Quantcast

Да ли су антички грчки философи уопште постојали?

Poruka
3.432
Dakle, cisto da rezimiramo, ti si meni poslao fotku koju sam ja okacio u vezi sa jednom kontroverzom sa kojom sam zajednicu ovog foruma upoznao, da vidim zasto se meni ne moze verovati; i to onda znaci da nema tekstova starogrckih mislilaca na materijalnin ostacima starijim od 900. godine?

Све си погрешно разумео...

HanibalBarka666

Aktivan član
Poruka
1.277
Везано за ово постоји један виц. Девојка-Српкиња нашла дечка-Хрвата и треба да саопшти оцу (који је Србин са дна каце) да ће да се почну да се виђају. Матори каже: Нема проблема, само имам један услов - да први састанак буде на гробу неког хрватског краља.

Kako ih nema ? Pa evo jedan je "skoro" pronađen :)

https://hungarytoday.hu/tomb-hungarian-king-andrew-ii-found/

Pravi Vlah

Domaćin
Poruka
4.240
Иначе, да, Исус Христ је постојао као историјска личност.
То није доказано а постоје одлични разлози да се то сумња. Постојали су разни верски учитељи у Јудеји. И постојали су разни синови Бога. Не пример Херкулес.

АнаиванГорд

Primećen član
Poruka
963
Pa i oni su svi odreda "rex Croatiae" i to de facto, a bogami i de jure, dok tatko nije precizirao šta tačno ulazi u obzir.
[/QUO
Тако је био изгледа мало љаксе па под "rex Croatiae" мисли само на оне који су то у народном смислу...;)

qvey

Primećen član
Poruka
644
Koje pitanje..majko..Bozija..mozda ti filozofi nisu svi poreklom bili anticki Grci napr..Tales iz Mileta koji je najverovatnije bio Fenicanin ali da niko od njih nije postojao ili da niko od njih nije stariji od X Veka nase ere..pa ja mogu onda slobodno reci da Justinijan trenutno vlada Balkanom i okolinom..ali me ta tvrdnja vodi na posmatranje u ustanovu zatvorenog tipa..

Mita Komita

Buduća legenda
Moderator
Poruka
29.776
Ti si bas neki zahebant, otvorio si onu temu sa teorijom koja tebi pase i sa TVOJIM prevodom, mada prevod kao sto vidimo vec postoji.
A ovo naravno ima veze sa ovom temom jer se radi o Grcima, pa nam poturis grcki tekst kao dokaz, mada se na gotovo istom mestu pre tog grckog nalazio ovaj, na kako ga ti nazivas, LIKIJSKOM jeziku:D
где постоји превод?

Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.