Da li su ateisti generalno bolje osobe od vernika?

Da li su ateisti bolje osobe od vernika?


  • Ukupno glasova
    31
Vernici ignorisu moja pitanja.
Izgube se negde u magli dok se ne promeni pravac teme :cool:
Pa eto ti po cemu su vernici bolji u temi o svetiteljima danas. Borba sa pomislima. Dakle neko ko je vernik molice se stalno
kada mu nesto zlo padne na pamet, da to preobrati na dobro, dok ce se ateista poistovecivati sa time i zlo vrsiti.
Ovome su podlozni svi ljudi bez izuzetka, samo vera nalaze da se borimo sa time, a ateizam ne. Eto.
 
Neki vernici su pravi psihički bolesnici kao ovaj batica koji sebe zove Lovac na sataniste.

Napomena: Ovo nije promocija njegovog YouTube kanala već pokazatelj ko je i šta je ovaj bolesnik koji u svemu vidi stanu i sataniste.

Ovo je njegov prvi YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCDKCXfl_CkRkgevosElWPMA

Ovo je njegov drugi YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCIX1TZwEKNvfFwAPc5aCTKQ/videos

Prvi YouTube kanal mu je pod stalnim strajkovima i opomenama zbog poziva na linč i nasilje protiv ličnosti iz javnog života.
Drugi je isto to samo što koristi svoj glas.

Bez ikakve dileme ovaj batica bi da se on pita uveo crkvenu inkviziciju.

Ili je lud ili je našao dobar način da zaradi na ovcama. Šta vi mislite?

Svaki njegov video se završava pretnjama toj javnoj ličnosti paklom, božjim sudom i pozivom na linč.
 
Praznina koja postoji u ateistima u nedostatku vere kaja se vidi u njihovom srcu,dusi mozgu je odgovor na pitanje,prazni ljudi ne mogu biti bolji ,njihova praznina im to ne dozvoljava.Uporedite lubenicu i balon,to vam je to,spolja lice,oblik je skoro isti ali unutrasnja praznina cini razliku....
Ovo je sada bila uvreda na račun nas ateista. Niko od nas ateista nije prazan zato što ne veruje u imaginarna biće i izmišljene likove. Uotalom šta ti znaš kako se koji ateista oseća? Ja se lično osećam jako slobodnim, uživam u životu i radim ono što hoču koliko mogu. Nemam nikakvih prepreka za razliku od vas vernika koji se morate pridržavati razno raznih pravila. Ja sam lično srećan čovek.
 
Nemam nikakvih prepreka za razliku od vas vernika koji se morate pridržavati razno raznih pravila.
Pa koja su to pravila kojih se vernici u sekularnoj drzavi moraju pridrzavati? Ono ne pozeli tudje, ne kradi, i ostalo pokrivaju
zakoni. Post, retko ko posti, rimokatolici ni nemaju takve postove ko Pravoslavci. Niti svi idu nedeljom na mise/liturgije.
Nece te niko puskom terati.
 
Pa koja su to pravila kojih se vernici u sekularnoj drzavi moraju pridrzavati? Ono ne pozeli tudje, ne kradi, i ostalo pokrivaju
zakoni. Post, retko ko posti, rimokatolici ni nemaju takve postove ko Pravoslavci. Niti svi idu nedeljom na mise/liturgije.
Nece te niko puskom terati.
Mislim na vernike koji navodno žive po pravilima iz "svetih" knjiga.
 
I ta pravila dovode vernike u stanje ludila i licemerstva.
Ne bih rekao ludila, ali licemerstva svakako. Tu postoji i problem sa bracnim parovima, recimo muskarac posti a zena ne, pa
muskarac mora da se snalazi, jer zena nece da kuva posno, ili ga ismeva sto je cest slucaj. Drugo, te grupe vernika,
imaju svoja pravila i to su kao i sve ostale grupe. Trece medju njih se uvlace prevaranti da izvlace pare..
 
Ne bih rekao ludila, ali licemerstva svakako. Tu postoji i problem sa bracnim parovima, recimo muskarac posti a zena ne, pa
muskarac mora da se snalazi, jer zena nece da kuva posno, ili ga ismeva sto je cest slucaj. Drugo, te grupe vernika,
imaju svoja pravila i to su kao i sve ostale grupe. Trece medju njih se uvlace prevaranti da izvlace pare..
Kako ne i ludila kada su pojedini ustanju da ubiju radi religije? Da je samo to licemerno nego kada negiraju ono što piše u njihovim "svetim" knjigama to mi posebno ide na živce. I još im dokažeš, a oni kažu ne to nije tako nisi ti to dobro razumeo. Šta ima da razumem kada lepo piše!
 
Kako ne i ludila kada su pojedini ustanju da ubiju radi religije?
Pa sad da te ubiju nece, bar ne Hriscani danas u sekularnim drzavama. No imas slucajeva kad je muz zakucao ekser u zenu misleci
da ce tako isterati demone iz nje, to je bilo ovde pre jedno 15-20 godina. To je opasno kad neko istripuje da je u nekom demon, i onda misli da nasiljem moze isterati.
 
Pa sad da te ubiju nece, bar ne Hriscani danas u sekularnim drzavama. No imas slucajeva kad je muz zakucao ekser u zenu misleci
da ce tako isterati demone iz nje, to je bilo ovde pre jedno 15-20 godina. To je opasno kad neko istripuje da je u nekom demon, i onda misli da nasiljem moze isterati.
I danas imaš ubijanja u ime religije i Boga i to ne mislim samo na hrišćane nego na ostale pripadnike drugih religija. U svakoj religiji imaš kretena koji će ubiti ženu ili dete iz verskih ubeđenja.
 
I danas imaš ubijanja u ime religije i Boga i to ne mislim samo na hrišćane nego na ostale pripadnike drugih religija. U svakoj religiji imaš kretena koji će ubiti ženu ili dete iz verskih ubeđenja.
Pa u islamu je to normalno, cak se i ohrabruje. Recimo otac ubije cerku i decka, za to u islamu ne odgovara.
 

Back
Top