Da li su glasaci penzioneri kocnica za razvoj Srbije?

Da li su glasaci penzioneri kocnica za razvoj Srbije?

  • Da izuzetno velika i bice sve veca

  • Ne oni su mudri

  • Ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Da li su glasaci penzioneri kocnica za razvoj Srbije?

Ima ih mnogo a odredjuju nasu buducnost koju sami nemaju. Nije li to paradox?

Broj penzionera se u srbiji pvecava svake godine u odnosu na radno sposobno stanovnistvo.
Das fosilima par sendvica sa malo vode i zavrsijo si posao.
Znaci Srbija nema sansu da se izvuce iz govana.

 
И ја сам био и за Николића и за Вучића,све у циљу да се свргне жута ,неолиберална,ђинђуварска банда којој ништа није свето.
Тада ми ни на крај памети није било да ће ови да се одрекну Свете Србске Земље јер су проповедали нешто сасвим супротно.
То уосталом,нико није могао да зна у шта ће се ово претвори.

Па мајку му,логично ваљда ако неко скида таблу смрдљивог ђинђуве и поставља таблу Ратка Младића- на његовој си страни!
Па мајку му, логично ваљда ако неко отворено показује робијашко одело Млађана Динкића---------на његовој си страни!

Ми,обична физичка Лица,патриотски настројена..ми се руководили суштом логиком.
 
Pogledajte prilog 645402

Penzosa dakle ima 19%.

Ako većinom izlaze sigurno polovinu glasova SNS čine oni ali ipak drugu polovinu čine i oni od 40 do 65 verovatno.

Od 18 do 40 su verovatno apstinenti uglavnom ili su za opoziciju.

Penzionera u Srbiji zvanično ima malo više od 1.700.000
Na sajtu NSPM je pre nekoliko godina bilo istraživanje za koga glasaju penzioneri.
81% penzionera se izjasnio da glasa za SNS ili SPS.
Velika većina penzionera (najmanje 80%) izlazi na glasanje, što znači, uz već navedenu podršku da SNS i SPS u startu imaju oko milion glasova penzionera.
Na predsedničke izbore 2017 je izašlo 3.655.365 građana.
Vučić je dobio oko 2 miliona glasova.
Dakle, pored penzosa ispranog mozga danonoćnom lobotomijom parova, zadruge i Vučićevih podguznih muva, još milion ljudi glasa sa SNS.
Barem trećina su ucenjeni ljudi.
Dakle, ostaje oko 700.000 pripadnika radno sposobnog stanovništva koje iz ubeđenje glasa za Vučića.

Naravno da penzosi odlučuju svake izbore u Srbiji.
 
Kada je jedan Čedomir Jovanović poklekao i učlanio se u stranku Tihog,

onda je problem seriozan
Pa istu polituku vode, nista cudno,
EU, ulazak u NATO i priznavanje Kosova,
naveci stepen saradnje sa Natom postignut je za vreme Vucica i SNS, Ceda se za to oduvek zalagao.
Zato mu zapad i dopusta diktaturu.
Sad sto informerom sludjuje ovce sto glasaju za SNS druga stvar.
 
Broj penzionera se u srbiji pvecava svake godine u odnosu na radno sposobno stanovnistvo.
Das fosilima par sendvica sa malo vode i zavrsijo si posao.
Znaci Srbija nema sansu da se izvuce iz govana.


Zapravo se broj penzionera smanjuje.
Pre 3 godine je bilo 1.7420.000 penzionera.
Dakle, za 41000 više nego danas.
Vrhunac je dostignut koju godinu ranije i sada kreće opadanje.
Najbrojnija, bejbi-bum generacija putuje.
 
Ima raznih penzionera,ne bih ih sve ocrnjivao, ali da ima goveda - ima . I u pravu je kolega koji kaze da su navikli da dobiju, prosto takvo je bilo vreme, sadasnji penzioneri su bili deca u WW2 tako da su sve DOBILI (ko je dobio) iz socijalizma. A znamo kako se uglavnom tada dobijalo.

Zato sad ocekuju da im neko nesto da.

Pa zar nije apsurd da ti neko DA penziju? Ne DA mi niko nista nego mi plati moje sto sam zaradio svojevremeno i sto MI DUGUJE. Ne DA mi nego mi isplacuje DUG.

Ali u glavama mnogih od njih njima DAJU penzije. Ja sam to vec pisao, mnogi su BILI ZAPOSLENI od tih penzionera, ali mnogo manje ih je RADILO i ZARADILO te penzije, ali ih svi dobijaju, zato dobar deo njih i ima takav odnos da im je neko nesto dao=poklonio.

Ne znam, deo verovatno jeste ali ima i korektnih i umnih penzionera, tako da ne bih apsolutno generalisao.

A sto neko rece ima i gomila toliko tupave balavurdije da ti se okrene stomak od kolicine tuposti i plitkosti. I oni su navikli da im se daje, ovaj put od strane roditelja pa misle da je tako i na poslu.

Zaposle se posle faksa i misle da za 6 meseci/godinu treba da dobiju sestocifrenu platu, laptop, kola, mobilni, a ne znaju da urade 2 stvari. Takva generacija, razmazeno i naviklo da dobija sve i odmah.
.
hahahahha
dakle oni koji glasaju su goveda a oni koji ne glasaju a mladi su oni su ok ???

drugo, penzije do pre 70 -80 godina nisu ni postojale i lako može da se desi da ne postoje opet, nego da svako se sam brine za svoja primanja u starosti ;)
šta ćete onda vi koji ste samo mladi i ne glasate?

treće, za baladvuruju si u pravu, "neće oni mojim parama da menjaju moj svet" ;)

dakle, penzioneri današnjice su pošteno zaradili penzije i nemojte da pričate koješta da im je išta poklonjeno jer suživeli u socijalizmu. a ne znate da je svaki ali baš svaki zaposleni od svake ama baš svake plate davao procenat u stambeni fond iz kga se finansirala gradnja stanova širom jugoslavije i onda su te stanove maltene svi dobijali. dakle, svaki radnik je plaćao izgradnju svog stana od prve plate do zadnje plate pred penziju, to je činjenica i ne pričajte koješta

penzioneri glasaju jer vole svoje potomke i želeli bi da im potraje ovo stanje za njihovo dobro a ne za svoje koje je prošlo
 
.
hahahahha
dakle oni koji glasaju su goveda a oni koji ne glasaju a mladi su oni su ok ???

drugo, penzije do pre 70 -80 godina nisu ni postojale i lako može da se desi da ne postoje opet, nego da svako se sam brine za svoja primanja u starosti ;)
šta ćete onda vi koji ste samo mladi i ne glasate?

treće, za baladvuruju si u pravu, "neće oni mojim parama da menjaju moj svet" ;)

dakle, penzioneri današnjice su pošteno zaradili penzije i nemojte da pričate koješta da im je išta poklonjeno jer suživeli u socijalizmu. a ne znate da je svaki ali baš svaki zaposleni od svake ama baš svake plate davao procenat u stambeni fond iz kga se finansirala gradnja stanova širom jugoslavije i onda su te stanove maltene svi dobijali. dakle, svaki radnik je plaćao izgradnju svog stana od prve plate do zadnje plate pred penziju, to je činjenica i ne pričajte koješta

penzioneri glasaju jer vole svoje potomke i želeli bi da im potraje ovo stanje za njihovo dobro a ne za svoje koje je prošlo

Kolega, uzecu da ovo nije potpuno licno meni upuceno, ali ipak da pojasnim sta sam napisao.

Ja sam jasno rekao da ima i penzionera losih ljudi i mladih losih ljudi. Naravno, ima i dobrih, kao i onih ni-tamo-ni-'vamo (ili kako-kad). Na kraju niko od nas nije idealan, pogotovo non-stop, ali znamo na sta se misli kad se neko ovako ili onako kvalifikuje - gundjala, prgavci i sl. kao losi, a ljudi spremni da pomognu, koji ne zanovetaju, nisu zlopamtila i sl kao dobri.
To se moze nekako (mada ne i direktno - moze cica gundjalo da bude vrlo progresivnih ili bar fleksibilnih politickih stavova a neki simpaticni cica da bude politicki zadrt) da se preslika i na politiku tacnije stavove o politici - nekoga mozemo kvalifikovati korektnim, hoce da prodiskutuje, prihvati korekciju, a neki zatupe i ne mozes sa njima da pricas.

Rezime: ne mogu svi penzioneri da se ocrne, ni svi mladi, ali isto tako ima budaletina i medju jednima i medju drugima.

A sto se tice penzija stojim iza onoga sto sam rekao: mnogi su u socijalizmu BILI ZAPOSLENI (imali posao i platu) ali nisu svi ZARADILI PENZIJU (nisu svi radili ni priblizno dovoljno da zarade penziju - da li treba da upucujem na filmove iz onog perioda koji su ismevali zestoko kako se tada "radilo"). Dobijaju oni penziju, ali je NISU STVARNO ZARADILI. Ne celu - kakva god da je. I zato se deo njih toliko i boji.

A da su generalno penzije zaradjene i da ih niko tim ljudima ne daje sam napisao zapravo ja. Ali uz gorenavedenu napomenu.

Evo ti svez primer: cuveni Cume je od svoje 29. godine bio u invalidskoj penziji. Mislim da su mu je oduzeli pre nekog vremena kada je bila velika cistka tih invalidskih penzija, uz druge koji su muvali.
Formalno, neko moze da kaze on je "zaradio" (bolje reci zasluzio zbog "invaliditeta") tu penziju, ali zapravo je u pitanju obicna DB muvacina i doticni je prakticno sve vreme vodio beogradsku mafiju. I to je invalid? Uzeo sam drastican primer nezasluzene ali dobijene penzije, gomile ljudi i iz onog perioda a i do danas isla je na posao i formalno zasluzila penziju, ali ti tvrdim DA JE NISU NI IZBLIZA ZARADILI, imao sam prilike i licno da se uverim na primeru jednog naseg velikog preduzeca. Mogu samo da mislim sta se desavalo po raznoraznim malim drustvenim firmama.

Da ne pominjemo sada one kojima je drzava povezala staz radi penzije a oni "radili" godinama u firmama u koje niko usao nije sve te godine. Pa traze plate a nista nisu radili godinu u tri meseca, i slicne price. Cak necu ni da kudim te ljude, to su vremena iz 90-tih i 2000-tih dok su jos postojale te drustvene firme, koje su zapravo bile opljackane, ali sto isto tako da oni godinama nista nisu radili u tim firmama (verovatno su nesto svercovali da bi preziveli ili tako nesto) ali im je drzava na racun svih nas uplatila te dugove, povezala staz i prakticno POKLONILA penzije.

Ovo sam uzeo kao primer, nadam se da je jasno o cemu govorim, postoji mnogo ljudi koji prima penzije i zasluzio ih je formalno stazom i zaposlenoscu (radnom knjizicom, da se slikovito izrazim) ali ih NIJE ZARADIO realno.
Na kraju krajeva mozemo da u te slobodno ubrojimo i dobar deo nasih politicara i poslanika u Skupstini.

Znaci deo je zaradio a deo bas i nije ali ih dobija. To se ne moze promeniti, ali treba imati u vidu jer oni to znaju podsvesno pa se plase.

Generalno plase se "slabi" - oni koji ne znaju ili nece, oni koji znaju i hoce da rade ne plase se. Pricam generalno o velikom uzorku, ima izuzetaka da sad ne cepidlacimo o pojedincima koji odstupaju.
 
http://frekb.ru/wp-content/uploads/2013/10/9-french-Werber-Bernard-Larbre-Des-Possibles.pdf

Werber u svojoj zbirci novela: L'Arbre des possibles - La dernière révolte ( strana 161 - 171 gore navedene knjige )
Ne znam da li je ova knjiga prevedena na srpski jezik ali bih je toplo preporucio svakome ko je dovoljno vican frac'skim jezikom.


Novela "poslednji bunt" govori o sudbini dvoje staraca koje su njihova deca predala kompaniji COMR - "Centar za Odmor, Mir i Radost".
Da bi se spasli penzioni fondovi, da bi se stvorilo ekonomsko blagostanje neki menadzeri su sracunali da treba samo "utilizovati" penzionere, pa ce da nastupi "zlatno doba".
Jedan socijolog je u vecernjem programu dokazao da sistem socijalne opskrbe ne funkcionise zbog ljudi koji zive duze od 70 godina.
Politicari su krenuli da optuzuju lekare sto propisuju starcima skupe lekove te im na taj nacin produzavaju zivot, gledajuci samo na sopstvene profite, sto je nedopustivo.
Situacija se naglo pogorsala. Zabranili su proizvodnju vestackog srca i udradnju kod ljudi starijh od 60 godina.
Predsednik Republike drzi govore tipo: "ne smemo dozvoliti da se nasi starci pretvaraju u besmrtne robote".
Sve ima svoj kraj, pa i zivot. Apsurd je u tome sto to govori covek od 75 godina... :mrgreen:
Desetak staraca je uspelo da pobegne iz sabirnog autobusa kompanije COMR u sumu, i tamo su se do poslednjeg daha borili protiv policije.
Ostali starci koji su culi za tu grupu ljudi takodje su bezali u sumu, i pruzali otpor. Umeli su cak dobro i da ratuju. Medju njima je bilo i generala u penziji.

Kada je drzava videla da gubi bitku i da ce morati da povuce nepopularne zakone i time ukone COMR, ministar zdravlja je smislio neko sredstvo kojim bi ugusio ustanak srataca. Bio je to virus gripa. Grip. Najobicniji grip.
Helikopteri su taj virus izbacili u sumu iznad staraca. Zarazeni gripom jedan po jedan su umirali.
Kada su posle 3 nedelje dosli policajcu u sumu, nisu naisli ni na kakav otpor. Vodju otpora, Freda su ihapsile sanitetlije kompanije COMR, momci izmedju 20 i 30 godina.

Legenda kaze, da je fred pre nego ce primiti smrtonosnu injekciju rekao svom lekaru ( dzelatu ) mirno gledajuci da u oci:

« Toi aussi,un jour, tu seras vieux. »

Ili ti na srpskom: "I ti ces jednog dana ostariti."
Hvala! :)
Tako aktuelna poruka, primjenjiva na mnoge slojeve modernoga drustva!
 
Predlažem da oni iznad 70 nemaju pravo glasa, s identičnim argumentima kao i što pravo glasa nemaju mlađi od 18.
A.budući da su oni >18 i <70 progresivniji, društveno odgovorniji i sposobniji od onih >0, logična posljedica takve oduke bi bila bolje, prosperitetnije i ugodnije društvo.
Po cemu je progresivniji gradjanin kojem nije oduzeto pravo glasa, star 42 godine, vlasnik 98 stanova u nekom evropskom gradu, koje iznajmljuje, ili gradjanin star 50 godina, koji koristeci drzavne supsidije odrzava svoju banku u zivotu, od "starca" od 70 godina koji je zavrsio klasicnu gimnaziju, visoko obrazovanje i cijeli zivot radio za svoje uzdrzavanje, koji jos uvijek svaki dan nesto uci i u sredini u kojoj zivi se bavi dobrovoljnim radom medju maldima?
 
Zbog toga sto je to redak slucaj. Vecina penzionera su ziveli u SFRJ i navilki da uvek podrzavaju vlast i
da vole diktatora vise od oca i majke.
To su puste price za mlade praznoglavce!
Po onome sta je meni ispricano: generacije nakon rata su bile srecne da je taj pokolj zavrsio i prihvatile su se posla na obrazovanju i izgradnji drzave.
Nakon pocetnih kriza u materijalnom i nacionalnom smislu, bili su za status quo jer su znali sta im nude oni koji su pobijedjeni u II svjetskom.
Sjetimo se grafita: "Ne mozete ni da ofarbate ono sta su "starci" izgradili"!
Za svoje pogreske, sumnje i strah od preuzimanja odgovornosti za npr. izbore, ne treba kriviti druge!
 
Za vreme Tita je ispiranje mozga islo od 1. razreda osnovne skole pa do starosti. Recimo ja sam isao u 1. razred 1976, i tad
osim ispiranja mozga malo se sta drugo radilo. Zamisli kako je tek bilo ranije. Osim toga vidim na primeru u svojoj porodici.
bivsi titovi komunisti koji su se zgrazali kad neko peva "Oj Vojvodo Sindjelicu", a od 1987 nacionalisti. E njima zabraniti pravo
na glasanje.
 
Za vreme Tita je ispiranje mozga islo od 1. razreda osnovne skole pa do starosti. Recimo ja sam isao u 1. razred 1976, i tad
osim ispiranja mozga malo se sta drugo radilo. Zamisli kako je tek bilo ranije. Osim toga vidim na primeru u svojoj porodici.
bivsi titovi komunisti koji su se zgrazali kad neko peva "Oj Vojvodo Sindjelicu", a od 1987 nacionalisti. E njima zabraniti pravo
na glasanje.
Budimo iskreni!
Svaki sistem vrsi ispiranje mozga, na ovaj ili onaj nacin.
Ono sto su "starci" pokupili od sistema vrijednosti bilo je : socijalna pravda, gradjanska duznost i rad.
Sta mi danas nudimo mladima: socijalnu otudjenost, oduzimanje privatnosti preko socijalnih medija i obrazovanje "korisnih idiota"!
Po mojoj procjeni, svaki drugi mladi covjek u Evropi ne glasa: ne mogu nista da promijenim!
Gebels na djelu!
 

Back
Top