Da li su glasaci penzioneri kocnica za razvoj Srbije?

Da li su glasaci penzioneri kocnica za razvoj Srbije?

  • Da izuzetno velika i bice sve veca

  • Ne oni su mudri

  • Ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Da li su glasaci penzioneri kocnica za razvoj Srbije?

Ima ih mnogo a odredjuju nasu buducnost koju sami nemaju. Nije li to paradox?

Не би било да су васпитани да буду способни, морални, храбри, часни...

Међутим они су васпитавани бахатошћу, кукавичлуком и лењошћу, пре 65.г. да све треба да добијају од станова, послова, летовања итд ...

Деци комунизма, то су освојили њихови родитељи 1945.г. пушком !
 
Дугорочно гледано, нико нема будућност.

Способни, храбри, морални,.... имају будућност

Данашњи пензионери који су лоше васпитани, немају ни прошлост, камоли будућност
 
Poslednja izmena:
Не би било да су васпитани да буду способни, морални, храбри, часни...

Међутим они су васпитавани бахатошћу, кукавичлуком и лењошћу, пре 65.г. да све треба да добијају од станова, послова, летовања итд ...

Деци комунизма, то су освојили њихови родитељи 1945.г. пушком !

Da to sam i ja primetila da ima baš mnogo nevaspitanih starih ljudi i to uglavnom u urbanim sredinama
 
Da to sam i ja primetila da ima baš mnogo nevaspitanih starih ljudi i to uglavnom u urbanim sredinama

Ја сам купио последњи стан у партизанској згради, пре 20 год., где су остале скоро све њихове жене. Бабе - сада су помрле !

Оне су навикле да им се бесплатно фарба, кречи, поправљају лифови, фасаде... неће да мрдну, плате иако су ти станови и заједничке просторије приватне. Истерале унуке, и живеле су у становима саме по 70квм

Невероватан један лош однос према својини и својинским правима !
 
čovek u penziji je daleko mudriji od junoše koji je tek počeo da radi

i u njihovo vreme, kad su oni bili junoše isto su mislili o starijima kao i danas ova deca

poenta je, da mladi u ovom vremenu prvo nešto steknu, pa tek onda neka sude

ja verujem da ni njima nije bilo ništa lakše nego ovim junošama danas

sve ostalo je propaganda, treba samo biti vredan i radan

uostalom, sama disciplina penzionera izlaska na izbore govori koliko su oni odgovrniji od mladih, kojih ima i više ali ne izlaze na izbore jer ih i to verovatno "smara" :D
 
Матора генерација комплетно излази јер је то кукавичка генерација, која је научила да добије све од очева партизана/ лоших узора.

Они излазе да гласају од страха !

- - -
Монтескје је направио поделу:
1Монархијом влада - част,
2Републиком влада - врлина,
3Деспотијом влада - страх.
 
čovek u penziji je daleko mudriji od junoše koji je tek počeo da radi
i u njihovo vreme, kad su oni bili junoše isto su mislili o starijima kao i danas ova deca
poenta je, da mladi u ovom vremenu prvo nešto steknu, pa tek onda neka sude
ja verujem da ni njima nije bilo ništa lakše nego ovim junošama danas
sve ostalo je propaganda, treba samo biti vredan i radan
uostalom, sama disciplina penzionera izlaska na izbore govori koliko su oni odgovrniji od mladih, kojih ima i više ali ne izlaze na izbore jer ih i to verovatno "smara" :D
Godine ne moraju značiti mudrost, ali slažem se da su odgovorniji.
 
Srbija po starosti stanovnika TREĆA U EVROPI, a ovo su ostale ZASTRAŠUJUĆE BROJKE

- Prosečna starost ukupnog stanovništva konstantno raste i iznosi 43 godine. Muškarci su u proseku u Srbiji stari 41,6 godina, a žene 44,4 godine. Proces starenja stanovništva posledica je sve manjeg udela mladog stanovništva u ukupnom stanovništvu, koje u 2017. godini iznosi 14,4 odsto, dok je udeo starijih od 65 godina 19,6 procenata - podvlače u RZS-u.

Radno sposobni stanovnici starosti od 15 do 64 godine čine 66 odsto ukupne populacije.

- Udeo ženskog stanovništva starosti od 15 do 49 godina sposobnog za rađanje u ukupnom stanovništvu iznosi 21,9 procenata - naglašavaju u RZS-u.

WZLk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvT0dVN01EQV8vODllNTY1ZDQ1MzNjZDhiYTc0OWMxYzRkM2NhNThjODEuanBlZ5GTAs0CgACBAAU
FOTO: RAS / RAS SRBIJA
Kada je reč o regionima, u Zaječarskoj oblasti zabeležen je najveći udeo starih (65 i više godina) - 27,3 odsto i istovremeno najmanji udeo stanovništva mlađeg od 15 godina - 11,5 procenata.


- S druge strane, najmanji udeo starih od 65 i više godina je u Pčinjskoj oblasti - 15 procenata, ali najveći udeo mlađih od 15 godina nije u Pčinjskoj nego u Raškoj oblasti, i to 18,4 odsto - objašnjavaju u RZS-u.


Goran Penev iz Centra za demografska istraživanja ističe da svi podaci ukazuju da demografsko starenje napreduje u Srbiji.

- Jasni su i razlozi zbog čega je to tako. Od 1956. godine stopa fertiliteta nam je nedovoljna za zamenu generacija, a od 1992. godine prirodni priraštaj negativan, što znači da nam više stanovnika umre nego što se rodi. Kada se tome doda da je indeks starenja povećan za trećinu u poslednjih 15 godina, odnosno da je udeo starijih od 65 godina za trećinu veći od udela mladih, jasno je zbog čega nam prosečna starost raste - naglašava Penev.

LZdk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTkRjN01EQV8vNjllMGM1NjAwNGRjMTE3OGM3MWMyMDljMTBiOGRhNDIuanBlZ5GTAs0CgACBAAU
FOTO: RAS / RAS SRBIJA

Kako kaže, sumornu demografsku sliku upotpunjuje i negativan migracioni saldo.

- Prosečna starost stanovništva koje se iseljava daleko je niža od starosti građana koji ostaju da žive u Srbiji. Bez obzira na iseljavanja i mortalitet i dalje su nam najbrojniji stariji od 65 godina - objašnjava Penev.

Prema statistici Svetske zdravstvene organizacije najvišu prosečnu starost ima Nemačka sa 45,5 godina ispred Italije sa 44,4 godina. Srbija bi na toj tabeli bila na trećem mestu bez podataka sa Kosova i Metohije.

T1fk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWlRFN01EQV8vM2Q3ZTRlODM0ZjgwZGFhYWZlMjA5Y2Y1NDI3NDNmYzkuanBlZ5GTAs0CgACBAAU
FOTO: RAS / RAS SRBIJA
- Nemačka ima veoma nizak fertilitet, niži čak i od Srbije s tim što prilivom migranata uspeva da smanji njegove negativne efekte - kaže Penev.

Crne prognoze

Nažalost, demografske projekcije ukazuju da će u narednim decenijama demografsko starenje biti jedna od najvažnijih karakteristika populacionog razvitka Srbije.

- Najcrnje projekcije pokazuju da bi, ako se nastave ovakvi negativni trendovi, pogotovo niski fertilitet, Srbija 2061. godine mogla da ima svega pet miliona stanovnika. Dok bi u slučaju visokog fertiliteta broj stanovnika opet bio manji nego danas, 6,2 miliona - upozorava Penev.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/s...i-a-ovo-su-ostale-zastrasujuce-brojke/mb1wgq6
 
Ima raznih penzionera, ne bih ih sve ocrnjivao, ali da ima goveda - ima. I u pravu je kolega koji kaze da su navikli da dobiju, prosto takvo je bilo vreme, sadasnji penzioneri su bili deca u WW2 tako da su sve DOBILI (ko je dobio) iz socijalizma. A znamo kako se uglavnom tada dobijalo.

Zato sad ocekuju da im neko nesto da.

Pa zar nije apsurd da ti neko DA penziju? Ne DA mi niko nista nego mi plati moje sto sam zaradio svojevremeno i sto MI DUGUJE. Ne DA mi nego mi isplacuje DUG.

Ali u glavama mnogih od njih njima DAJU penzije. Ja sam to vec pisao, mnogi su BILI ZAPOSLENI od tih penzionera, ali mnogo manje ih je RADILO i ZARADILO te penzije, ali ih svi dobijaju, zato dobar deo njih i ima takav odnos da im je neko nesto dao=poklonio.

Ne znam, deo verovatno jeste ali ima i korektnih i umnih penzionera, tako da ne bih apsolutno generalisao.

A sto neko rece ima i gomila toliko tupave balavurdije da ti se okrene stomak od kolicine tuposti i plitkosti. I oni su navikli da im se daje, ovaj put od strane roditelja pa misle da je tako i na poslu.

Zaposle se posle faksa i misle da za 6 meseci/godinu treba da dobiju sestocifrenu platu, laptop, kola, mobilni, a ne znaju da urade 2 stvari. Takva generacija, razmazeno i naviklo da dobija sve i odmah.
 
Ima raznih penzionera, ne bih ih sve ocrnjivao, ali da ima goveda - ima. I u pravu je kolega koji kaze da su navikli da dobiju, prosto takvo je bilo vreme, sadasnji penzioneri su bili deca u WW2 tako da su sve DOBILI (ko je dobio) iz socijalizma. A znamo kako se uglavnom tada dobijalo.

Zato sad ocekuju da im neko nesto da.

Pa zar nije apsurd da ti neko DA penziju? Ne DA mi niko nista nego mi plati moje sto sam zaradio svojevremeno i sto MI DUGUJE. Ne DA mi nego mi isplacuje DUG.

Ali u glavama mnogih od njih njima DAJU penzije. Ja sam to vec pisao, mnogi su BILI ZAPOSLENI od tih penzionera, ali mnogo manje ih je RADILO i ZARADILO te penzije, ali ih svi dobijaju, zato dobar deo njih i ima takav odnos da im je neko nesto dao=poklonio.

Ne znam, deo verovatno jeste ali ima i korektnih i umnih penzionera, tako da ne bih apsolutno generalisao.

A sto neko rece ima i gomila toliko tupave balavurdije da ti se okrene stomak od kolicine tuposti i plitkosti. I oni su navikli da im se daje, ovaj put od strane roditelja pa misle da je tako i na poslu.

Zaposle se posle faksa i misle da za 6 meseci/godinu treba da dobiju sestocifrenu platu, laptop, kola, mobilni, a ne znaju da urade 2 stvari. Takva generacija, razmazeno i naviklo da dobija sve i odmah.
IMa raznih al vecina su zabagovani i nepismeni i nekulturni ili pak dementni.
 
Pola su penzosi.
Pronadjoh ove podatke na sluzbenim stranicama popisa stanovnistva 2011.g.:
Релативно посматрано, више становништва у старосном узрасту 15-64 године има Србија-север (69,4%) него Србија-југ (67,3%). На нижем територијалном нивоу (НУТС-2) највиши удео тог старосно-функционалног контингента становништва има Београдски регион (69,6%), док је најмањи у региону Јужне и Источне Србије (66,8%). Највиши удео радно способног становништва (на нивоу НУТС-3) има Јужнобачка (69,9%) област, а најнижи Зајечарска (64,3%).

Dakle, od 64 do 69,9 postotaka je radno aktivno stanovnistvo.
 

Back
Top