Da li ste žena/muškarac svojih godina?

Po čijim pravilima čovek treba da uskladi razmišljanje i ponašanje sa svojim godinama?
Bez obzira na godine, uskladiti duh i telo da nam je dobro u sopstvenoj koži.
Nema ničijih pravila. Evo da pojasnim na šta sam mislila -na ono kada recimo u 40-tim želite da izgledate kao u 20-tim a to ne može,bez obzira na recimo dobru građu,dobru kilažu i sl - jer,npr. bore već teško da mogu da se sakriju,lice stari. I sad, da li prihvatate to,da je to tako prirodno,ili se borite protiv toga i svoji postupcima,a i pokušajima da izgledate drugačije ? Mislim na autentični unutrašnji doživljaj prihvatanja sebe u svojim godinama.
 
Ja izgledam mlađe,oduvek tako,ali recimo sad se OSEĆAM kao žena svojih godina - nemam onoliko energije, volje, bore oko očiju, umoran izraz lica, lakše se dobijaju kilogrami itd. Do skoro sam se borila protiv toga,isprobavala sve i svašta, ali se nešto prelomilo od rođendana i nekako sam se samo opustila i prepustila. Ne moram i ne mogu da izgledam kao da mi je 20.
 
Ja izgledam mlađe,oduvek tako,ali recimo sad se OSEĆAM kao žena svojih godina - nemam onoliko energije, volje, bore oko očiju, umoran izraz lica, lakše se dobijaju kilogrami itd. Do skoro sam se borila protiv toga,isprobavala sve i svašta, ali se nešto prelomilo od rođendana i nekako sam se samo opustila i prepustila. Ne moram i ne mogu da izgledam kao da mi je 20.
to mi se svidja
 
Pitanje se odnosi na to da li izgledate i ponašate se u skladu sa svojim godinama. Više mislim na ponašanje i stavove,mada i izgled donekle ima veze sa tim,uz svu ogradu da nema definicije šta je tačno primereno kojim godinama,ali da gledamo većinu,tj. ono što je većinski primereno odredjenom dobu.
evo nesto kao
 
Nema ničijih pravila. Evo da pojasnim na šta sam mislila -na ono kada recimo u 40-tim želite da izgledate kao u 20-tim a to ne može,bez obzira na recimo dobru građu,dobru kilažu i sl - jer,npr. bore već teško da mogu da se sakriju,lice stari. I sad, da li prihvatate to,da je to tako prirodno,ili se borite protiv toga i svoji postupcima,a i pokušajima da izgledate drugačije ? Mislim na autentični unutrašnji doživljaj prihvatanja sebe u svojim godinama.
Razumela sam šta si pitala i uvodni post.
Ponavljam: najvažnije od svega je da se dobro osećamo u sopstvenoj koži.

Isto tako, osećam da bi naše godine i naše ponašanje trebao da prokomentariše neko iz svog ugla, ako se ja dobro osećam u farmerkama, patikama, na nekom koncertu, kao ne priliči to nekom ko ima xx godina.


Osećam se dobro, slušam istu muziku, volim zalaske sunca, svetla grada noću, volim da plivam, volim sve što sam volela sa osamneaest.
Kako izgledam za svoje godine?
Onako kako se osećam. Tako se i oblačim, hodam i ponašam.
 

Back
Top