Da li su nam deca debela

То уопште није превелика тежина на ту висину.
О чему се овде ради?
А да је маса деце гојазна, јесте нажалост.
И да многи родитељи то не виде као проблем него још подривају, и то је тачно.
 
Nisam zena ali da te pitam.
Da libtvoje dijete mozes da aktiviras na setnju,plivanje ili ona odbija fizicku aktivnost?
I drugo.Roditelji su krivi ako su im djeca debela ali to sada nije bitno vec da probas popraviti gresku.Nece biti lako ali opet je do vas roditelja.Morate se maximalno angazovati.
 
Moja ćerka ima 12 godina, 46kg i 163 cm. Za dve nedelje dobila je 4 do 5 kg a ništa nije porasla. Ogroman joj je podbradak, butine su joj blago rečeno ogromne, a o stomaku i salu ni da ne pričam. Izgleda ko da ima bar 60 kg. Šta da radim?
kod pedijatra pa se posavetuj, mozda ce joj proveriti hormone, mozda ce nutricionista da se umesa.
bez panike.
 
Moja ćerka ima 12 godina, 46kg i 163 cm. Za dve nedelje dobila je 4 do 5 kg a ništa nije porasla. Ogroman joj je podbradak, butine su joj blago rečeno ogromne, a o stomaku i salu ni da ne pričam. Izgleda ko da ima bar 60 kg. Šta da radim?
kao prvo, nemoj da si se usudila da kazes svojoj cerci da je debela i da izgleda kao....sta god ti padne na pamet.
jezik za zube. Nemas pojma kako to konstantno ponavljanje: debela si, vidi salo, podbradak - uticu na dete.

Sta da radis? Nista. Ima 12 godina. Pubertetlija. Raste i razvija se a ima da raste do 25.
 
davno je vazila formula za zene idealna tezina je visina -110 ...
163-110 = 53
53-46sadasnjih = 7 kgi mas do potpune panike.

Previse gledas Todles & tiaras mada vise vuces na parove,zadrugu,majke kompleksasica.

Koju ocenu ima iz maternjg jezika, matematike, fizickog...?

Da li ste culi da decu treba ohrabriti i uputiti na neki sport? Ne?
ok...panikaaaaaaaaaa :hej:
 
Moja ćerka ima 12 godina, 46kg i 163 cm. Za dve nedelje dobila je 4 do 5 kg a ništa nije porasla. Ogroman joj je podbradak, butine su joj blago rečeno ogromne, a o stomaku i salu ni da ne pričam. Izgleda ko da ima bar 60 kg. Šta da radim?

Да ли ће неко да се угоји или смрша, зависи од тога да ли ће у одређеном временском периоду да потроши више калрија него што унесе (у том случају ће да смрша), односно да потроши мање калорија него што унесе (у том случају ће да се угоји).

дакле, твоја ћерка треба да троши више калорија него што их унесе.

Верујем да је мало лењкаста, па неће да иде на спорт, а вероватно је ни ти не напињеш да иде на спорт.

Остаје исхрана.

Дакле, треба да једе нискокалоричну храну, уместо висококалоричне.

С обзиром да има 12 година, верујем да јој ти спремаш храну.


Крени да спремаш нискокалоричне оброке, уместо да је товиш, а у фрижидеру гледај да имаш нискокалоричне намирнице, уместо висококалоричних.

То што изгледа као да има 60 кг, то је зато што то добрим делом није сало, већ вода. Обично се скупља кад се једу неквалитетни извори угљених хидрата, па задржавају воду у организму, отуд и подбрадак, стомак, бутине.


Ти си узрок тога, ти можеш и да исправиш. Доста је једноставно.

Jel trolujes ili? 46kg na tu visinu je malo...

Мало је за одраслу особу. Овде је у питању дванаестогодишње дете.
 
Idealna tezina za devojcice.png


Idealna tezina za devojcice u odnosu na visinu.

Nema tu govora o debljini
 
Moja ćerka ima 12 godina, 46kg i 163 cm. Za dve nedelje dobila je 4 do 5 kg a ništa nije porasla. Ogroman joj je podbradak, butine su joj blago rečeno ogromne, a o stomaku i salu ni da ne pričam. Izgleda ko da ima bar 60 kg. Šta da radim?
Iskreno rečeno na 163 i 51 kg nije debelo i meni je to strasno kad vidim da ti to shvataš kao ogromne butine i vidiš podbradak i spominješ stomak

Sve u svemu 4-5 kg za dve nedelje takodje nije malo sto je dobila na kilazi

Daj je na neki sport iako moram priznati da krecu od malih nogu na sportove jer tad i zavole i uzive se.
 

Back
Top