...ako ih ima naravno.
Pa dobro, sve vredno u zivotu dobijas na tezi nacin... i sve zahteva trud. Ne bih o smislu zivota, mnoge pametni ljudi i dalje lupaju glavu oko toga.
Ja sigurno nisam dozivela da uz muskarca dobijem smisao zivota. Naprotiv :lol:

Ali dete je zaista jak razlog da zivis kada se sve ostalo srusi... ja sam to dozivela u bukvalnom smislu i mogu da potvrdim da je zaista tacno.

manem78

Ističe se
Poruka
2.123
Да одговоре и упореде могу они који поред биолошке имају и усвојену децу. Ја немам.
Ja lično znam ljude koji imaju i svoju i usvojenu. Nema razlike, bar kod njih. Što je potpuno i logično. Npr. rodiš dete, odgojis ga, voliš i posle npr. 5 godina kažu ti da to nije tvoje dete. Zar ćeš prestati da ga voliš? Očigledno da ljubav nije uslovljena biologijom. Bez problema se vole i bića potpuno druge vrste.

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
13.385
Jadan je onaj kome žena/muž i djeca treba da daju smisao života.

Ja sam smisao uvek nalazila, od malih nogu.
Razlikuju se faze ali ne mogu reci da je moj zivot pre deteta i muza bio besmislen. Daleko od toga.

Cak i sa drugima ljudima, nalazila sam smisao i kao cerka, sestra, drugarica...

Smisao u dvadesetim godinama je drugaciji od onog deceniju kasnije. Mislim da se faze smenjuju, da sam u prirodnoj fazi za uzrast, da sam roditelj koji neguje ali da je postojao zivot koji je doveo do ove tacke i da se moram prilagoditi na zivot koji ce se dogoditi posto mi dete stasa...nista nije mac u kamenu pa sada moje postojanje dobija ili gubi smisao.
Dok postojim ja moram da se trudim da pronadjem smisao u svetu i ne opterecujem dete da bez njega ja postajem besmislena.
Ja cu uvek biti tu i uvek cu pronaci smisao ako ne zbog sebe a ono njega da ne opterecujem. Da moze slobodno da zivi svoj zivot i za mene da ne brine.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
277.486
Šta je sa onima koji nisu u braku i nemaju decu ? Da li to znaci da oni nemaju smisao života?

Smisao života se razlikuje od osobe do osobe i zavisi od toga šta mu je važno.
Za mene smisao života je živi dok ne umres.Posebno je važan nacin na koji zivimo svoj život i na šta trošimo vreme življenja koje nam je dato rodjenjem.
Ako su to samosvest, posao koji volimo,stvaralaštvo,ostvarenje naših želja, zadovoljstvo, sreca, ljubav,onda je to jasno definisan smisao necijeg života.

Poruka
8.183
Stalno je odgovor kad spomenem da neko ima dete "ima za sta da zivi" ...kad kazem da se ta sreca leprsavost zadovoljstvo ne moze da se primeti kod osoba iz okoline sa decom muzem zenom "umorni su"..."mozda to nije kako je zamisljala ocekivala"...

Vidi se nazadovoljstvo...negde ogorcenost...malo bas malo onih od kojih je to napravilo zadovoljne osobe da su nasli smisao...svrhu...
Ako se razvode to je svadja ... preko dece svadje tenzije...mnogo se brzo raspadne ta idila kako je predstavljaju drugima...
Znam da su se mnoge devojke zene pokajale sto su dozvolile sebi da imaju decu zbog trauma koje su dozivele recimo ovakvih
https://zadovoljna.nova.rs/njena-pr...-rekla-mi-je-na-porodjaju-ugusila-se-dabogda/
Znam one koje su se pokajale razocarale zbog udaje zato sto muzevi nisu bili ono sto su govorili da jesu...znam za muzeve koji su se pokajali razocarali...
Cuvaju brak "zbog dece" ...ako ih nema "da ne pricaju drugi"...nekada zbog para nekada zbog navike....
Stalno sa svih strana ide prica kako je to jedini nacin da se nadje smisao ...svrha...razlog za zivot...novine televizijske emisije ovako razgovori ...

Zato me zanima da li su vam muz zena deca dali smisao koji pre toga niste imali?
Zato sam otvorila temu ovde...zanimaju me vasa iskustva vasi odgovori vasa saznanja o tome...ako ih ima naravno.
Govoriću o mužu.

On ti može dati smisao u nekom uskom značenju i ako nikakav drugi smisao nisi imala. Inače ne vrujem da ti bilo ko, sve i da ima oreol oko glave, može dati smisao, ako on (smisao) tebi lično manjka. Muž, ispravan, dobro odobran (zavisi šta je kome dobro, to svakom ostavljam) ti može biti od ogromne pomoći, da, čak i u i smislu. Može ti pomoći da definišeš smisao u svom životu - ne može ti ga naturiti, osim ako je psihopata ko moj bivši - može ti na fin način pomoći da sama, kroz sopstvenu introspekciju, dođeš do toga šta je srž. I, kad do te srži dođeš, on će te podržati, i omogućiti svaku moguću pomoć, mentalnu, psihičku i materijalnu.

U takvom je kontekstu i on smisao mog života.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
48.618
Мени је жао што је одрастао. Мислим, фали ми тај период. То онај себични део мене, жељан мириса свиленкасте косице говори.
Али, биће унуци, надам се.
Није то неки одрађен посао па да осећам олакшање.
Мене наш однос баш испуњава. Вратио се са мора са другарима, отишли до града, причамо и тако сам од себе каже- Нас двоје имамо најбољи однос од свих које знам. Када видим шта све други крију од родитеља...
Било ми пуно срце.

Владан

Buduća legenda
Poruka
33.077

Уморни су јер родитељство је велики подвиг и херојство у данашње време, поготово у Србији где је материјална беда и где родитељи се труде из петних жила да деци обезбеде нормалне услове живота. Много њих не желе брак и децу јер је лакши живот, лакше живети, нема труда...сем где летовати и дал за Викенд у Беч или Будимпешту.
Имам колегу у иностранству који има 40 година и који сву плату даје на хедонизам на цигарете,траву,жене, скупу храну, кола... Питам га што се не жениш а он лакше ми је овако не желим породичне обавезе..Живи од данас до сутра. Најлакше је бити самац, трошиш за себе, лакши живот.
Имати породицу је жртва и подвиг.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.