Da li su stvarno toliko strogi na tehničkom pregledu?

Da li su previše strogi na tehničkom pregledu?

  • Da

    glasova: 6 27,3%
  • Ne

    glasova: 7 31,8%
  • Kako gde

    glasova: 9 40,9%

  • Ukupno glasova
    22
  • Ova anketa će se završiti: .
Problem je što mi obični ljudi neke stvari ne možemo da proverimo. Recimo ako je sila kočenja 5% slabija nego što treba teško ćemo osetiti, ali instrumenti će pokazati.
Mada je moguće da je gnev onog sa Zoljom izazvala i najnovija igranka sa brojevima motora. To čoveka zaista može da dovede u bezizlazan položaj.
Pa normalno je da se protestuje recimo, a zoljom da gađaš tehnički... NE baš.
 
Vozim Kia rio 2003 godiste.U mom vlasnistvu je 12 godina.Ne odrzavam ga.Nikada nije bio na servisima.Prije sam sam mjenjao ulje i filtere.U zadnjih 5 godina samo tocim gorivo,Prije 2-ije godine kupio nove gume.U aprilu isao u Temerin na tehnicki i prosao bez ikakvih problema.
Ima takvih kola. Corsa C od kolege, 10 godina nisu zamenili ulje i filter za ulje (verovatno ga i nema), samo dosipaju xD
 
Vozim Kia rio 2003 godiste.U mom vlasnistvu je 12 godina.Ne odrzavam ga.Nikada nije bio na servisima.Prije sam sam mjenjao ulje i filtere.U zadnjih 5 godina samo tocim gorivo,Prije 2-ije godine kupio nove gume.U aprilu isao u Temerin na tehnicki i prosao bez ikakvih problema.
Heheeh testiras koliko dugo će izdržati.
Makar ulje promeni da ne zariba...
 
I ja kapiram da se nista ne treba odrzavati dok ne zariba,kako sam kreno da sredjujem tako lancano sranje za sranjem,pajseri i lopovi od majstora uzmu pare a nema veze ostalo sta ne valja,ja treba da provalim ispod da je otiso stabilizator,pa majmune idi cuvaj krave ko ti dade alat u ruke,pusti me da vozim sa klimavom poluosovinom,bez creva hladnjaka,krivim diskovima itd itd
 
Koliko si prešao za to vreme?
Za 12 godina sam presao 80 000km.Auto u lokalu slabije vozim.Glavno prevozno sredstvo su mi mtb i treking bicikli.Sada sam isao u Igalo autom,i nisam imao nikakav problem.Bitno mi je da upravljacki mehanizam,kocnice i gume budu u odlicnom stanju.U staro auto treba ulagati samo ako se ne moze kupiti auto od oko 3000e.Kupis i vozis 5 godina.Popravljas samo kada ode dio,preventivno nista.Moja filozofija voznje auta.
 
Za 12 godina sam presao 80 000km.Auto u lokalu slabije vozim.Glavno prevozno sredstvo su mi mtb i treking bicikli.Sada sam isao u Igalo autom,i nisam imao nikakav problem.Bitno mi je da upravljacki mehanizam,kocnice i gume budu u odlicnom stanju.U staro auto treba ulagati samo ako se ne moze kupiti auto od oko 3000e.Kupis i vozis 5 godina.Popravljas samo kada ode dio,preventivno nista.Moja filozofija voznje auta.
Nzm ja živ ne bih smeo na dug put sa neodzžavanim kolima.
 
KAd bi svi bili dobro obuceni i kad bi znali da voze brzina ne bi uopste bila problem ali .........uvek se pojave ljudi koji su potencijalna opasnost u saobracaju jer nisu dobro obuceni i samim tim slabo voze.
Eto juce auto skola ispred mene i zenska vozi a instruktor kraj nje. Stiska ona kocnicu prvo a onda daje zmigavac!!!!!
Pa majku mu bem sad vidim zasto slepci u saobracaju prvo stisnu kocnicu umesto da prvo daju zmigavac pa tek onda koce!!!!!
U samom startu ih tako uce a bitno je da se placa dozvola ko otrov!!!!
Na tehnickom pregledu moze da se desi i da zaista ne puste neispravan auto a to se i meni desilo kad sam jednom prilikom radio tehnicki i morao sam da promenim ABS na sugavoj Corsi D kojoj je to redovno da crkava ABS i onda ne koci nekim tockom. U ovom mom slucaju nije uopste kocio prednji desni tocak i da sam ga tako prodao na prvom jacem kocenju zaneo bi se auto i ko zna kakv bi se dalje scenario odigrao.
Zato i nije lose da takva kola ne puste dok se ne poprave.
Ja sam to morao da promenim jer em nisam zeleo da ispadne da sam nekog zeznuo a em zbog samog auta jer nije bio tehnicki ispravan.
 
Mene su recimo vracali na vise mesta zbog auspuha, mislim da sam vec spominjao. I to ne zbog buke, ili sto je cev trula, nego samo zato sto IZGLEDA nefabricki...

To normalan covek ne moze da pojmi, ali ti ljudi ocigledni nemaju grama mozga, nego "samo rade svoj posao". Ne mogu sada da nadjem sliku. Nije neki nadrkan izduv, nije dupli, nije ono 4 cevi.

Aj recimo ovako nesto.

sebring_exhaust_pipe_cs3_1442837477_8e51c3e0.jpg


A inace ceo izduv mi je komplet prohornski, ne moze da zardja, ali to nije bitno. Bitno je da izgleda nestandardno, a rekli smo ne sme nista sto nije fabricki, ne smes se mangupirati sa auspuhom ili felnama...

Tako da te price "drzi auto ispravan i neces imati problema" "drzi se zakona i ne moras da brines o kaznama" mozete macku o rep...
 

Back
Top