Quantcast

Da li su stvarno toliko strogi na tehničkom pregledu?

Da li su previše strogi na tehničkom pregledu?

• Da

glasova: 4 25,0%
  • Ne

glasova: 4 25,0%
  • Kako gde

glasova: 8 50,0%

• Ukupno glasova
    16
  • Ova anketa će se završiti: .

Marge Simpson

Poznat
Poruka
7.274
Evo jučerašnje iskustvo sa multiplom. Naravno da je sve u redu, ali postoji namontirana kuka, koja se ne koristi. Sa nje je odavno skinuta lula pa se ni ne vidi. Mora se ili raditi atest, koji ukupno izađe oko 300 evra sa raznim dozvolama, ili skinuti.
Ok, skidali smo je, a i to je koštalo. I, morali smo ostati 10 minuta duže u kancelariji, jer tehnički po pravilu mora da traje određeno vreme i bez obzira što je sve završeno, čekali smo da to vreme prođe pa da preuzmemo auto.

Trust no one

Poznat
Poruka
9.640
Koliko si prešao za to vreme?
Svejedno mu je,ulje se menja na odredjeni broj kilometara ili jednom godisnje.
Moje iskustvo (doduse sa vecim dizel-motorima) je -ako se predugo ne menja ulje 1000-1500h (motosati) cim zamenis ulje,posle maksimum dva dana prolupa motor.
Ne znam kako je to na benzincima,ali cisto sumnjam da je drugacije...
Ja bih takvima iskreno oduzimao dozvole,ok ako ne odrzava motor,ali da kocnice ili slicno popravlja kad crkne-kamikaza za volanom.
Iz svega proizilazi ni da kociono ulje nije proverio ili menjao za sve te godine..Takvi automobili su tempirana bomba.

igi192

Veoma poznat
Poruka
14.824
Meni juce na tehnickom sine da pitam imam li katalizator...Naravno nema,majstor kaze da je citiram 'majstorski skinut'.
Kako bre moze da bude majstorski skinut katalizator...
Sad i tu 100-200e,ako ne prodam ranije auto...
Ovde nebo mogao da prođeš bez ako im fabrički nema skidanja.. Važi i za partikl.. To i jeste ok po meni

Trust no one

Poznat
Poruka
9.640
Zavirit će i onaj koji kupuje sigurno tsko da ti ne gine polovnjak negde.. Nije valjda 200 jevreja polovan za Ford Foestu
Nemam pojma,iskreno nisam ni pitao,znam da su u jednom momentu bili od 200 pa navise,krali su ih po parkinzima cak...
A bacio sam oko na oglase,ima cena novih (ne znam kakvi su,o toma apsolutno nista ne znam) 60-70e.Ali ih nema na lageru na sajtu...
Nije mi hitno,na prolece cu da se pozabavim tim.

igi192

Veoma poznat
Poruka
14.824
Svejedno mu je,ulje se menja na odredjeni broj kilometara ili jednom godisnje.
Moje iskustvo (doduse sa vecim dizel-motorima) je -ako se predugo ne menja ulje 1000-1500h (motosati) cim zamenis ulje,posle maksimum dva dana prolupa motor.
Ne znam kako je to na benzincima,ali cisto sumnjam da je drugacije...
Ja bih takvima iskreno oduzimao dozvole,ok ako ne odrzava motor,ali da kocnice ili slicno popravlja kad crkne-kamikaza za volanom.
Iz svega proizilazi ni da kociono ulje nije proverio ili menjao za sve te godine..Takvi automobili su tempirana bomba.
To ima logike zato što katran dihtuje kad zamenis ulje i ako još nedaj boze operes motor iznutra počne da puše ne sve strane.

Metronomy

Poznat
Poruka
9.317
Prvo na tehnickom mora da se postuju zakonski propisi, a zakon dozvoljava " strucnjacima" koji su dobili certifikat da procene sta je tehnicki ispravno. Tako su na nizi nivo " strucnjaci" spustili struku naravno za pare velike, jer se za otvaranje servisa za tehnicki pregled traze desetine hiljada evra, koje normalan strucnjak ne moze da nadje i plati, a ako se zaduzi onda mu uleti zolja u servis.
Dakle, da ih ne bi zatvarali tehicki servis ide preko granica dozoljenih zakonom, pa je onih 20% dozvoljenih slabosti koje ne ugrozavaju bezbednost dovedeno na 1% osim, ako je preko veze koja znaci ili mito ili dug, ali opet do 20%.
Jos gori je deo oko broja motora koji je ove godine doveden do idiotluka strucnjaka i naravno kriminalaca koji drze prodaju uvoznih automobila.

dlugomir

Zaslužan član
Moderator
Poruka
115.084
Nemam pojma,iskreno nisam ni pitao,znam da su u jednom momentu bili od 200 pa navise,krali su ih po parkinzima cak...
A bacio sam oko na oglase,ima cena novih (ne znam kakvi su,o toma apsolutno nista ne znam) 60-70e.Ali ih nema na lageru na sajtu...
Nije mi hitno,na prolece cu da se pozabavim tim.
Ti novi su zamenski, može to da ide. Polovni ne vredi, svakako je dosta zagušen. Zato je tebi i skinuo prethodni vlasnik.

Slične teme