Da li su Sloveni izvorno bili robovski narod?

Vecina drustva uci danas o svojoj istoriji i porijeklu uglavnom preko dokumentarnih filmova, da. Da li je to opet ,,zapad glup, mi pametni" argument? Mozes li manje da s*res?
Pazi kad i ovde na Zapadu imaju u osnovnoj, srednjoj skoli i na fakultetu predmet koji se zove Istorija (prevedi na engleski, francuski, italijanski...) i uci se iz knjiga (bar moja deca uce) a ne iz filmova.

Dakle ukucas u search browsera: "istorija slovenskkih naroda", "история славян", "dzieje Słowian", "dějiny Slovanů" itd i kliknes na karticu "video". I voila, iskoci 49.500 linkova za video sadrzaje na youtubeu, vimeu, daylumotioni i sl samo na ceskom.

Pazi kad i ovde na Zapadu imaju u osnovnoj, srednjoj skoli i na fakultetu predmet koji se zove Istorija (prevedi na engleski, francuski, italijanski...) i uci se iz knjiga (bar moja deca uce) a ne iz filmova.

Pa mozda prave visokobudzetne dokumentarce o svojim istorijama jer se ponose sa njom? I jer ucenje u skoli vecini je smaranje?

Dakle ukucas u search browsera: "istorija slovenskkih naroda", "история славян", "dzieje Słowian", "dějiny Slovanů" itd i kliknes na karticu "video". I voila, iskoci 49.500 linkova za video sadrzaje na youtubeu, vimeu, daylumotioni i sl samo na ceskom.

Nema nista. Nista na engleskom niti srpskom.

Ima ovo, ali na poljskom, i iz 80ih

Pa postavi neke linkove dokumentaraca. Ali nemoj te YT dokumentarce, samo od TV produkcija o porijeklu Slovena.
odes na tih 49.500 videa na interMetu na ceskom koje sam naveo pa izaberes ono sto je uradila, sto kazes, produkcija Cesko TV , Studio Praha, Plezen, ili pak Karlov univeresity, ... i vidis da ih ima desetine. A zasto bi recimo BBC imao bolji tacniji dokumentarnio film o Slovenima nego recimo Ceska TV studio Kladno?

Poslednja izmena od moderatora:
U principu da. Svi sloveni su bili robovski narodi sem srba,a to se vidi i danas. Mi smo zaratili sa pola sveta 1999. jer ne volimo da nam se neko meša u slobodu. Koji bi slovenski narod drugi za to imao herca? Recimo Makedoniji su 2001. zapretili da ce je bombardovati ako ne prihvate zapadne planove i oni su morali da pristanu. Pa su je pritisli da menja ime i ona je pristala. A i prilikom i nakon doseljavanja niko nije mogao protiv Srbije, sem par puta kada su nas pobedili, i to Vizantija ali ne porobili. Danas je recimo Srbija jedina zemlja koja nije uvela sankcije Rusiji. A bugarska, češka, poljska, slovačka, hrvatska, slovenija na primer jesu... Recimo lužički srbi se danas ne pitaju jer nemaju državu ali verujem da oni ne bi uveli sankcije da imaju državu.

odes na tih 49.500 videa na interMetu na ceskom koje sam naveo pa izaberes ono sto je uradila, sto kazes, produkcija Cesko TV , Studio Praha, Plezen, ili pak Karlov univeresity, ... i vidis da ih ima desetine. A zasto bi recimo BBC imao bolji tacniji dokumentarnio film o Slovenima nego recimo Ceska TV studio Kladno?

Zasto ne bi mogao BBC, ili History Channel da imaju dobar dokumentarac o Slovenima? Ili da Cesi/Poljaci prave dobar dokumentarac na engleskom, da bi mogli bar ostali Sloveni a i ostatak svijeta da gleda?

Svijetu je poznata istorija zapadnih naroda, kineskih naroda i drugih, ali Slovena ne. Mozda i zato Sloveni gube u marketingskom ratu.

Poslednja izmena od moderatora:
Lupio sam da te podrzavam, greskom, hteo sam da te prijavim za glupost i nepoznavanje istorije sopstvenog naroda.
Dakle, Srbi su po doseljavanju na Balkan stalno bili u vazalnom (porobljenom) odnosu na Vizantiju, Mletke, kasnije pod Ugrima i Turcima (sem u jednom periodu nemanjicke drzave). No za obicnog kmeta koji je bio u robovskom poloazju u odnosu na plemica kom je pripadao nije mnogo cinilo gore ili dole da li mu je vlastelin bio neko ko je bio Srbin, Madjar, Bugarin ili Latin, kulucio je, davao pravo prve bracne noci, davao decu u vojsku, otimeli su mu i ono malo hrane za vlasteline i crkvu. To je mracni srednji vek deco.

Evo jednog dokaza da Hovort nije u pravu:

,,Vizantijski istoričar Menandar Protektor pisao je da je avarski kagan Bajan poslao poslanstvo zahtevajući da Dobreta i njegovi Sloveni prihvate vlast nad Avarskim kaganatom i da mu odaju počast, znajući da su Sloveni stekli ogromno bogatstvo posle ponovljenih napada na vizantijske provincije na Balkanu. Dobreta je odgovorio: „Da li se na svetu rodio čovek koji bi savladao našu silu? Nismo navikli da drugi ovlada našom, već mi tuđom zemljom...“[1]."

Ovi Sloveni 6.og vijeka nijesu trpjeli ropstvo Avara.

Zasto ne bi mogao BBC, ili History Channel da imaju dobar dokumentarac o Slovenima? Ili da Cesi/Poljaci prave dobar dokumentarac na engleskom, da bi mogli bar ostali Sloveni a i ostatak svijeta da gleda?

Svijetu je poznata istorija zapadnih naroda, kineskih naroda i drugih, ali Slovena ne. Mozda i zato Sloveni gube u marketingskom ratu.
Sta ti bre znas o svetu? Treba malo da se maknes u taj svet i vidis da vecinu zabole za istoriju Kine, Japana, Slovena, zabole prosecnog Amerikanca i za istoriju UK, pogotovo Nemacke ili Svedske. Ko ce bre da gleda na History channelu istorije Poljske ako nije Poljak? Nece je gledati ni Rus, ni Ceh, a pogotovo Danac ili Kanadjanin. Istorijske emisije se prave za svoj narod, eto ti kao neobrazovani buzdovan da si pogledao neku emisiju o Bosni ili Crnoj Gori bi drugacije govorio o svom zavicaju.

PS.
Dosta smo gubili vreme na tebe. Adio.

Sta ti bre znas o svetu? Treba malo da se maknes u taj svet i vidis da vecinu zabole za istoriju Kine, Japana, Slovena, zabole prosecnog Amerikanca i za istoriju UK, pogotovo Nemacke ili Svedske. Ko ce bre da gleda na Histori channelu istorije Poljske ako nije Poljak? Nece je gledati ni Rus, ni Ceh, a pogotovo Danac ili Kanadjanin. Istorijske emisije se prave za svoj narod, eto ti kao neobrazovani buzdovan da si pogledao neku emisiju o Bosni ili Crnoj Gori bi drugacije govorio o svom zavicaju.

Druze, najbrojnije istorijske emisije na zapadu su o starim Rimljanima i Grcima. Ne o svojim narodima.

...no, recimo, geolozi su ga smatrali za budalu. A sudeci i po ostalim stvarima o kojima je pisao bio je kompletna budala.
На квадрат. И то грунтовно 1/1.
A ti na osnovu trazenja po youtubeu zakljucujes da niko iz slovenskih naroda nije izucavao i pisao o istoriji Slovena?
Ма чак и "бунарањем" по ју-тјуб каналу (иако је ју-тјуб уназад годину "замрачио" око 1/3 руских едукативних историјских садржаја) имамо прегршт руских садржаја посвећених Словенима.
Мада пази лик напише
Interesantna je cinjenica isto sto, slovenski narodi nikada nijesu pravili (da ja znam) ozbiljan dokumentarac o slovenskoj istoriji i porijeklu.
А онда као потврду "озбиљног документарца" (ваљда како се то ради) приложи епизоду из серијала стратешких игрица "Total War".
Sta je u njegovom pisanju o istoriji Slovena validno?
Мало шта, а нећемо погријешити ако кажемо ништа. У свом писанију (имамо овдје) мало се позива на Шафарика па се мало свађа са Шафариком, у читавом описанију мало историје и пуно "тумачења" историје (гдје воли убацити "премудру" преамбулу "као што знамо" након којих иду акробације конструкција) а "опсервацијом" о Сабирима доводећи их у везу са средњовјековним сталежом у Србији себрима је превазишао и савремене српске равноземљаше, ма колико то изгледало тешко.

Не мислим да из писанија овог "историчара" у покушају било шта може помоћи сагледавању било које теме (дал о Монголима, дал о словенским нацијама и уопште) на крсти осим наравно што можемо користити наводе као примјер колико се у другој половини XIX вијека барем код неких "одабраних елита" робовало наопаким увјерењима и колико су биле укоријењене предрасуде засноване на произвољном тумачењу историјских списа.

Poslednja izmena:
Britanski istoricar H.H. Hovort, 1879. godine istrazuje slovenske narode i istoriju Slovena, u ovom djelu i raspravlja da li je naziv ,,Srbin" slovenskog ili neslovenskog porijekla.

Uprkos raznim argumentima da je ime ,,Srbin" slovenskog porijekla, Hovort zakljucuje da vjeruje da nije slovenskog porijekla vec iranskog/sarmatskog, na bazi toga sto Sloveni kao rasa kroz istoriju nijesu mogli da stvore niti da naprave velike poduhvate bez kad su vodjeni strancima.

,,Ovaj zakljucak daje pravo pitanje da li je ime je stranog porijekla. U mojim istrazivanjima slovenske istorije ja sam bio zapanjen činjenicom sto njen glavni faktor, Sloveni, su opste bespomoćna, slaba i djetinjasta rasa, nesposobna da pocne ili izvesti velike inovacije ili velika osvajanja. To sto kaste koje su ikad razvile razne grane ove rase su bile stranog porijekla, i to sto vodje, i visi sloj medju njima jedini pokazali energiju i vjestinu su bili stranci a ne domaci. Tako u Rusiji, narod koji je dao svoje ime Rusiji, i od njih dinastija i stara aristokratija potice, su bili Skandinavci. U kasnjim vremenima Tatari i Germani su bili so te zajednice. Bugari su bili vodjeni i upravljeni od strane kaste turanskih Bugara, a Slovaci i drugi slovenski narodi Madjarske od strane raznih turkijskih plemena koji su vladali tim krajevima od ranih vremena. Hrvati, kao sto smo pokazali, su bili u bliskoj vezi sa Avarima ko su osvojili Ante.

Ova zavisnost od vise energeticnih rasa lidera je bila dobro izrazena u nedavnoj izjavi u novinama Standard, u kojoj kaze da nedavni konsolidujuci uticaj medju ruskim slovenima je bio svoj njemacki element, bez toga ovaj narod nije funkcionalan.

Buduci da je ovo karakteristika ove rase gdje god se pojavi, bilo bi sigurno nevjerovatna cinjenica ako su Srbi, koji su i na na sjeveru i na jugu bili tako zivahni u ranim vremenima, bi bili izuzetak ovog pravila. Ja vjerujem da nijesu, nego da su kao Sloveni Bugarske, bili vodjeni od strane tudje rase koja je cinila njihovu vladajucu kastu."

Pogledajte prilog 1309769

I danas, vidimo da bez stranaca, Slovenski narodi tesko ista pokrecu. Da su pasivni, prilagodljivi i nemocni, i u umjetnosti, inovaciji, politici itd.
Sta vi mislite? Postoji li neka istina u ovome?
Da Slavena nema na svijetu, svijet ne bi bio nista nazadnije mjesto..tako da da...Slaveni nisu nista znacajno doprinijeli ljudskom rodu.

Ko bilo koga ovdje nacrnjuje? Istorijsko je pitanje samo.

Obrati se argumentu a ne autoru/zapadu/britaniji. Ja licno vjerujem da ima neke istine u tome (da su Sloveni uglavnom pasivni/lijeni i nijesu za inovacije), ali ne potpuna, Poljska naprimjer je jedan slovenski narod koji izgleda sasvim bez neslovenskog faktora izgradila svoju drzavu i civilizaciju od 9. vijeka.

Sloveni su ODRŽIV narod, štete prirodi samo kolko moraju.
Mislim da je potrebno utvrditi nacionalnost "buzdovana" i da će nam to dati odgovore na mnoga pitanja

1678791057590.jpeg

U principu da. Svi sloveni su bili robovski narodi sem srba,a to se vidi i danas. Mi smo zaratili sa pola sveta 1999. jer ne volimo da nam se neko meša u slobodu. Koji bi slovenski narod drugi za to imao herca? Recimo Makedoniji su 2001. zapretili da ce je bombardovati ako ne prihvate zapadne planove i oni su morali da pristanu. Pa su je pritisli da menja ime i ona je pristala. A i prilikom i nakon doseljavanja niko nije mogao protiv Srbije, sem par puta kada su nas pobedili, i to Vizantija ali ne porobili. Danas je recimo Srbija jedina zemlja koja nije uvela sankcije Rusiji. A bugarska, češka, poljska, slovačka, hrvatska, slovenija na primer jesu... Recimo lužički srbi se danas ne pitaju jer nemaju državu ali verujem da oni ne bi uveli sankcije da imaju državu.

....deo Ukrajine koji se nije pokorio ukro nacistima, je SlavenoSrbija...
ostali Rusi su legli na rudu, i rekli šta da se radi, samo su Srbi uzeli oružje u ruke.
Sada sa ruskim imenima al sa Srbskom krvlju, življom nego ikada.

Slaveni su amorfna masa koje su po potrebi oblikovale kako velesile tako i Litvanci, Bugari, Hrvati...
Ah da,definitivno su Slovene oblikovali Litvanci i to tako da jedno od slovenskih plemena živi na 17 miliona km² i nešto preko(inače to "preko je dvaput veće od Litvanije).
Zatim su tu Bugari koji su oblikovali Slovene tako što su primili njihov jezik i običaje🤪
A onda su tu i Rvati,valjda ste sad Avari,Iranci ili šta već🤭🤭

Back