Da li su HDZ glasaci pristalice ustastva u Hrvatskoj?

Da li su HDZ glasaci ustase?

  • Da

  • Ne

  • Nisam siguran.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Droid

Buduća legenda
Poruka
49.782
Dakle ako rezonujemo da su glasaci SDP vise kao srpski socijalisti, kvazi komunjare, onda su glasaci HDZ vise kao nasi naprednjaci. Ispravicete me ako gresim.
Shodno tome ispada da u Hrvatskoj i nema toliko ustasa koliko mi ovde u Srbiji mislimo da ima.

Interesantna je mapa koja pokazuje zupanije u kojima su na poslenjim izborima pobedili crveni.

800px-Croatian_Parliamentary_Election_Results_2016.png


Da se primetiti da su najjaci crveni tamo gde je blizu Slovenija tj tamo gde nije postojala srpska vecina i RS Krajina.

Da li su onda HDZ-ovci ustase?

Na poslednjim izborima MOST za koje mislim da jesu ustase (ispravicete me ako gresim) osvojio je 9,91% glasova. Skoro je imao veci broj glasova ne zbog ustastva nego vise zbog nezadovoljstva sa vladajucim najvecim partijama pa ne mogu reci da MOST toliko ima.

Da li u Hrvatskoj onda ima oko 10% ustasa?
 
Ma šta oni znaju ... sluđeni sa lažima, zastrašeni nasilnicima u njihovim redovima , stegnuti bolesnim katoličkim hrvatskim fratrima ...
Šta god da su , ta im je teritorija namenjena za čerupanje . Da li će neko hrvatstvo preživeti - to je pitanje , a ne kakva im je struktura

Valjda je Tuđman svojevremeno rekao - stvorili smo Hrvatsku, sada trebamo stvoriti Hrvate (ako je verovati nekim njihovim nacionalistima) .
 
Dakle ako rezonujemo da su glasaci SDP vise kao srpski socijalisti, kvazi komunjare, onda su glasaci HDZ vise kao nasi naprednjaci. Ispravicete me ako gresim.
Shodno tome ispada da u Hrvatskoj i nema toliko ustasa koliko mi ovde u Srbiji mislimo da ima.

Interesantna je mapa koja pokazuje zupanije u kojima su na poslenjim izborima pobedili crveni.

800px-Croatian_Parliamentary_Election_Results_2016.png


Da se primetiti da su najjaci crveni tamo gde je blizu Slovenija tj tamo gde nije postojala srpska vecina i RS Krajina.

Da li su onda HDZ-ovci ustase?

Na poslednjim izborima MOST za koje mislim da jesu ustase (ispravicete me ako gresim) osvojio je 9,91% glasova. Skoro je imao veci broj glasova ne zbog ustastva nego vise zbog nezadovoljstva sa vladajucim najvecim partijama pa ne mogu reci da MOST toliko ima.

Da li u Hrvatskoj onda ima oko 10% ustasa?
Krivo rezoniranje...
 
Ustase su i jedni i drugi uz napomenu da Tudjmanova NDH od svog osnutka nije imala umjereniju vladu od Plenkoviceve.
Plenkovic i njemu slicni clanovi HDZ-a, nisu ustase.
Onaj ostali dio HDZ-a plus gotovo kompletan vrh SDP-a (pogotovo Milanovic), jesu ustase.
Sto se tice samog clanstva, vise ima ustasa medju HDZ-ovcima.
Svi Hrvati su ustaše bez pogovora...još od ranih 90-ih...
 
Evo recimo i ti si ustaša..
Nisam.
Raskrstio sam sa hrvatstvom za sva vremena, kao i sa Ustaskom katolickom crkvom, ali ne s katolicanstvom generalno, zato sto nisu samo ustase katolici.
Rodbina mi je debelim dijelom ustaska, to da, ima nesto malo umjerenih, ali sve da su mi mater i caca Norac i Glavas, to mene opet po defaultu ne cini ustasom.
Ustasa je onaj koji dise i zivi ustasluk, ja to ne radim.
Rasist sam, islamofob i antisemit, ali nisam ustasa.
 
Nisam.
Raskrstio sam sa hrvatstvom za sva vremena, kao i sa Ustaskom katolickom crkvom, ali ne s katolicanstvom generalno, zato sto nisu samo ustase katolici.
Rodbina mi je debelim dijelom ustaska, to da, ima nesto malo umjerenih, ali sve da su mi mater i caca Norac i Glavas, to mene opet po defaultu ne cini ustasom.
Ustasa je onaj koji dise i zivi ustasluk, ja to ne radim.
Rasist sam, islamofob i antisemit, ali nisam ustasa.
Ti prikriveni ustaša to se odmah vidi.

Ne moš to ti iz sebe izbaciti..
 
Samo glasaci srpske stranke Milorada Pupovca nisu ustaski nastrojeni, svi ostali jesu, svejedno "lijevi", desni ili neki treci.
Pupavac da nije ustaski nastrojen?
Pa dobro ajd, mozda ne slijedi ustasku ideologiju, ali to ga nikada nije sprijecilo da uleti HDZ-u kad god je ovima trebao.

:mrgreen:

Pupavac je obicna HDZ-ovska ulizica, ali da, ima gorih od njega, daleko, daleko gorih.
 
Pupavac da nije ustaski nastrojen?
Pa dobro ajd, mozda ne slijedi ustasku ideologiju, ali to ga nikada nije sprijecilo da uleti HDZ-u kad god je ovima trebao.

:mrgreen:

Pupavac je obicna HDZ-ovska ulizica, ali da, ima gorih od njega, daleko, daleko gorih.
Pupovac je ostao u rvackoj i bori se za prava Srba onako kako moze, izlozen svakodnevnim napadima na svakom koraku. Pupovac nosi glavu u torbi 24 sata na dan.
Zasluzuje najveci orden za hrabrost koji postoji.
Da je ustaski nastrojen drzali bi ga rvati ko kap vode na dlanu i pricali u superlativu o njemu, onako kako pricaju o Tadicu, Cedi Jovanovicu, Natasi Kandic, Jeleni Milic i slicnim.

Kuzis, jadan? :mazi:
 
Pupovac je ostao u rvackoj i bori se za prava Srba onako kako moze, izlozen svakodnevnim napadima na svakom koraku. Pupovac nosi glavu u torbi 24 sata na dan.
Zasluzuje najveci orden za hrabrost koji postoji.
Da je ustaski nastrojen drzali bi ga rvati ko kap vode na dlanu i pricali u superlativu o njemu, onako kako pricaju o Tadicu, Cedi Jovanovicu, Natasi Kandic, Jeleni Milic i slicnim.

Kuzis, jadan? :mazi:
Sve se polomio od silne borbe.

:hahaha:
 

Back
Top