Da li su stvarno toliko strogi na tehničkom pregledu?

Da li su previše strogi na tehničkom pregledu?

  • Da

    glasova: 6 27,3%
  • Ne

    glasova: 7 31,8%
  • Kako gde

    glasova: 9 40,9%

  • Ukupno glasova
    22
  • Ova anketa će se završiti: .

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.572
Gledam sad na Politici temu kako je neko Zoljom razneo vrata firme za tehnički pregled. Očigledno neko koga nisu pustili pa je bio mnogo ljut.
A opet, s druge strane vidim na ulici tako trule i očigledno neispravne automobile da mi nije jasno na koju su matematiku oni prošli tehnički. Ja mislim da uopšte nisu nešto preterano strogi, prošao sam bez problema. Kako vi cenite kriterijum ljudi sa tehničkog pregleda?
 
Verovatno zavisi u kom si gradu. Subotica je katastrofa, kao spejs šatl da voziš na tehnički. Prošle godine nije mi prošao punto jer je na patosu bilo korozije kroz koju je kreten progurao prst.Očigledno nema drugo mesto gde da ga gura. Našli neku vezu i registrovali na drugom mestu, pa ubrzo zavorili taj tehnički (verovatno ne samo zbog mene).
Onda sin vozio alfu gde su izlizani bili brojevi bloka motora, ali moguće ih je bilo pročitati. Veštačenje, izjava, pusovanje, i na kraju i novi atest za gas jer se novi broj nije poklapao sa brojem na atestu. Para-gomilu.
Sledeća je muževa multipla, nije imao original atesta gasa nego kopiju. Procedura izdavanja nove je trajala 20 dana, moralo se plaiti, da bi je pogledali i rekli, u redu je.
 
Sećam se ovde jednog našeg koji je tek došo i uzeo neko auto pa počeo da ga pravi za tehnički mislio može kao kod nas.. Pa kad je pao na prvom izašao na drugi pa opet pao pa na trećem padne i dobije crveni karton a to znači da ga vise ne može registrovati.. Ebe grebe psuje im majku svi krivi a ljudi mu na prvom lepo napisali šta sve treba da se uradi ..
 
Poslednja izmena:
Kreten progurao prst :eek:.. Pa valjda je normalno da ako ima e rupa od korozije da auto ne može da prođe dok se ta rupa ne zsvari .. Nismo baš naučili da poštujemo propise :)
Slikacu zastavu stariju od tebe registrovanu,deda od 80 god je vozi,mislim tu mu treba po kraju da nesto pretera ne ide dalje na glavne dzade ali je registrovo preko veze
 
Verovatno zavisi u kom si gradu. Subotica je katastrofa, kao spejs šatl da voziš na tehnički. Prošle godine nije mi prošao punto jer je na patosu bilo korozije kroz koju je kreten progurao prst. Očigledno nema drugo mesto gde da ga gura. Našli neku vezu i registrovali na drugom mestu, pa ubrzo zavorili taj tehnički (verovatno ne samo zbog mene).
Onda sin vozio alfu gde su izlizani bili brojevi bloka motora, ali moguće ih je bilo pročitati. Veštačenje, izjava, pusovanje, i na kraju i novi atest za gas jer se novi broj nije poklapao sa brojem na atestu. Para-gomilu.
Sledeća je muževa multipla, nije imao original atesta gasa nego kopiju. Procedura izdavanja nove je trajala 20 dana, moralo se plaiti, da bi je pogledali i rekli, u redu je.

U Nemackoj takva mesta lagano izlupaju cekicem, ako se otvori rupa, nema prolaska. Prstom nije mogao da probije nesto sto vec nije bilo trulo, tako da je radnik ipak u pravu. Sad sto smo mi navikli na nesto drugo, to je druga prica.
 
Našli neku vezu i registrovali na drugom mestu, pa ubrzo zavorili taj tehnički (verovatno ne samo zbog mene).
I ovo mi je interesantno i taj jedan jadnik koji se odluči da radi po propisima ne samo radi vaše sigurnosti ako već i radi drugih, brzo zatvori jer ga zaobilazite u širokom luku.. Kakva država i mentalitet naroda,,, katastrofa
 
Pa recimo mrzi me da skidam 18ice ili bilo sta sto nije fabricki ne prolazi,morao sam da skidam zatamljenja stakla,prvo 15€ bacenih drugo su mi upropastili zadnje grejace jer nije moglo drugacije,itd svasta mogu da nadju i novo izmisle
Pre nekog vremena napisah da trebam terati auto na tehnicki sa 18-icama. I nesto pisah da je razlika 0,1% u obimu od 17-ice. Za 17inch profil gume je 215/55 za 18inch 235/45. I pitao sam se da li ce uopste proci.
Zanimljivo da sam stekao utisak, bar ovamo gde sam registrovao, da se treba i bar malo potruditi. Zasto mislim potruditi?

Kada sam isao pre nego auto da odvezem, pitao sam ovo oko guma. Na stubu stoji nalepnica za 17inch, da je razlika 0,1%, u samom katalogu za auto stoji i za 18inch, da ja nisam birao koje cu felne vec taj pre mene, da u autodati pise kako su to isto dimenzije za taj auto itd. Kada meni covek kaze, ako stoji u autodati onda moze.
Pa kontam, moguce i ovo sto preko interneta imaju bazu da je nepotpuna i ophode se prema ovom programu koji zasigurno ima obilje podataka. Tako da sto se toga tice nije bilo problema. Bar se ljudi potrudili da ako na jednoj strani nemaju dovoljno podataka, dobave sa druge strane.

Jedini problem je bio sto se na malom displeju nisu videle lepo brojevi kilometraze. Ali i to se sredilo.
 
Problem je što mi obični ljudi neke stvari ne možemo da proverimo. Recimo ako je sila kočenja 5% slabija nego što treba teško ćemo osetiti, ali instrumenti će pokazati.
Mada je moguće da je gnev onog sa Zoljom izazvala i najnovija igranka sa brojevima motora. To čoveka zaista može da dovede u bezizlazan položaj.
 

Back
Top