Da li su Srbi po prirodi ultra-nacionalisti?

Ne, ne, samo si pisao kako ja ,,baljezgam", kako sam nezaimteresovan za srpska stradanja, kako sam nedostojan da pricam sa tobom, da lupetam (ko lupeta znaci glup je) i tako dalje. Prvi si poceo sa tim licnim prozivkama.
Сам си испројектовао те додатке, ја те речи нисам користио.

Dakle, prvi si poceo sa licnim prozivanjem i to sa krajem odakle sam ja. Stice se utisak da si zakljucio da ja, zbog kraja odakle sam, nemam pojma o ovoj temi i nema pravo da o njoj pisem. Dakle ti vec pocinjes sa etiketama i prozivkama i to na licnoj osnovi. Nemam pojma jer sam glup, emocionalno retardiran pa da razumem necije stradanje- to sve je moguce izvuci iz tvog komentara. Jer samo neko takav ne moze da razume stradanje bilo cije a pogotovo svojih sunarodnika.
Осећаш се прозваним зато што си из тимочке крајине?
Такође опет сам себе етикетираш погрдним називима које ја нигде нисам употребио.
Не можеш да разумеш јер погром таквих размера и такве свирепости нико ван НДХ
није доживео и тешко да може сагледати емоционалну, демографску и психолошку
штету која се прелила на преживеле сведоке таквог страдања.

Slazem se da ima dosta motiva za zlocine,ali postojao je narativ po kome se ti zlocini cine u ime nacije i u ime Srpstva. Nazalost, ali tako je. Niko to ne moze da negira.
И овде на исти погрешан начин извлачиш закључке као и у предходним случајевима.
Где, кад и ко је инсистирао на вршењу злочина у име народа, у име Српства?
Још кад додаш да то нико не може да негира ја морам да сумњам у твоју добронамерност.
Који су мотиви Карађорђевих устаника да затру османско име и културу у Србији?
Где су исламске богомоље, ханови, медресе, гробља у Београду, Ужицу, Ваљеву,
Чачку, Нишу, Краљеву, Крушевцу, Врању ...?
Да ли је и то урађено у име народа и Српства?
 
Ko god Bosnjak jeste Hasanaginicu zna, ali ne i tvoje i takve splacine....epski turbofolk..drago mi je da osjetis jos u sebi krv bosnjacku, jos da srce i dusu oslobodis i eto...da,kad vec pises cirilicom onda pisi bosancicom, a ne srbicom. ❤️
Па хајде, употреби ту босанчицу, пресави табак, па да видимо како бараташ 'сопственим' језиком.
Ви сте се јаране одрекли свега чиме би данас хтели да се хвалите зарад отимања државности.
У предходном упису си прозивао гусле а Хасанагиницу сте певали уз шта?
Знаш ли и једну стару о својим прецима погинулим на бранику ислама?
Гуслари Мостарске жупе.jpg


Зашто турбофолк? Само сам прилагодио времену и ситуацији а наслонио
на Дучићеву 'Хорду'.
 
Па хајде, употреби ту босанчицу, пресави табак, па да видимо како бараташ 'сопственим' језиком.
Ви сте се јаране одрекли свега чиме би данас хтели да се хвалите зарад отимања државности.
У предходном упису си прозивао гусле а Хасанагиницу сте певали уз шта?
Знаш ли и једну стару о својим прецима погинулим на бранику ислама?
Pogledajte prilog 1318556

Зашто турбофолк? Само сам прилагодио времену и ситуацији а наслонио
на Дучићеву 'Хорду'.
Tvoj ultranacisovifasizam zaudara iza svakog slova koje otkucas.
 
Ne, nisu, mislim kad kažeš ultra to već zvuči ekstremno, a sve što je ekstremno je neprirodno a sve što je neprirodno je već patologija, tako da biti neki nazovi ultranacionalista, nekakav fanatik ili šta ja znam je već patološko stanje a većina Srba sigurno nisu patološki slučajevi ( verujem da ima i neki manji broj takvih ali to su već izolovani slučajevi i ekstremi), uostalom nismo ni odgajani tako, a i nismo mi sad ne znam vehabije, neki ogranak radikalnih Protestanata u SAD ili šta ja znam pa da smo sad od malena odgajani u nekakve ekstremiste, fanatike ili šta ja znam.

Takodje danas malo kog Srbina zanima šta se dešava van kapije njegove kuće, realno Beogradjane zabole šta se dešava dalje od Žarkova ili Surčina, Novobeogradjane šta se dešava dalje od Brankovog mosta a ovde iz blokova ljude uglavnom zabole šta se dešava dalje tamo od bloka 70 i Omladinskih Brigada
 
Ne, nisu, mislim kad kažeš ultra to već zvuči ekstremno, a sve što je ekstremno je neprirodno a sve što je neprirodno je već patologija, tako da biti neki nazovi ultranacionalista, nekakav fanatik ili šta ja znam je već patološko stanje a većina Srba sigurno nisu patološki slučajevi ( verujem da ima i neki manji broj takvih ali to su već izolovani slučajevi i ekstremi), uostalom nismo ni odgajani tako, a i nismo mi sad ne znam vehabije, neki ogranak radikalnih Protestanata u SAD ili šta ja znam pa da smo sad od malena gajeni u nekakve ekstremiste, fanatike ili šta ja znam.

Takodje danas malo kog Srbina zanima šta se dešava van kapije njegove kuće, realno Beogradjane zabole šta se dešava dalje od Žarkova ili Surčina, Novobeogradjane šta se dešava dalje od Brankovog mosta a ovde iz blokova ljude uglavnom zabole šta se dešava dalje tamo od bloka 70 i Omladinskih Brigada

Naravno, pitanje je ironija, jer odredjeni mediji prave sliku da Srbi moraju biti fanatici koji slave rat i krvoprolice, ali i mnogi mladi vjeruju u tu sliku, neki i ovdje na forumu. Srecom Srbi su po prirodi dobar umjeren narod, koji su patrioti iznad svega, ali ti fanatici zele da se stalno namecu.
 
Naravno, pitanje je ironija, jer odredjeni mediji prave sliku da Srbi moraju biti fanatici koji slave rat i krvoprolice, ali i mnogi mladi vjeruju u tu sliku, neki i ovdje na forumu. Srecom Srbi su po prirodi dobar umjeren narod, koji su patrioti iznad svega, ali ti fanatici zele da se stalno namecu.

Pa sad da li su i patriote većinom i to je već pitanje ali ajmo reći da ovde uglavnom svako doživljava patriotizam na neki svoj način.
No ono što je sigurno je to da Srbi ne vole rat i krvoproliće jer smo ovako dosta i emotivan narod a i da se ne lažemo volimo hedonizam i komfor (pogotovo danas kada smo se već svi u većoj ili manjoj meri ušuškali u čari tehnologije, društvene mreže i neki virtualni svet).
Tako da za razliku od nekih zaista pravih fanatika Srbima bi teško mogao da prodaš neku priču o junačkoj smrti, žrtvovanju, odlasku u raj , devicama koje te tamo čekaju, itd.
Mislim malo koji sad ne znam Beogradjanin, Novosadjanin(Novosadisti :d) ili recimo Kragujevčanin bi baš rado odlazio u rat, napuštao neki svoj lični komfor i euforično išao da ostavlja kosti tamo negde po Zubinom Potoku, Uroševcu ili po nekim brdima tamo na Kosmetu koje ne možeš ni preko google mape da nadješ.
 
Сам си испројектовао те додатке, ја те речи нисам користио.
Nista ja nisam ,,isprojektovao". I ne moras ti sve da napises da bi inteligentan covek shvatio sta si hteo da kazes.
Осећаш се прозваним зато што си из тимочке крајине?
Ne, ja se ponosim krajem odakle sam. Nas kraj je jedan od onih koji su najbolje primili nasu bracu iz Krajine.
Ali tvoj komentar je bio upucen tako kao prozivka. U fazonu ,,sta ti meni iz timocke krajine ima da pricas nesto". E tako si se ti postavio. Jos si poceo da prozivas ljude odavde da su nikakvi Srbi. Citirao sam sve,ali ti si izbegao da komentarises jer i sam znas da govorim istinu.
Такође опет сам себе етикетираш погрдним називима које ја нигде нисам употребио.
Jesi.
Dzabe se sad izvlacis i pravis fin ko dasi iz Finske.
Где, кад и ко је инсистирао на вршењу злочина у име народа, у име Српства?
Svi oni koji su cinili zlocine. Sve paravojne formacije su koristile taj narativ.
Takodje poznati ultranacionalisticki narativ da nasi zlocinci nisu zlocinci nego ,,heroji", gde se njihovi zlocini relativizuju, ignorisu ili cak otvoreno negiraju.
Tako imamo ,,heroja" Arkana, ,,heroja" Legiju ili ,,heroja" Mladica. Sve su to zvezde domaceg ultranacionalizma a svi su cinili zlocine.

Dakle to je taj narativ koji sam pomenuo.
Још кад додаш да то нико не може да негира ја морам да сумњам у твоју добронамерност.
Ma koj si ti faktor da sumnjas u mene? Spremas se opet da opalis neku etiketu? Samo nemoj posle da se pravis lud i tvrdis da nisi ti to rekao.
Који су мотиви Карађорђевих устаника да затру османско име и културу у Србији?
Где су исламске богомоље, ханови, медресе, гробља у Београду, Ужицу, Ваљеву,
Чачку, Нишу, Краљеву, Крушевцу, Врању ...?
Да ли је и то урађено у име народа и Српства?
Totalno pogresna i besmislena analogija, odnosi se na davno proslo vreme i nema veze sa temom.
 
Pa sad da li su i patriote većinom i to je već pitanje ali ajmo reći da ovde uglavnom svako doživljava patriotizam na neki svoj način.

Pa rekao bih da su svi balkanci uglavnom ponosni i vole svoj kraj/zavicaj, neki to vise isticu neki manje.

No ono što je sigurno je to da Srbi ne vole rat i krvoproliće jer smo ovako dosta i emotivan narod a i da se ne lažemo volimo hedonizam i komfor (pogotovo danas kada smo se već svi u većoj ili manjoj meri ušuškali u čari tehnologije, društvene mreže i neki virtualni svet).

Mislim da je to samo slika koju mediji, uglavnom zapadni i regionalni, salju, da Srbi kolektivno su huligani, samo skandiraju, rusofili itd. Naravno postoji neka istina u tome, ali nije u tolikoj mjeri. Samo sto te ekstremne grupe su mnogo vise razvijene i povezane pa prave taj utisak. Kao i mediji i mreze koji ih hrane poput BalkanInfo, Bunt, SrbijaGlobal, HelmKast itd

Tako da za razliku od nekih zaista pravih fanatika Srbima bi teško mogao da prodaš neku priču o junačkoj smrti, žrtvovanju, odlasku u raj , devicama koje te tamo čekaju, itd.
Mislim malo koji sad ne znam Beogradjanin, Novosadjanin(Novosadisti :d) ili recimo Kragujevčanin bi baš rado odlazio u rat, napuštao neki svoj lični komfor i euforično išao da ostavlja kosti tamo negde po Zubinom Potoku, Uroševcu ili po nekim brdima tamo na Kosmetu koje ne možeš ni preko google mape da nadješ.

Mislim da ovo ima manje veze sa tim ko bi stvarno isao da ratuje ili da brani svoju zemlju, sto su mnogi casni ljudi uradili, nego na one koji gutaju tu huskacku propagandu i prosipaju mrznju i demagogiju u ime Srpstva itd. A u realnosti prvi bi bjezali kada bi bilo stani pani.
 
Optužbe za (veliko)srpski nacioanalizam uvek su imale za cilj ostvarenje nacionalističkih ciljeva drugih etničkih zajednica sa područja bivše Jugoslavije i Balkana.
Danas se ta etiketa uglavnom lepi Miloradu Dodiku i drugim liderima Republike Srpske jer ne pristaju na utapanje Srpske u muslimansko-hrvatsku federaciju.
 
Danas se ta etiketa uglavnom lepi Miloradu Dodiku i drugim liderima Republike Srpske jer ne pristaju na utapanje Srpske u muslimansko-hrvatsku federaciju
Samo budala moze da lepi Dodiku tu etiketu. Mile zvani ronhil je klasicna lopuza koja mislii samo na sebe i na vlast.
Bio je veliki protivnik borbe za Republiku Srpsku, glasao je za njeno ukidanje cak. Americki tenkovi su ga doveli na vlast u Banjaluci. Izjavio je da se u Srebrenici desio genocid.

Sad se predstavlja kao neki patriota koji brani RS. Kako da ne...
 
Optužbe za (veliko)srpski nacioanalizam uvek su imale za cilj ostvarenje nacionalističkih ciljeva drugih etničkih zajednica sa područja bivše Jugoslavije i Balkana.
Danas se ta etiketa uglavnom lepi Miloradu Dodiku i drugim liderima Republike Srpske jer ne pristaju na utapanje Srpske u muslimansko-hrvatsku federaciju.

Niko ne spominje velikosrpski, vec ultranacionalizam, sto postoji svuda na Balkanu, i na svijet. Ali kao Srbin, bih volio da komentarisemo taj fenomen u nasem narodu, kako se udomacilo taj sovinizam kod nas, okle taj radikalizam itd. Nema veze to sa patriotizmom.
 
Samo budala moze da lepi Dodiku tu etiketu. Mile zvani ronhil je klasicna lopuza koja mislii samo na sebe i na vlast.
Bio je veliki protivnik borbe za Republiku Srpsku, glasao je za njeno ukidanje cak. Americki tenkovi su ga doveli na vlast u Banjaluci. Izjavio je da se u Srebrenici desio genocid.

Sad se predstavlja kao neki patriota koji brani RS. Kako da ne...
Dule,miša mu njegovog.Kod tebe uvek neka inflacija reči.Što se malo ne potrudiš da budeš pametniji ?
 
Niko ne spominje velikosrpski, vec ultranacionalizam, sto postoji svuda na Balkanu, i na svijet. Ali kao Srbin, bih volio da komentarisemo taj fenomen u nasem narodu, kako se udomacilo taj sovinizam kod nas, okle taj radikalizam itd. Nema veze to sa patriotizmom.
Ne primećujem taj ultranacionalizam.Ne vidim ni da su manjine u Srbiji ugrožene niti vidim neku ksenofobiju.
Nacionalizma u Srbiji ima mnogo manje nego bilo gde u susedstvu.Srbi su generalno individualci i kosmopolite ali Srbija je pre svega srpska nacionanalna država i možda neki pripadnici manjina navikli na vreme Titoslavije tu činjenicu ne percipiraju na očekivan način.Pa i neki etnički Srbi koji su identifikovali sa titoslavljem.
 
Ne primećujem taj ultranacionalizam.Ne vidim ni da su manjine u Srbiji ugrožene niti vidim neku ksenofobiju.
Nacionalizma u Srbiji ima mnogo manje nego bilo gde u susedstvu.Srbi su generalno individualci i kosmopolite ali Srbija je pre svega srpska nacionanalna država i možda neki pripadnici manjina navikli na vreme Titoslavije tu činjenicu ne percipiraju na očekivan način.Pa i neki etnički Srbi koji su identifikovali sa titoslavljem.

Daleko od toga da mislim da su ultranacionalisti vecina kod Srba, ali u srpskim patriotskim krugovima oni su brojni. Oni koji mrze zapad, kojima je ratko mladic najveci junak, kojima su EU/NATO dusmani, kojima su dragi Talibani, koji skandiraju ,,noz zica" i te stvari.
 
Pre nego što naučiš da trčiš moraš da naučiš da hodaš poslovica kaže,Drugim rečima,sebi treba da zadaš neki ostvarljiv cilj.Da dosegneš prosek recimo.
A jel se ovom dubokoumnom filosofijom oduvek sluzis kad nekog ko nema isti stav ko i ti nastojis da omalovazis?
Posto ne zelim da ucestvujem u tome, smatraj nas razgovor zavrsenim. Na ovoj temi ali i na drugima, posto tvoj stil je svuda isti i nema smisla diskutovati sa nekim ko nije sposoban za to. Ko onomad kad sam fi pokazao da si naseo na komunisticku propagandu o Milosevicu, ti si pobegao od diskusije.
Ja sam pojeo ***** sto sam je i ovde poceo sa tobom. Ali sad je gotovo, ne brini,necu ti vise replicirati.
 
os si poceo da prozivas ljude odavde da su nikakvi Srbi. Citirao sam sve,ali ti si izbegao da komentarises jer i sam znas da govorim istinu.
Немам шта да избегавам, уписи су на теми и свако може да их прочита и процени шта је циљ моје замерке.
У крајњем случају написао сам суву истину а ако она некога погађа није до мене.
 

Back
Top