Da li su komunisti bili patriote i antifasisti?

vidish e to je slepilo
ti tu vidish neke bajke o mirnim i u manjini jugoslovenima koji su lepi pametni umiveni i dobri koji zele mir i prosperitet i neka zla vecina nacionalista koja zeli da se ubija lol
nenormalna apstrakcija,totalna utopija i beg od stvarnosti
ja vidim jedan kovcheg od drzave pravljen po meri hrvata i ostalih porazenih a na rachun srba..i shto je najjezivije sve to omoguceno skoro stopostotnom srpskom krvlju u 2 rata
i samo kad su se okolnosti poklopile isti oni koji su pravili jasenovac 41. po APSOLUTNO istom principu su postali borci za slobodu 50 godina kasnije i radili isto ono shto su oduvek radili kad im se ukazala prilika
i normalno da su jugoslavije bile loshe tvorevine jer ih sem srba niko nije zeleo,kakvi jugosloveni kakvi nacionalisti,postojali su samo srbi vs ostali
oduvek

Prebacujes komunistima sto SFRJ nije bila DOVOLJNO dobra za sve, sto nije bila savrsena, ocenjujes stvaranje te drzave kao neuspeh, poraz, izdaju, prevaru...

A ni jednom recju ne osudjujete Mihajlovica - po istim kriterijima - sto je bio nesposoban da se izbori za "veliku" Srbiju - etnicki cistu i arijevsku, za srpstvo i pravoslavlje, "slobodu" , za "kralja i otadzbinu" itd...

Za njega sve to ne vredi, njemu je sve dozvoljeno, saradnja sa fasistima, genocid i etnicko ciscenje koje niko "ne vidi".

Medju svim narodima je bilo onih koji su ZA i onih koji su PROTIV SFRJ bili, smesna je tvrdnja da smo SAMO MI bili za Jugoslaviju, ta tvoja izjava demantuje onu da je Draza imao narod uz sebe u ratu, sto sam X puta ovde citao.

Prebacujes komunistima sto SFRJ nije bila DOVOLJNO dobra za sve, sto nije bila savrsena, ocenjujes stvaranje te drzave kao neuspeh, poraz, izdaju, prevaru...

A ni jednom recju ne osudjujete Mihajlovica - po istim kriterijima - sto je bio nesposoban da se izbori za "veliku" Srbiju - etnicki cistu i arijevsku, za srpstvo i pravoslavlje, "slobodu" , za "kralja i otadzbinu" itd...

Za njega sve to ne vredi, njemu je sve dozvoljeno, saradnja sa fasistima, genocid i etnicko ciscenje koje niko "ne vidi".

Medju svim narodima je bilo onih koji su ZA i onih koji su PROTIV SFRJ bili, smesna je tvrdnja da smo SAMO MI bili za Jugoslaviju, ta tvoja izjava demantuje onu da je Draza imao narod uz sebe u ratu, sto sam X puta ovde citao.

Postavi neku fotku,dugo nisi.;)

Nekima izgleda nije jasno da su jugokomunisti imali vrlo malu podršku stanovništva Srbije.Najgori ološ sastavljen od ništaka svake vrste osvojio je ovu zemlju držeći se za repove konja crvenoarmejaca.Nije u Srbiji pobedila nikakva socijalistička revolucija kako su isticali komunari nego su Sovjeti okupirali Srbiju i postavili svog čoveka i agenturu na vlast.

Back