Da li su ljudi alat?

CrveniGulas

Ističe se
Poruka
2.727
Da li je ljudska vrsta alat, veštački napravljen organizam, tj. mašina, čija je uloga da se namnoži, raširi po, recimo galaksiji, i tu ispuni svoju ulogu za neku nadvrstu koja ju je postavila? Ta uloga bi iz ovog današnjeg ugla mogla da bude npr. eksploatacija minerala i stvaranje nekih legura, ili, stvaranje nekih kompleksnijih organizama - začeci toga su AI, roboti...
Na kraju krajeva mi slično radimo sa glistama - ubacimo ih u stočno đubrivo, koje one prerade i daju nam humus. Sada bih ovde dodao dve stvari: te gliste nismo mi kreirali i mi za te gliste ne marimo. Hoću da kažem, nas je možda neko projektovao da budemo ovakvi kakvi smo, a mi to nazivamo intuicijom, radoznalošću... Pored toga, da li je Staljinove, ili Hitlerive trupe bilo briga za mravinjake?

Interesantna je ideja da smo mašine, eto bar biološke, koje se razmnožavaju i postavljene su ovde, kao neka kultura, da odrade svoje, a razvijeni smo za taj zadatak koji nam je namenjen.

Ovo je neko razmišljanje na temu ko smo, šta smo, otkud mi ovde, od strane nekoga ne preterano inteligentnog, a pogotovo ne obrazovanog, tako da diskutujte i pišite.
 
Mislim da smo neka vrsta arene, gladijatori koji sluze da se vise vrste zabavljaju. Kao sto mi volimo da gledamo kako se drugi
ubijaju i uzivamo u tome, tako se i nasi tvorci isto zabavljaju gledajuci nas kako se ubijamo. Uzivaju u nasoj smrti
i hrane se nasom patnjom.
 
Mislim da smo neka vrsta arene, gladijatori koji sluze da se vise vrste zabavljaju. Kao sto mi volimo da gledamo kako se drugi
ubijaju i uzivamo u tome, tako se i nasi tvorci isto zabavljaju gledajuci nas kako se ubijamo. Uzivaju u nasoj smrti
i hrane se nasom patnjom.
Nisam siguran u to. Da bi mogli da uživaju, ti koji nas guraju u sukobe, ili ih samo posmatraju, morali bi da nas razumeju, ili mare za nas. To bi značilo da su nam dovoljno bliski psihološki i verovatno fizionomski, pa bismo zbog toga i mi morali da budemo svesni njih.
Ljudi će ići na borbu pasa i petlova, ali ne i glista koje sam gore spomenuo. Mislim da to nije razlog našeg postojanja.
 
Мада постављаш питање на које нико не може да ти да одговор. А свако га је себи поставио бар једном у животу. Имаш разне теорије, да је неки брадати тип пуко' један дан прстима и рекао сад ћу све живо и мртво да створим и за то ће ми требати седам дана, до теорије да смо сви еволуирали од мајмуна. Објашњења која само лаковерна будала може да узме као озбиљно. Ја само трипујем да нисмо сами у овој галаксији, јер по мени није реално да овако тупави и не савршени сами обитавамо овде. Како се ти неки тамо зову, изгледају и слично, остаће вечита мистерија.
 
Mogla bih da filozofiram na ovu temu,..ali ukratko..
Mislim da smo i mi sami univerzum koji je nastanjen.
Bakterijama npr.,ćelijama.One žive u nama, razmnožavaju se
rađaju se i umiru.
Tako da ako gledaš na taj način..moguća je teorija postavljača.
 
Hvala..ali kad dobro razmisliš,može tako i biti.
Mi se u odnosu na univerzum,ne razlikujemo od mikro fotona,
ili još manje. Bakterije su takođe univerzum za nešto o čemu
mi nemamo pojma ni da postoji..a postoji.
Podsetila si me na jedan razgovor u filmu, kad neki lik pita drugog lika zašto se vanzemaljci samo ne pojave i kažu mi smo tu?
Ovaj mu odgovori, da zamisli da su vanzemaljci npr ljudi a mi mravi, kako mravima objasniti nešto?
Sigurno da smo i mi za nekog bakterije.
 
anunakiji su nas i napravili da bi bili robovi i iskopavali im zlato :D
Znao si istinu svo ovo vreme i nisi ništa rekao, na primer našem predsedniku???
Znao si zašto Srbiji fali zlato i ćutao si????
angry fist shake GIF
 
Ali zamislite samo koliko bi potresno bilo znati da postoje tako ozbiljna ograničenja. Stvorio nas je neko za neki zadatak - nismo sposobni da učinimo više od tog zadatka i nismo ni potrebni nakon izvršenja zadatka. Jednostavno mašina sa svojom jednostavnom namenom i ograničenim rokom trajanja. Potresno, jer polažemo tolike nade u našu vrstu - filozofija, istorija, nauka, istraživanje svemira, mikrosveta, računari...
Osećam se kao nindža kornjača kada je saznala da je produkt slučajnosti.
Ovo me iz nekog razloga asocira na igru "Soma", pogotovo sam kraj igre. Ako i ne volite video igre, bar se upoznajte sa pričom - wikipedia, ili YT video, odlična je.
 
Nismo mi toliko bitni.
Postoji nekoliko teorija.
Prva je da je univerzum relativno mlad i da smo mi prvenci iole razvijene inteligencije.
Druga se donekle uklapa u prvu, tamo negde postoji inteligencija relativno približna našoj ali nedovoljno razvijena da bi se ostvario kontakt.
I treća, da postoji vrhunsko razvijena inteligencija ali da im mi jednostavno nismo bitni, vide nas kao što mi vidimo neki mravinjak u šumi.
 
Ali zamislite samo koliko bi potresno bilo znati da postoje tako ozbiljna ograničenja. Stvorio nas je neko za neki zadatak - nismo sposobni da učinimo više od tog zadatka i nismo ni potrebni nakon izvršenja zadatka. Jednostavno mašina sa svojom jednostavnom namenom i ograničenim rokom trajanja.
E pa promasio si, nismo to mi nego ovi mali slatki bioroboti :mrgreen:
1655027240856.png


Mada sa tehnoloskim napretkom sve vise idemo ka robotizaciji... u svakom slucaju teorija koja najvise asocira na naslov teme je da su ljudska tela "alat" u smislu da sluze tome da se duse inkarniraju u njih i ostvare napredak u svom i opstem razvoju, dakle nase pravo poreklo je u astralnom svetu a ovde u materijalnom gostujemo da se usavrsimo ili ostvarimo zadatak kako kazes.
Sad naravno sve to moze biti i velika laz i zavera :think:
Na kraju krajeva mi slično radimo sa glistama - ubacimo ih u stočno đubrivo, koje one prerade i daju nam humus.
Neki kazu da je covecanstvo farma bioenergije, uz ostali zivi svet koji nas okruzuje. Ljudske patnje su srazmerne odlivu energije, zato su istorijski dogadjaji i nacin funkcionisanja drustva koncipirani tako da to dovedu do maksimuma.
Potresno, jer polažemo tolike nade u našu vrstu - filozofija, istorija, nauka, istraživanje svemira, mikrosveta, računari...
Svemir se ne istrazuje, poznata istorija je grozna pa se moze racunati jedino na sadasnjost a filozofije odavno nema. Ostaju racunari kao domet.
Sa druge strane obrazovni sistem forsira jedino taj grozni deo istorije a o onome sto je bilo pre potopa se nista ne zna.
 
Poslednja izmena:

Back
Top