Da li su bogovi bili vanzemaljci?

Koji bogovi?
Postoji samo jedan Bog.
Da ne pokvarim temu načisto jer mi nije namera, imam u vidu da je i pre vremena postojalo neko vreme... Bog najverovatnije nije zemljanin, jer ju je... je l'te, stvorio, ne može poticati sa mesta koje je stvorio.
Ako je moj deda sagradio svoju kuću, on nije mogao u njoj biti rođen nikako.

A ako nije zemljanin, On je u neku ruku vanzemaljac, da.
Ima smisla.
Meni je naročito interesantno da su ljudi kat-kad dolazili na ideju da postoji vanzemaljski život, a ređe su razmatrali da je taj isti Bog mogao stvoriti i druge, vanzemaljske živote.
To je neka čoveku originalno data skromnost... duhom, umom, sposobnostima, pa i manirom... a i neka urođena sebičnost-mi smo deca Božja, on druge dece tačno ne može da ima.
 
Koji bogovi?
Postoji samo jedan Bog.
Da ne pokvarim temu načisto jer mi nije namera, imam u vidu da je i pre vremena postojalo neko vreme... Bog najverovatnije nije zemljanin, jer ju je... je l'te, stvorio, ne može poticati sa mesta koje je stvorio.
Ako je moj deda sagradio svoju kuću, on nije mogao u njoj biti rođen nikako.

A ako nije zemljanin, On je u neku ruku vanzemaljac, da.
Ima smisla.
Meni je naročito interesantno da su ljudi kat-kad dolazili na ideju da postoji vanzemaljski život, a ređe su razmatrali da je taj isti Bog mogao stvoriti i druge, vanzemaljske živote.
To je neka čoveku originalno data skromnost... duhom, umom, sposobnostima, pa i manirom... a i neka urođena sebičnost-mi smo deca Božja, on druge dece tačno ne može da ima.
Kao što su semiti uvrteli da je imao samo jednog sina ?
Jer je njima bio potreban samo jedan mesija.
A za ostale narode ove planete, prc ?
Oni nisu IZABRANI NAROD, samo smo mi Jevreji jedni jedini, POSEBNI, JEDINSTVENI ?

Izmislili su samo JEDNOG boga, samo njemu JEDNOG sina, jer sebe smatraju JEDINIM izabranim narodom ?
 
@Radovan Četvrti , nije to favorizovanje naroda nad narodom već puka slučajnost. Narod uvek ima opciju da se sprijatelji, razume, pričeka malo, ali izabere ono što bira poglavar. Šta Srbin ima sa Isusom iz Nazareta?
Mada, jesu nas silom privoleli da verujemo, mi bi bili narod naših bogova danas da njih nije bilo... možda bi to imalo više smisla.
Ne znam, ja mislim da bi i bez sile Isus postao Božijim sinom poznat, ali da se tad nije znalo bolje.
Mi sad znamo bolje.
Tako nešto mislim, nije potrebno da budem u pravu i da se mnogi slože.
Ko će ga sad znati?
 
Подужи јесте, али је јако поучан...

Заборавивши на Христа и Јеванђеље, западно човечанство није могло да остане у пуком атеистичко-материјалистичком стању. Душа не подноси празнину. Ако изгуби Бога, потребни су јој идоли; ако ослепи за светлост Истине, потребно јој је вештачка светлост лажи. И доиста: процват окултизма и далекоисточних учења на Западу (а то значи и код нас, јер сав свет духовно затрован западњачким начином живота) заменио је Хришћанство. Крајем прошлог и почетком нашег века (са оснивањем теософије, антропософије, дружине "Златна зора" итд.) збила се сатанска анти-педесетница: кнез таме је људима отпалим од Христа послао зле духове да им буду учитељи и васпитачи, да их руководе на путу ка вечној смрти. Није нимало случајно што је XX век био век "атомске технике и прашумске етике" (Отац Јустин) и што су у њему стотине милиона људи изгубиле живот у страшним светским ратовима. Слободно можемо рећи да се у наше доба испунило оно што је некакав демон наговестио Светом Андреји Јуродивом, рекавши му да ће у последње дане људи бити гори од ђавола, да ће мала деца злом превазићи старце и да тада он, нечастиви, неће човека учити ничему - многи ће сами испуњавати вољу његову.

Докле је, дакле, стигла отпадија? До отвореног и вољног општења са демонима који се јављају под видом "духова-водича" или "ванземаљаца". Наиме, на Западу је јако развијен тзв. Покрет за Ново доба ("The New Age") чији је основни циљ стварање уједињене светске религије и уједињене светске државе којој ће на челу бити "Месија" Новог Доба (они га зову "Христ Мајтреја"). Покрет обухвата практично све далекоисточне и окултне секте, као и појединце који се интересују за астрологију, магију, врачање помоћу тарот карти. У покрету су и еколози, феминисткиње, хомосексуалци, тј. сви који се боре "за права мањина"; има и научника који сматрају да је дошло време у коме природњаци своје снаге треба да удруже са екстрасенсима и далекоисточним гуруима у тражењу "виших стања свести", тј. улажењу човечанства у "нову фазу" еволуције.

Одакле Новодобци црпе надахнуће? Наравно, из окултистичко-магијских списа прошлих и садашњих; али не само одатле. Постоји један много популарнији метод: он се зове "каналисање" ("channeling"). "Каналисати" значи препустити себе (своје тело, душу, ум) некој "космичкој интелигенцији", "ванземаљцу", "духу покојника" који из човека саопштава своје поруке и савете за доба које долази. Те поруке се бележе на хартији или аудио-визуелној траци; од њих се праве књиге и на основу њих се руковде следбеници "Њу Ејџа". Докле се с тим стигло, сведочи и следеће. У "Лос Анђелес Тајмсу" од 5. 12. 1986. новинарка Лин Смит објавила је да само у Лос Анђелесу има преко хиљаду "проводника" ("channels") кроз које духови објављују свету нова учења. У САД излази специјализовани часопис "Spirt Speaks" ("Дух говори"), посвећен само "откривењима" духова. Зарада која се остварује посетама код "проводника" (а људи од духова траже савете за све - почев од потеза пословне природе до религиозне утехе) износи од 100 до 400 милиона долара годишње.

Телевизија редовно пропагира овакву "духовност". Са духовима опште популарни глумци: Мајкл Јорк, Линда Еванс, Шарон Глас, Ширли Меклејн. Од 600 до 800 људи сваке седмице одлази да слуша како из Џека Парсела говори "Лазарис", најпопуларнији "ванземаљац" Америке - на сусрет с "ванземаљцем" чека се ДВЕ ГОДИНЕ. Није нимало случајно што 67% Американаца тврди да је имало "натчулна" искуства, а чак 42% верује да су имали контакт с "умрлима". Мода "каналисања" стигла је у слободоумне "цркве" типа Англиканске. Лаура Камерон Фрејзер, жена "епископ" северног Пацифика, општи с духом који се представља као "Јона". Куда све то води саопштава нам дух "Ментор" који се настанио у Мере-дит Лејди Јанг и који је најавио да ће за педесет година све људе васпитавати духови, почев од детињства.

На жалост, и наша средина налази се на ураганском удару лажних духовности које смо, заједно са безверјем и развраћеношћу духа и тела, увезли са Запада. У продаји се налазе (и, очито, читане су) књиге у којима је забележено учење "ванземаљаца" ("Сетова књига", "Курс о чудима", разноразна откривења Габријеле из Вирцбурга итд.); часописи типа "Трећег ока" свесрдно нуде "ванземаљске посластице" религиозно збуњеном и морално запуштеном читалаштву. 31. јануара 1993. око 23 часа на Трећем каналу РТС-а била је емисија о "каналисању" под називом "Њу Ејџ комуникација". Њен водитељ, глумац Тели Савалас, показао нам је најсвежије примере "блиских сусрета треће врсте". Емисију је тешко било гледати без молитве: присуствовали смо, наиме, пропагирању ђавоиманости у свој њеној гнусности. (Наравно, "ванземаљци" су, сваки Православац то зна, ђаволи, који у људе улазе по њиховој слободној вољи; сви "канали" су наиме, били или окултисти или су чврсто веровали у "мале зелене" и летеће тањире, који су такође један од видова демонских прелести садашњице).
Тако, на пример, извесна Џејми контактира с два "ванземаљца" - Лијом и Тибетаном, а они су ушли у њу када је угледала НЛО и позвала "свемирске госте" да разговарају с њом. Дерил Анка из Лос Анђелеса у себи носи духа званог Башар: грчевима, измењеним, нељудским гласом, несрећни Анка присутне опчињава чудесима и саветује их да посвуда шире његово учење. У осамнаестогодишњакињу из Аризоне ушла је "ванземаљка Мина", која тврди да је на нашу планету дошла из оног свемира у коме је "бог".

Др Дејвид Френинг, један од научника склоних екстрасенсима, одушевљено нам саопштава да је "каналисање" прави начин за општење с "ванземаљским цивилизацијама" пошто су слања космичких бродова и сигнала са земље "промашена инвестиција" (објективним научним експериментима није доказана ни једна "мала зелена" цивилизација). Најстрашнији приказани случај, међутим био је случај Луиза Гаспарета, Бразилца чији је отац био спиритиста и у кога се, још као у тринаестогодишњег дечачића, уселиле "душе" 44 "сликара" из прошлости - од Да Винчија до Пикаса. Овај јадник је у стању да за пет минута наслика било шта што личи на дела неког од познатих сликара: кад дух уђе у њега, он се сав тресе, и грчи, потпуно несвестан окружења. МОЖЕ ДА РАДИ САМО У ТАМИ. Ђаволи ради сликања користе обе његове руке, па чак и десну ногу; потресно је гледати овог паћеника у коме обитава легион, а који каже да су духови веома симпатични и да он осећа радост у њиховом присуству.

Што се тиче основних учења "ванземаљаца", она су (без обзира из кога говоре) следећа: човек је ПО ПРИРОДИ божанствен и треба то да открију; Исус није последњи Христос; циљ човечанства је уједињење религија и држава; "ванземаљци" ће нас ускоро посетити; постоји реинкарнација; треба се, ради откривања своје божанскости бавити магијом и окултизмом. Оне који ометају "процес уједињења" планете треба елиминисати. А зна се ко смета: "ХРИШЋАНСКИ ФУНДАМЕНТАЛИСТИ", тј. сви они који верују у Бога Тројицу и Исуса Христа као јединог Спаситеља човека и света. Џвал Кхул, дух-водич Алисе Бејли, оснивачице "Њу Ејџа", рекао јој је да до освита Новог доба мора да погине трећина човечанства (тј. сви који одбијају да се интегришу) да би се свет коначно ујединио у срећи и хармонији.

Шта рећи након овога? Човечанство је, очито, све ближе времену антихриста и његове наопаке владавине, коју ће човекоубица ђаво подржавати свим средствима, па и слањем "ванземаљаца" који су, као што видимо, обузели душе и тела прелашћених. Међутим, демонске сплетке немоћне су пред силом Господњом: од нас, слугу Његових, захтева се ОПРЕЗ И ДУХОВНА ТРЕЗВЕНОСТ. С обзиром на то да, по речима Светог Антонија Великог, "ми не треба да се плашимо вражјих привиђења нити да обраћамо пажњу на лажљиве речи његове", веома је важно да сваки Православни Хришћанин по сваку цену избегава све врсте окултистичке пропаганде да не би, због мале неопрезности, пао у прелест, насевши модерним "духовним учењима" која се често представљају као "хришћанска".

Уз то, дужни смо да урадимо и из свега срца испуњавамо свој живот благодатним силама наше Свете Цркве; редовним постом, молитвом и Светим Причешћем, покајањем и исповешћу ми ћемо бити у стању да одолимо искушењима нашег духовно преварног времена. Вера, реч Божја, страх Божији, смирење, духовна будност, молитвеност, крсно знамење - ето нам оружја у духовној борби. Не треба никад заборавити: Господ је свим Својим ученицима прорекао да ће именом Његовим изгонити зле духове (Марко 16, 17); демони, по речима светог Григорија Богослова, дрхте при спомену имена Богочовековог. Он је Распети Кога се демони плаше (Свети Кирило Јерусалимски). Борећи се у војсци Небеског Војводе, победника над грехом, смрћу и ђаволом, ми ћемо, ако не малакшемо, одолети сваком искушењу дана који долазе.
:cry:
 
Ja mislim da jesu.
Radili su neke stvari koje su za ondasnji svet izgledale neverovatne. Kao da danas ljudi odu na neku planetu gde je zivot razumnih bica jos na primitivnom stepenu...Posle su vanzemaljci otisli, a prica o takozvanim bogovima je ostala....
Definitivno Da .

Čak su i sagradili piramide, to čovek nije mogao nikako da uradi.

Postoje mnoge slike koje dokazuju prisustvo čudnih letećih objekata.

ancient20paintings20header.jpg
 
Zanimljivo. Ako je Bog stvorio ovaj svet postavlja se pitanje gde je bio pre toga?

U svemiru nad vodom. U Postanju, Bog nije stvorio svemir i vodu, nego je bio tamo, u svemiru nad vodom. U pocetku Bog stvori samo dvije stvari po Postanju, zemlju i nebo (svod), a ne svemir i vodu.

Sto se tice zemlje, Postanje 1:2: I ZEMLJA bijase bezoblicna i prazna; i bijase tama nad tim bezdanom. (dakle nad zemljom.)
Sto se tice neba: Postanje 1:6-8: Potom rece Bog neka bude svod (nebo) usred vode da razdvaja vodu od vode. I stvori Bog svod (nebo) i rastavi vodu ispod svoda (neba) od vode nad svodom (nebom). A svod nazva Bog NEBO. (Nebo je svod.)

I gdje je Bog po Postanju?
Postanje 1:2: A Duh Bozji krecace se po povrsini vode. (prije nego je razdjelio vodu i napravio nebo.)
Bog je bio u svemiru nad vodom. Dakle On je samo u pocetku napravio prostornu konfiguraciju, iz svemira. Napravio prostor za zemlju, i prostor za nebo, iz svemira.
 
Poslednja izmena:
nešto ne verujem da su priče o bogovima nastale zbog vanzemaljca...nije da ne verujem da vanzemaljci mogu da posoje...Sigurno da ima na bar još nekoliko planeta nekih živih bića,samo je pitanje kakva su to bića i u kakvim uslovima su se razvila i da li bi mogla da prežive na ovakvoj planeti pod ovakvom atmosvefom...vrlo su male šane da su neka vanzemlaska bića se razvila na baš sličnoj planeti,sa slično ovakvom atmosferom da dišu baš ovakav ili bar sličan vazduh koliko da im naš ne bude toksičan...a još su manje šanse da su takvi vanzemaljci posetili našu,ili bilo koju drugu planetu.
Mislim da su priče o bogovima nastale kao plodovi mašte primitivnih ljudi koji su tražili objašnjena za prirodne pojave,za svoje postojanje i zašto su za razliku od drugih životija u stanju da prilagođavaju prirodu sebi.Da im da neki autoritet koji stioji iza društvenih normi koji sve vidi i zna i od kog ne može ništa da se sakrije. I da im da ogovor na ono najbitnije pitanje šta se dešava sa njima kada umiru.Svesnim bićima je najstrašnija ideja o tome da ta njihova svest prestaje da postoji kada telo umre i onda su puštali mašti na volju,zamišljaji da posle smrtio postiji neki drugi život u nekom drugom svetu,ili u drugom telu ili kako god...to je osnovno verovanje svih religija da duša,ta njihova svest odlazi negde i nastavlja da živi na neki način.
Zanimljivo je da su čak i u neandertalskim grobovima arheolozi nalazili i idalje nalaze pogrebne ponude kao što su nakid od školjki,kože životinja,rogovi,i primitivno oruđe koje su koristili za života...sto znači da nismo mi bili jedini homonini koji su imali taj strah od smrti i koji su smišljali špriče o tome kako duša nastavlja da postiji posle smrti.
 
U svemiru nad vodom. Bog je bio u svemiru nad vodom. U Postanju, Bog nije stvorio svemir i vodu, nego je bio tamo, u svemiru nad vodom. U pocetku Bog stvori samo dvije stvari po Postanju, zemlju i nebo (svod), a ne svemir i vodu.
Sto se tice zemlje, Postanje 1:2: I ZEMLJA bijase bezoblicna i prazna; i bijase tama nad tim bezdanom. (dakle nad zemljom.)
Sto se tice neba: Postanje 1:6-8: Potom rece Bog neka bude svod (nebo) usred vode da razdvaja vodu od vode. I stvori Bog svod (nebo) i rastavi vodu ispod svoda (neba) od vode nad svodom (nebom). A svod nazva Bog NEBO. (Nebo je svod.)
I gdje je Bog po Postanju? Postanje 1:2: A Duh Bozji krecace se po povrsini vode. (prije nego je razdjelio vodu i napravio nebo.)

Sve je to lepo objasnio Heavy Metal Bog - Vanzemaljac Ronnie James DIO, a njega prepevale Goreće Veštice
Poslušaj reči, u stripovima, metal muzici i jeftinim filmovima 80-ih i 90-ih, može se pročitati skoro cela istina, ako čitaš izmedju redova.

DIO - HOLY DIVER, Diver je inače GNJURAC, tj HOLY DRIVER je SVETI GNJURAC, tj neko ko izlazi iz vode


Holy Diver
You've been down too long in the midnight sea
Oh what's becoming of me?

Ride the tiger

Got shiny diamonds
Like the eyes of a cat in the black and blue
Something is coming for you, look out!
Race for the morning
You can hide in the sun 'till you see the light

Oh we will pray it's all right


Between the velvet lies
There's a truth that's hard as steel, yeah

The vision never dies
Life's a never-ending wheel, say


Holy Diver
You're the star of the masquerade
No need to look so afraid


Holy Diver, sole survivor
You're the one who's clean

https://genius.com/videos/Xxxtentac...ute-explained?utm_source=recirculated_content
 
Znas li ti Loki KOLIKO planeta ima u samo takozvanom Mlecnom putu (gde je i Zemlja)?
Ima VISE PLANETA nego zrna peska u svim morima, okeanima i pustinjama na Zemlji!
To je Loki jako, jako mnogo i mala je verovatnoca da samo na par planeta postoji ONO sto mi nazivamo zivot....
Zivota ima svuda u Svemiru, ali on je JAKO RAZLICIT od mesta do mesta....Na Zemlji recimo za zivot je neophodna voda, ali to ne mora biti svuda tako....
Pa mi jos sa sigurnoscu ne znamo ni STA JE ZIVOT, a razmisljamo da ga ima ili nema u mracnim dubinama Svemira...
 
Znas li ti Loki KOLIKO planeta ima u samo takozvanom Mlecnom putu (gde je i Zemlja)?
Ima VISE PLANETA nego zrna peska u svim morima, okeanima i pustinjama na Zemlji!
To je Loki jako, jako mnogo i mala je verovatnoca da samo na par planeta postoji ONO sto mi nazivamo zivot....
Zivota ima svuda u Svemiru, ali on je JAKO RAZLICIT od mesta do mesta....Na Zemlji recimo za zivot je neophodna voda, ali to ne mora biti svuda tako....
Pa mi jos sa sigurnoscu ne znamo ni STA JE ZIVOT, a razmisljamo da ga ima ili nema u mracnim dubinama Svemira...
Pa gle,loše sam se izrazio,mislio sam na svevana živa bića...a i molekul DNK ili RNK(ili neki ekvivalent toga koji nama ne pada napamet) može da se računa kao živo biće i za tako nešto su mnogo veće šanse da postoji
 
pa baš to...mi poznajemo DNK i RNK molekule koji sami sebe "kloniraju" i po toj definiciji su prošli granici uzmeđu toga šta je živo a šta nije...a postoje dobre šanse da ima još dosta takvih molekula illi čak jednoćeliskih organizama koji su bazirani na njima
Cudno je to da od prve zive celije, nastale negde oko obala toplih mora, do danas, do tebe i mene - zivot se nikada nije prekinuo...Jedinka umiru, ali NIT ZIVOTA se ne prekida...U nama jos uvek postoji mikro kap onog toplog mora gde je "krenuo" zivot...
 

Back
Top