Quantcast

DA LI SU SRBI SA KOSAOVA DRUGACIJI?

Cordon

Primećen član
Banovan
Poruka
666
IZ LICNOG ISKUSTVA ZNAM DA SRBI IZ SRBIJE NEVOLE SRBE SA KOSOVA. LICNO SAM IMALA PRILIKE VISE PUTA DA SE U TO UVERIM.
INTERESUJE ME POSTOJELI STVARO MENTALITETSKE RAZLIKE IZMEDJU SRBA U SRBIJI I SRBA NA KOSOVU.
Normalno da postoje.
Postoji razlika izmedju Srba u Banatu i Srba iz centralne Srbije.
Postoji razlika izmedju Srba zapadne i istocne Srbije.
Tu nije samo mentalitet nego i specificnosti u obicajima,kulturi,radnim navikama....

Toranaga

Primećen član
Banovan
Poruka
589
IZ LICNOG ISKUSTVA ZNAM DA SRBI IZ SRBIJE NEVOLE SRBE SA KOSOVA. LICNO SAM IMALA PRILIKE VISE PUTA DA SE U TO UVERIM.
INTERESUJE ME POSTOJELI STVARO MENTALITETSKE RAZLIKE IZMEDJU SRBA U SRBIJI I SRBA NA KOSOVU.
Koja glupost. Pa postoji razlika izmedju Srba u Beogradu i Srba u Nisu,i izmedju Srba u Novom Sadu i Srba iz Leskovca ....sta je tu cudno.Svaki kraj i grad je specifican za sebe i to nije samo sa Srbijom vec je tako svuda.
I sta ima cilj ova tvoja tema????
Da se dokaze kako ako postoje mentaliteteske razlike Srbija zato treba da se odrekne Kosova??

Nexyok

Zainteresovan član
Poruka
195
Koja glupost. Pa postoji razlika izmedju Srba u Beogradu i Srba u Nisu,i izmedju Srba u Novom Sadu i Srba iz Leskovca ....sta je tu cudno.Svaki kraj i grad je specifican za sebe i to nije samo sa Srbijom vec je tako svuda.
Da se dokaze kako ako postoje mentaliteteske razlike Srbija zato treba da se odrekne Kosova??[/QUOTE
To cega ce se Srbija odreci a cega nece mi nemozemo o tome da odlucimo...Sva sreca pa imamo sposobnu vladu:mad:..ovde je tema sasvim nesto drugo...da naravno da postoje razlike ali ovde su veoma velike

SANDRINAbg

Elita
Banovan
Poruka
16.741

R.Žiskar

Elita
Poruka
15.646
Zasto da nepricamo o necemu sto je evidentno.Nebih rekla da sirim mrznju ona je vec prisutna na ovim prostorima mnogo dugo. Tako da se mrze razne grupe.Recimo radikale i demokrate, cuvene dve srbije...
Glupas luposti.
Demokrate i radikali se svadjaju i prepiru kada je politika u pitanju. Kada je Srbija u pitanju, imaju razlicit pristup nacinu na koji treba da se donese boljitak zemlji. Ali da se mrze je samo zelja vas "studenata":cool:
jedan skok, drugi skok, treci skok....je Djuro, sta?!?!:cool:

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.190
Iz licnog iskustva mozes jedino da znas da ti licno NE VOLIS jedne ili druge.
RAZLIKE U MENTALITETU mozes naci i izmedju Dorcolaca i Vozdovcana (za tebe, to su delovi Beograda).
Tema ti je usmerena na sirenje mrznje a ne na politiku.
Tema će ne-Srbima biti bumerang:
Srbi koji su živeli u mestima gde je bilo dosta pripadnika drugih naroda/narodnosti/verskih zajednica, su malo specifični u odnosu na 'srpske' Srbe!

Naime, život u okruženju tihe mržnje i nesnošljivosti sigurno ostavlja traga na ljudima!
Očiti je primer Šešelj: Ne mislite valjda da se takav rodio!?

Toranaga

Primećen član
Banovan
Poruka
589
Da se dokaze kako ako postoje mentaliteteske razlike Srbija zato treba da se odrekne Kosova??[/QUOTE
To cega ce se Srbija odreci a cega nece mi nemozemo o tome da odlucimo...Sva sreca pa imamo sposobnu vladu:mad:..ovde je tema sasvim nesto drugo...da naravno da postoje razlike ali ovde su veoma velike
Koliko to velike?? Devojko ili sta si vec ne lupaj gluposti.Pa sta i da jesu velike? Pa vece su razlike izmedju mene iz BG i nekog iz Leskovca.Tog iz Leskovca pola stvari i ne razumem ovog sa Kosova bar sve razumem. Bolje se ne blamiraj vise.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.