Da li su ljudi alat?

CrveniGulas

Obećava
Poruka
79
Da li je ljudska vrsta alat, veštački napravljen organizam, tj. mašina, čija je uloga da se namnoži, raširi po, recimo galaksiji, i tu ispuni svoju ulogu za neku nadvrstu koja ju je postavila? Ta uloga bi iz ovog današnjeg ugla mogla da bude npr. eksploatacija minerala i stvaranje nekih legura, ili, stvaranje nekih kompleksnijih organizama - začeci toga su AI, roboti...
Na kraju krajeva mi slično radimo sa glistama - ubacimo ih u stočno đubrivo, koje one prerade i daju nam humus. Sada bih ovde dodao dve stvari: te gliste nismo mi kreirali i mi za te gliste ne marimo. Hoću da kažem, nas je možda neko projektovao da budemo ovakvi kakvi smo, a mi to nazivamo intuicijom, radoznalošću... Pored toga, da li je Staljinove, ili Hitlerive trupe bilo briga za mravinjake?

Interesantna je ideja da smo mašine, eto bar biološke, koje se razmnožavaju i postavljene su ovde, kao neka kultura, da odrade svoje, a razvijeni smo za taj zadatak koji nam je namenjen.

Ovo je neko razmišljanje na temu ko smo, šta smo, otkud mi ovde, od strane nekoga ne preterano inteligentnog, a pogotovo ne obrazovanog, tako da diskutujte i pišite.

CrveniGulas

Obećava
Poruka
79
Mislim da smo neka vrsta arene, gladijatori koji sluze da se vise vrste zabavljaju. Kao sto mi volimo da gledamo kako se drugi
ubijaju i uzivamo u tome, tako se i nasi tvorci isto zabavljaju gledajuci nas kako se ubijamo. Uzivaju u nasoj smrti
i hrane se nasom patnjom.
Nisam siguran u to. Da bi mogli da uživaju, ti koji nas guraju u sukobe, ili ih samo posmatraju, morali bi da nas razumeju, ili mare za nas. To bi značilo da su nam dovoljno bliski psihološki i verovatno fizionomski, pa bismo zbog toga i mi morali da budemo svesni njih.
Ljudi će ići na borbu pasa i petlova, ali ne i glista koje sam gore spomenuo. Mislim da to nije razlog našeg postojanja.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
29.295

Војвода

Aktivan član
Poruka
1.857
Мада постављаш питање на које нико не може да ти да одговор. А свако га је себи поставио бар једном у животу. Имаш разне теорије, да је неки брадати тип пуко' један дан прстима и рекао сад ћу све живо и мртво да створим и за то ће ми требати седам дана, до теорије да смо сви еволуирали од мајмуна. Објашњења која само лаковерна будала може да узме као озбиљно. Ја само трипујем да нисмо сами у овој галаксији, јер по мени није реално да овако тупави и не савршени сами обитавамо овде. Како се ти неки тамо зову, изгледају и слично, остаће вечита мистерија.

gospodja čuknuta

Primećen član
Poruka
731
Hvala..ali kad dobro razmisliš,može tako i biti.
Mi se u odnosu na univerzum,ne razlikujemo od mikro fotona,
ili još manje. Bakterije su takođe univerzum za nešto o čemu
mi nemamo pojma ni da postoji..a postoji.
Podsetila si me na jedan razgovor u filmu, kad neki lik pita drugog lika zašto se vanzemaljci samo ne pojave i kažu mi smo tu?
Ovaj mu odgovori, da zamisli da su vanzemaljci npr ljudi a mi mravi, kako mravima objasniti nešto?
Sigurno da smo i mi za nekog bakterije.

markocheda

Domaćin
Moderator
Poruka
4.304
anunakiji su nas i napravili da bi bili robovi i iskopavali im zlato :D
Znao si istinu svo ovo vreme i nisi ništa rekao, na primer našem predsedniku???
Znao si zašto Srbiji fali zlato i ćutao si????
angry fist shake GIF

CrveniGulas

Obećava
Poruka
79
Ali zamislite samo koliko bi potresno bilo znati da postoje tako ozbiljna ograničenja. Stvorio nas je neko za neki zadatak - nismo sposobni da učinimo više od tog zadatka i nismo ni potrebni nakon izvršenja zadatka. Jednostavno mašina sa svojom jednostavnom namenom i ograničenim rokom trajanja. Potresno, jer polažemo tolike nade u našu vrstu - filozofija, istorija, nauka, istraživanje svemira, mikrosveta, računari...
Osećam se kao nindža kornjača kada je saznala da je produkt slučajnosti.
Ovo me iz nekog razloga asocira na igru "Soma", pogotovo sam kraj igre. Ako i ne volite video igre, bar se upoznajte sa pričom - wikipedia, ili YT video, odlična je.

Marko_smt

Primećen član
Poruka
975
Nismo mi toliko bitni.
Postoji nekoliko teorija.
Prva je da je univerzum relativno mlad i da smo mi prvenci iole razvijene inteligencije.
Druga se donekle uklapa u prvu, tamo negde postoji inteligencija relativno približna našoj ali nedovoljno razvijena da bi se ostvario kontakt.
I treća, da postoji vrhunsko razvijena inteligencija ali da im mi jednostavno nismo bitni, vide nas kao što mi vidimo neki mravinjak u šumi.

Schrodinger

Iskusan
Poruka
5.135
Ali zamislite samo koliko bi potresno bilo znati da postoje tako ozbiljna ograničenja. Stvorio nas je neko za neki zadatak - nismo sposobni da učinimo više od tog zadatka i nismo ni potrebni nakon izvršenja zadatka. Jednostavno mašina sa svojom jednostavnom namenom i ograničenim rokom trajanja.
E pa promasio si, nismo to mi nego ovi mali slatki bioroboti :mrgreen:
1655027240856.png

Mada sa tehnoloskim napretkom sve vise idemo ka robotizaciji... u svakom slucaju teorija koja najvise asocira na naslov teme je da su ljudska tela "alat" u smislu da sluze tome da se duse inkarniraju u njih i ostvare napredak u svom i opstem razvoju, dakle nase pravo poreklo je u astralnom svetu a ovde u materijalnom gostujemo da se usavrsimo ili ostvarimo zadatak kako kazes.
Sad naravno sve to moze biti i velika laz i zavera :think:
Na kraju krajeva mi slično radimo sa glistama - ubacimo ih u stočno đubrivo, koje one prerade i daju nam humus.
Neki kazu da je covecanstvo farma bioenergije, uz ostali zivi svet koji nas okruzuje. Ljudske patnje su srazmerne odlivu energije, zato su istorijski dogadjaji i nacin funkcionisanja drustva koncipirani tako da to dovedu do maksimuma.
Potresno, jer polažemo tolike nade u našu vrstu - filozofija, istorija, nauka, istraživanje svemira, mikrosveta, računari...
Svemir se ne istrazuje, poznata istorija je grozna pa se moze racunati jedino na sadasnjost a filozofije odavno nema. Ostaju racunari kao domet.
Sa druge strane obrazovni sistem forsira jedino taj grozni deo istorije a o onome sto je bilo pre potopa se nista ne zna.

Poslednja izmena:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.