• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Da li su sva jaja "do jaja"?

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
37.091

Soradze

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.091
Iz lidla nista ne valja,jaja nesto malo stajala krenem da lupam zalepljena zumanca za ljusku,nikad to nisam u zivotu video,druga mogu dugo da stoje u frizideru
U Lidlu ne valja ništa... sve je foliraža... preskupo meso, mesne prerađevine.. neke krpice sa vašara i neke alatke za kuću...
Ne može Lidl da se poredi sa mojom samoposlugom u komšiluku... Drži je privatnik, nema šta nema, a sve prvoklasno i jeftinije nego
u Maxi-ju i ostalim giga-mega otimačima iz džepa... U toj "mojoj" samoposluzi je voće i povrće lepše nego na pijaci... i jeftinije nego
što preprodavci prodaju...

Ostaje jedno jedino pitanje: koliko je šta zdravo i da li je uopšte... ali, to je druga tema...

georgejune

Starosedelac
Poruka
186.756
U Lidlu ne valja ništa... sve je foliraža... preskupo meso, mesne prerađevine.. neke krpice sa vašara i neke alatke za kuću...
Ne može Lidl da se poredi sa mojom samoposlugom u komšiluku... Drži je privatnik, nema šta nema, a sve prvoklasno i jeftinije nego
u Maxi-ju i ostalim giga-mega otimačima iz džepa... U toj "mojoj" samoposluzi je voće i povrće lepše nego na pijaci... i jeftinije nego
što preprodavci prodaju...

Ostaje jedno jedino pitanje: koliko je šta zdravo i da li je uopšte... ali, to je druga tema...
Ma kakvi zdravo garantujem da je sve otpad

georgejune

Starosedelac
Poruka
186.756
Odlučila sam: ovog meseca ću da napravim kokošinjac i kupiću par kokica... i nekoliko morki...
A sledeće godine ću da zasadim organik baštu i svašta nešto u njoj...
Zvaću vas na degustacije...
Bravo,ima svuda oko nas domacinstava gde se moze kupiti normalna namirnica,ako ne moze se jednom mesecno otici do nekog sela i kupiti

Soradze

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.091
Bravo,ima svuda oko nas domacinstava gde se moze kupiti normalna namirnica,ako ne moze se jednom mesecno otici do nekog sela i kupiti
To bi bilo dobro rešenje... Mislim da se može naručiti u nekom domaćinstvu toliko i toliko toga i toga, pa se tokom cele godine
snabdevati tamo... Dobro i seljaku, dobro i nama... Ja bih takvu uslugu platila i skuplje nego što bih za to potrošila u prodavnici...

georgejune

Starosedelac
Poruka
186.756
To bi bilo dobro rešenje... Mislim da se može naručiti u nekom domaćinstvu toliko i toliko toga i toga, pa se tokom cele godine
snabdevati tamo... Dobro i seljaku, dobro i nama... Ja bih takvu uslugu platila i skuplje nego što bih za to potrošila u prodavnici...
Pa da jesu malo skuplji jer imaju manje kolicine,po vojvodini suvo meso,po sumadiji mlecni proizvodi,imaju dzemove,tursije,med,pronadje se po ukusu pa onda znas da je konstatan kvalitet,na 500m od mene imaju koze i ovce i sve proizvode od njih

Soradze

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.091
Pa da jesu malo skuplji jer imaju manje kolicine,po vojvodini suvo meso,po sumadiji mlecni proizvodi,imaju dzemove,tursije,med,pronadje se po ukusu pa onda znas da je konstatan kvalitet,na 500m od mene imaju koze i ovce i sve proizvode od njih
Bogu hvala, pa nam je narod ostao tradicionalan...
Jedan prijatelj moje porodice je imao običaj da kaže:
"KRIVINA JE JAKA, DRŽ SE ZA SELJAKA!"

Moramo da se vratimo starim, dobrim vrednostima koje su se sačuvale na selu...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.