Da li su Jahve i Hristos isti bog?

Ali Hristos jeste bog.

nije on Bog.

U Evanđelju po Mateju Isus izrazom "svetlost sveta" opisuje svoje učenike:

Vi ste svetlost sveta. Ne može se sakriti grad koji leži na brdu; niti se pali svetiljka i stavlja pod mericu, nego na svećnjak, i svetli svima u kući. Tako neka zasvetli vaša svetlost pred ljudima, da vide vaša dobra dela i proslave Oca vašega koji je na nebesima.

- - - - - - - - - -

Čitam i lepo piše za pismene....

I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi.

:lol:

Isus nije Bog

 
nije on Bog.

U Evanđelju po Mateju Isus izrazom "svetlost sveta" opisuje svoje učenike:

Vi ste svetlost sveta. Ne može se sakriti grad koji leži na brdu; niti se pali svetiljka i stavlja pod mericu, nego na svećnjak, i svetli svima u kući. Tako neka zasvetli vaša svetlost pred ljudima, da vide vaša dobra dela i proslave Oca vašega koji je na nebesima.

Hristos se prvi put pojavljuje kada se obrati Pavlu.
 
nije on Bog.

U Evanđelju po Mateju Isus izrazom "svetlost sveta" opisuje svoje učenike:

Vi ste svetlost sveta. Ne može se sakriti grad koji leži na brdu; niti se pali svetiljka i stavlja pod mericu, nego na svećnjak, i svetli svima u kući. Tako neka zasvetli vaša svetlost pred ljudima, da vide vaša dobra dela i proslave Oca vašega koji je na nebesima.

- - - - - - - - - -



:lol:

Isus nije Bog


:hahaha: Opasan snimak jbt....:rotf:
 
:hahaha: Opasan snimak jbt....:rotf:

Biblija sadrži nekoliko stihova u kojima nedvosmisleno stoji to da je Isus imao Boga, i u većini njih stoji da je on bio Otac: ,, Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?“ (Matej 27:46; Marko 15:34). Na dan svog vaskrsnuća, Isus je Mariji Magdaleni rekao: ,,Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem“ (Jovan 10:27).
 
Biblija sadrži nekoliko stihova u kojima nedvosmisleno stoji to da je Isus imao Boga, i u većini njih stoji da je on bio Otac: ,, Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?“ (Matej 27:46; Marko 15:34). Na dan svog vaskrsnuća, Isus je Mariji Magdaleni rekao: ,,Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem“ (Jovan 10:27).

A što lupaš nešto kad ne razumeš,pa naravno da mu je i Bog jer on sada i čovek...ali pošto vidim da si izbegao ono dva pitanja o dva Jahvea i ujedanje zmija i kušanje evo još jedno pa da vidim šta ćeš reći,kako to da je Sin Čovečiji sišao s neba i na nebu je i pope se na nebo?
I niko se ne pope na nebo osim koji siđe s neba, Sin čovečiji koji je na nebu. (Jovan 3:13)

Pazi šta kaže ne Sin Božiji nego Sin Čovečiji....a Isus tad na zemlji....
 
A što lupaš nešto kad ne razumeš,pa naravno da mu je i Bog jer on sada i čovek...ali pošto vidim da si izbegao ono dva pitanja o dva Jahvea i ujedanje zmija i kušanje evo još jedno pa da vidim šta ćeš reći,kako to da je Sin Čovečiji sišao s neba i na nebu je i pope se na nebo?
I niko se ne pope na nebo osim koji siđe s neba, Sin čovečiji koji je na nebu. (Jovan 3:13)

Pazi šta kaže ne Sin Božiji nego Sin Čovečiji....a Isus tad na zemlji....
opet ti kazem,Isus nije Bog.Isus je veoma često upotrebljavao izraz "sin čovečji". On je ovim izrazom nekada označava sebe, nekad ljude uopšte, a nekada božansku figuru koja će doći da sudi, a čiji identitet nije sasvim jasan.U hebrejskim zapisima to je onaj koji mora umreti (Psalmi i Knjiga o Jovu), ali koga će Bog osvetiti

- - - - - - - - - -

A što lupaš nešto kad ne razumeš,pa naravno da mu je i Bog jer on sada i čovek...ali pošto vidim da si izbegao ono dva pitanja o dva Jahvea i ujedanje zmija i kušanje evo još jedno pa da vidim šta ćeš reći,kako to da je Sin Čovečiji sišao s neba i na nebu je i pope se na nebo?
I niko se ne pope na nebo osim koji siđe s neba, Sin čovečiji koji je na nebu. (Jovan 3:13)

Pazi šta kaže ne Sin Božiji nego Sin Čovečiji....a Isus tad na zemlji....
koja dva Jahvea? :hahaha:
 
Da li su Jahve i Hristos isti?

Da li život stvara i održava Sunce, ili sunčev zrak?
Sunčev zrak ne postoji bez Sunca. Zato kada kažemo Sunce uvek mislimo na sunčev zrak.

Hristos ne postoji bez boga. Zato kada kažemo Bog uvek mislimo na Hrista.

Da li život stvara i održava Sunce
ili Sunce stvara i održava život..

Kako zanimljiv ''slučajan'' raspored reči u rečenici... :think:

Ali mi se poređenje sviđa. Baš.
 
ne postoji ni jedan jedini biblijski stih u kome nedvosmisleno stoji to da ,,Isus jeste Bog“, niti išta slično. Štaviše, u Jevanđeljima Novog zaveta Isus nigde ne identifikuje sebe kao Boga. Zapravo,
postoji mnogo biblijskih stihova koji ukazuju na to da Isus ne može biti Bog time što u njima stoji to da samo Otac može biti Bog ili time što se u njima pravi razlika između Isusa i Boga. Tri neoboriva teksta u Novom zavetu ukazuju na obe ove činjenice.

Pre svih tu je jedna Isusova izjava zabeležena samo u Jevanđelju po Jovanu. Odigrava se u vreme Poslednje večere, neposredno pre nego što je uhapšen i razapnut. Molio se svojim učenicima govoreći im ,, A ovo je život večni da poznaju Tebe jedinog istinitog Boga, i koga si poslao Isusa Hrista“ (Jovan 17:3). Dakle, Isus govori Ocu da on jeste jedini pravi Bog i zatim pravi razliku između sebe i tog jednog Boga. Obe ove činjenice jasno govore o tome da sam Isus ne može takođe biti Bog.

- - - - - - - - - -



ja ti kazoh,ali ne dopitre ti

Kad je istrgnuto iz konteksta , a u celini izgleda ovako :

"...Jovan Glava 17

Knjige Novoga zaveta - Sveto Jevanđelje po Jovanu

Ovo govori Isus, pa podiže oči svoje na nebo i reče: Oče! Dođe čas, proslavi Sina svog, da i Sin Tvoj proslavi Tebe;

17:2 Kao što si Mu dao vlast nad svakim telom da svemu što si Mu dao da život večni.
17:3 A ovo je život večni da poznaju Tebe jedinog istinitog Boga, i koga si poslao Isusa Hrista.
17:4 Ja Tebe proslavih na zemlji; posao svrših koji si mi dao da radim.
17:5 I sad proslavi Ti mene, Oče, u Tebe samog slavom koju imadoh u Tebe pre nego svet postade.
17:6 Ja javih ime Tvoje ljudima koje si mi dao od sveta; Tvoji behu pa si ih meni dao, i Tvoju reč održaše.
17:7 Sad razumeše da je sve što si mi dao od Tebe.
17:8 Jer reči koje si dao meni dadoh im; i oni primiše, i poznadoše istinito da od Tebe iziđoh, i verovaše da si me Ti poslao.
17:9 Ja se za njih molim: ne molim se za (sav) svet, nego za one koje si mi dao, jer su Tvoji.
17:10 I moje sve je Tvoje, i Tvoje moje; i ja se proslavih u njima.
17:11 I više nisam na svetu, a oni su na svetu, a ja idem k Tebi. Oče Sveti! Sačuvaj ih u ime svoje, one koje si mi dao, da budu jedno kao i mi.
17:12 Dok bijah s njima na svetu, ja ih čuvah u ime Tvoje; one koje si mi dao sačuvah, i niko od njih ne pogibe osim Sina pogibli, da se zbude pismo.
17:13 A sad k Tebi idem, i ovo govorim na svetu, da imaju radost moju ispunjenu u sebi.
17:14 Ja im dadoh reč Tvoju; i svet omrznu na njih, jer nisu od sveta, kao i ja što nisam od sveta.
17:15 Ne molim Te da ih uzmeš sa sveta, nego da ih sačuvaš oda zla.
17:16 Od sveta nisu, kao ni ja što nisam od sveta.
17:17 Osveti ih istinom svojom: reč je Tvoja istina.
17:18 Kao što si Ti mene poslao u svet, i ja njih poslah u svet.
17:19 Ja posvećujem sebe za njih, da i oni budu osvećeni istinom.
17:20 Ne molim se, pak, samo za njih, nego i za one koji me uzveruju njihove reči radi;
17:21 Da svi jedno budu, kao Ti, Oče, što si u meni i ja u Tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svet veruje da si me Ti poslao.
17:22 I slavu koju si mi dao ja dadoh njima, da budu jedno kao mi što smo jedno.
17:23 Ja u njima i Ti u meni: da budu sasvim ujedno, i da pozna svet da si me Ti poslao i da si imao ljubav k njima kao i k meni što si ljubav imao.
17:24 Oče! Hoću da i oni koje si mi dao budu sa mnom gde sam ja; da vide slavu moju koju si mi dao; jer si imao ljubav k meni pre postanja sveta.
17:25 Oče pravedni! Svet Tebe ne pozna, a ja Te poznah, i ovi poznaše da si me Ti poslao.

17:26 I pokazah im ime Tvoje, i pokazaću: da ljubav kojom si mene ljubio u njima bude, i ja u njima...".
 
Kad je istrgnuto iz konteksta , a u celini izgleda ovako :

"...Jovan Glava 17

Knjige Novoga zaveta - Sveto Jevanđelje po Jovanu

Ovo govori Isus, pa podiže oči svoje na nebo i reče: Oče! Dođe čas, proslavi Sina svog, da i Sin Tvoj proslavi Tebe;

17:2 Kao što si Mu dao vlast nad svakim telom da svemu što si Mu dao da život večni.
17:3 A ovo je život večni da poznaju Tebe jedinog istinitog Boga, i koga si poslao Isusa Hrista.
17:4 Ja Tebe proslavih na zemlji; posao svrših koji si mi dao da radim.
17:5 I sad proslavi Ti mene, Oče, u Tebe samog slavom koju imadoh u Tebe pre nego svet postade.
17:6 Ja javih ime Tvoje ljudima koje si mi dao od sveta; Tvoji behu pa si ih meni dao, i Tvoju reč održaše.
17:7 Sad razumeše da je sve što si mi dao od Tebe.
17:8 Jer reči koje si dao meni dadoh im; i oni primiše, i poznadoše istinito da od Tebe iziđoh, i verovaše da si me Ti poslao.
17:9 Ja se za njih molim: ne molim se za (sav) svet, nego za one koje si mi dao, jer su Tvoji.
17:10 I moje sve je Tvoje, i Tvoje moje; i ja se proslavih u njima.
17:11 I više nisam na svetu, a oni su na svetu, a ja idem k Tebi. Oče Sveti! Sačuvaj ih u ime svoje, one koje si mi dao, da budu jedno kao i mi.
17:12 Dok bijah s njima na svetu, ja ih čuvah u ime Tvoje; one koje si mi dao sačuvah, i niko od njih ne pogibe osim Sina pogibli, da se zbude pismo.
17:13 A sad k Tebi idem, i ovo govorim na svetu, da imaju radost moju ispunjenu u sebi.
17:14 Ja im dadoh reč Tvoju; i svet omrznu na njih, jer nisu od sveta, kao i ja što nisam od sveta.
17:15 Ne molim Te da ih uzmeš sa sveta, nego da ih sačuvaš oda zla.
17:16 Od sveta nisu, kao ni ja što nisam od sveta.
17:17 Osveti ih istinom svojom: reč je Tvoja istina.
17:18 Kao što si Ti mene poslao u svet, i ja njih poslah u svet.
17:19 Ja posvećujem sebe za njih, da i oni budu osvećeni istinom.
17:20 Ne molim se, pak, samo za njih, nego i za one koji me uzveruju njihove reči radi;
17:21 Da svi jedno budu, kao Ti, Oče, što si u meni i ja u Tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svet veruje da si me Ti poslao.
17:22 I slavu koju si mi dao ja dadoh njima, da budu jedno kao mi što smo jedno.
17:23 Ja u njima i Ti u meni: da budu sasvim ujedno, i da pozna svet da si me Ti poslao i da si imao ljubav k njima kao i k meni što si ljubav imao.
17:24 Oče! Hoću da i oni koje si mi dao budu sa mnom gde sam ja; da vide slavu moju koju si mi dao; jer si imao ljubav k meni pre postanja sveta.
17:25 Oče pravedni! Svet Tebe ne pozna, a ja Te poznah, i ovi poznaše da si me Ti poslao.

17:26 I pokazah im ime Tvoje, i pokazaću: da ljubav kojom si mene ljubio u njima bude, i ja u njima...".

Ovde ništa ne piše o Licenci, Prijavi, Opštim Uslovima korišćenja kao ni o Odjavi
imaš ili ne?

- - - - - - - - - -

ama dje je LICENCA SA TENDERA ZA ZASTUPANJE?

ovamo kao bog stvoreo čoveka jer ga vola
a onamo smrd nevernicima

a odkud je čovek znao da treba da veruje kad nema certifikovanih zastupnika?
i ja umem da napišem palamudjenije

Prvo pokaži pečat pa da idemo dalje... a u krasni više...

- - - - - - - - - -

i ne briši ISTINU :rtfm:

niko je ne voli :(
 

Back
Top