Da li su komunisti organizovali demonstracije 27. marta 1941?

Које то чињенице?Чекам.
“25–26. III u Beogradu i drugim mjestima masovne demonstracije POD VOĐSTVOM KP Jugoslavije protiv pristupanju Jugoslavije Tronim paktu”. (Enciklopedija Leksikografskog zavoda, Zagreb, knjiga 6, str.226).

“Najšire razmere imale su demonstracije 27. marta u Beogradu koje su počele 26. marta u 18 časova. ORGANIZATORI tog snažnog pokreta masa BILI SU KOMUNISTI koji su javno istupili u ime KPJ sa parolama: “bolje rat, nego pakt”, “bolje grob, nego rob”. (Vojna enciklopedija, Beograd, knjiga 2. str. 591.)

Djilas je takodje pricao o tome u svome interviju 1991

• Haha
Reactions: PA8
Milovan Đilas: Rekoh da mi komunisti nismo znali za pripremu masovnih demonstracija - svenarodnoh bunta protiv izdajnika zemlje
https://www.glas-javnosti.rs/drustv...i-nisu-tvorci-parole-bolje-rat-nego-pakt-3436
I, kao što rekoh, za 25. mart 1941. zakazali smo svoje demonstracije. Pre toga sastao sam se sa Canom Babović i Dragoljubom Jovanovićem, vođom “levih zemljoradnika” ili se njegova stranka zvala Narodna seljačka stranka. Ja sam Dragoljubu izložio svoj stav o svemu, pa i o demonstracijama, ali on je mislio da ništa ne može da se uradi — i da dolazi vreme potpunog mraka…
Već od 24. marta u mnogim gradovima, pod rukovodstvom KPJ, izbijaju masovne demonstracije
http://www.komunistisrbije.rs/27-mart-1941-prvi-hitlerov-politicki-poraz/

• Haha
I, kao što rekoh, za 25. mart 1941. zakazali smo svoje demonstracije. Pre toga sastao sam se sa Canom Babović i Dragoljubom Jovanovićem, vođom “levih zemljoradnika” ili se njegova stranka zvala Narodna seljačka stranka. Ja sam Dragoljubu izložio svoj stav o svemu, pa i o demonstracijama, ali on je mislio da ništa ne može da se uradi — i da dolazi vreme potpunog mraka…
Već od 24. marta u mnogim gradovima, pod rukovodstvom KPJ, izbijaju masovne demonstracije
:rotf: Ti si najveći prevarant. Milovan Đilas nije rekao “Već od 24. marta u mnogim gradovima, pod rukovodstvom KPJ, izbijaju masovne demonstracije”. To tvrdi partija Komunisti Srbije i ti si postavio link gde to piše. Milovan Đilas je o demonstracijama komunista 25. marta rekao: “okupilo se malo ljudi. Mislim da nas je bilo 400-500, ne više...Ali, iznenadilo nas je da žandara i agenata nije bilo. Zapravo, nisu reagovali. Vojske nije bilo...Bilo je negde oko 20 ili čas. Polako smo se vratili na Čuburu i uskoro razišli”

Комунисти Србије није него, то је растурено одавно.

:rotf: Ti si najveći prevarant. Milovan Đilas nije rekao “Već od 24. marta u mnogim gradovima, pod rukovodstvom KPJ, izbijaju masovne demonstracije”. To tvrdi partija Komunisti Srbije i ti si postavio link gde to piše. Milovan Đilas je o demonstracijama komunista 25. marta rekao: “okupilo se malo ljudi. Mislim da nas je bilo 400-500, ne više...Ali, iznenadilo nas je da žandara i agenata nije bilo. Zapravo, nisu reagovali. Vojske nije bilo...Bilo je negde oko 20 ili čas. Polako smo se vratili na Čuburu i uskoro razišli”
Baron Minahuzen si ti koji supa iz konteksta prepravljen interviju, a ne znas sta se desavalo jos ranije. Prema tome pokri se usima.

• Haha
Ti si najveći prevarant.

Milovan Đilas: Rekoh da mi komunisti nismo znali za pripremu masovnih demonstracija

:rotf:
Prevarant si ti

:hahaha:

• Haha
Prevarant si ti

“…okupilo se malo ljudi. Mislim da nas je bilo 400-500, ne više...Ali, iznenadilo nas je da žandara i agenata nije bilo. Zapravo, nisu reagovali. Vojske nije bilo...Bilo je negde oko 20 ili čas. Polako smo se vratili na Čuburu i uskoro razišli”

“…okupilo se malo ljudi. Mislim da nas je bilo 400-500, ne više...Ali, iznenadilo nas je da žandara i agenata nije bilo. Zapravo, nisu reagovali. Vojske nije bilo...Bilo je negde oko 20 ili čas. Polako smo se vratili na Čuburu i uskoro razišli”

• Haha
“…okupilo se malo ljudi…”
:rotf: :rotf: :rotf:

Postavis tvoj klip sa youtuba i to automatski istina na kvadrat, samo zato sto si ti postavio
Ту је све објашњено и као што се види те демонстрације са комунистима немају никакве везе, као што видиш имаш снимке демонстрација уживо па слушај као и изјаве сведока.Комунистичке послератне лагарије је оно што си ти поставио.

• Podržavam
Ту је све објашњено и као што се види те демонстрације са комунистима немају никакве везе, као што видиш имаш снимке демонстрација уживо па слушај као и изјаве сведока.Комунистичке послератне лагарије је оно што си ти поставио.
Ne ovde je sve objasnjenjo, i to je prava istina.

27. mart 1941. i Jugoslavija uoči rata - Dokumentarni Film​

• Haha

Back