Da li ste žena/muškarac svojih godina?

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
8.483
Iskreno ni blizu, obicno ljudi misle da sam10ak godina mladji , a i ovako po ponasanju, nacinu zivota, itd isto ni blizu, ono blizi sam nekom adolescentu nego 36-ogodisnjaku, takodje nisam se nesto promenio od tog nekog adolescenskog perioda, ono izgledam isto (jedino sto sad imam malo duzu bradu), ono slusam istu muziku, oblacim se manje-vise isto, radim iste stvari koje sam radio i tad, volim iste stvari koje sam voleo i tad , sad mozda jos i vise uzivam u njima , itd i ono ako sam onda bio samo klinac sad mu dodjem kao neki klinac na steroidima :p , iako moram da priznam da sad ipak malo drugacije rezonujem neke stvari, malo sam onako kao intelektualno sazreo da kazem i malo sam kao izslifofaniji, nacitaniji , malo i mudriji, malo su mi se i sfere interesovanja prosirile, itd ali opet definitivno niko mi ne bi dao 36 godina, nit izgledam tako, nit se ponasam tako, nit se osecam tako, ja sam ono decak zarobljen u telu mladica od 20 i nesto godina koji samo formalno ima 36 godina (to sto ja imam 36 godina je doslovno samo mrtvo slovo odnosno brojka na papiru i nista vise) .;)

Poslednja izmena:

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
8.483
Hehe ja zaista mislim da sam ja hodajuci zivi dokaz da su godine samo iluzija i imaginarna stvar i samo obicno mrtvo slovo na papiru *ono dovoljno je covek samo da me vidi i da se uveri u to)
Secam se jednom kad sam isao nesto dal do banke ili opstine pa sam popunjavao neki formular , tacnije ona devojka tamo je popunjavala i ja sam joj diktirao moje podatke i ona me pita kao godina rodjenja, koje si godiste, ja joj kazem 85-to , ona kao , koje rece 95-to , ja ne ne , 85-to sam godiste, a ona me onako iscudjeno pogleda i kao zbunjeno pita " Tiiiiiiiii ? " , ja kao sta ne verujes mi, a ona kao ma verujem ja tebi, samo ono nikad ne bi rekla, uopste ne delujes tako.

Inace sve je to relativno, recimo ja kad igram basket niko od klinaca koji su duplo mladji od mene ne moze da izdrzi moj tempo, kontam da kada bi neki klinac pokusao da odradi jedan moj trening da bi slezinu ispovracao.
Recimo ja imam lice i ten nezniji nego curica od 12 godina, kilazu imam istu kao u srednjoj skoli, recimo cesto izgledam mladje od likova koji su po 10+ godina mladji od mene.

Mada opet sad da krenem recimo da se druzim sa likovima od ne znam 18 ili u ranim 20-im ne bi islo, jer ono ipak se vidi da nismo iz istog vremena, nemamo ono nesto zajednicko, ne znam nismo gledali iste crtace ili serije kao klinci, nismo nikad slusali istu muziku, nismo igrali iste video igre, ne secamo se istih stvari , ne pamtimo iste likove, drugacije rezonujemo neke stvari, imamo drugacija interesovanja, itd , ono jednostavno je jasno da pripadamo razlicitoj generaciji.
Recimo ne znam ja mu pomenem 2Pac-a ili Eazy-E-ja a on me gleda bledo fazon kao ko su ti ti (jer on zna samo za ono autotjun sranje i sto klinci danas slusaju) ili ne znam da ga pitam e dal se secas onda kad je Mijatovic pogodio precku protiv Holandije 98-me ili ne znam ona NBA finala izmedju Cikaga i Jute ono setim se pa lik se tad jos nije ni rodio (kao da mene neko pita secam li se necega iz Titovog vremena ili ranih 80-ih kad jos nisam bio ni rodjen) ili ne znam onog ludila ovde posle pobede nad Amerima u Indijanapolisu 2002-ge , isto ono lik se mozda jos nije ni rodio ili je jos uvek bio u pelenama ili ne znam da li se seca nekog lika sto je ziveo tu u kraju a taj lik se odselio fazon pre nego sto se ovaj i rodio i ono prosto tako neke sitnice stavljaju do znanja da smo ono skroz druga generacija i da svakako postoji taj neki generacijski jaz.

Inace najbolje je da se covek ponasa i da izgleda onako kako zeli i u skladu sa nekim svojim osecanjima, instiktima, potrebama bez da uopste razmislja o godinama ili da se zamara time da li ima ne znam 25, 35 ili 45 i da se nepotrebno zamara misleci da je mozda proslavio nekoliko rodjendana vise nego sto bi trebalo jer ono vreme kao fizicka velicina ne postoji, vreme je relativna stvar i ne protice vreme svima isto i biohemijski procesi u mozgu i organizmu se ne odvijaju kod svih istim tempom pa tako da ni ne stare svi istim tempom (to zavisi i od genetike i od psihe i od nacina zivota, navika, itd) i vreme je iluzija, pa su tako i godine iluzija i samo mrtvo slovo na papiru, mislim imas ljude koji ni ne znaju kad su rodjeni pa opet nista im ne fali.

Poslednja izmena:

georgejune

Starosedelac
Poruka
177.489
Koga zabole da se dokazuje i takmici s bilo kim u bilo cemu pogotovo izgledu,ako se stavi na kantar snaga i iskustvo ,sto sam pitao jednog mladjeg sparing partnera u boxu sa starijim,sta pobedjuje,on je rekao iskustvo,u 20-30im samo snaga se ima a retko ko zrelost za bitnije zivotne odluke,moze da se seca covek zdravlja i fizickih mogucnosti ali iskustvo je neprocenjivo i neprolazno,sad koji mozak ima neko mlad ko ne postuje starije i ruga im se a ceka ga isto sutra

a bre Milun

Elita
Poruka
23.600
Kakav lapsus Milune..pitati nepoznatu zenu za godine?
danas su zene ravnopravne sa nama u svemu pa ako mogu da pitam nekog gospodina za godine mogu i damu.
ZASTO JE UVREDA ZA ZENU PITATI JE ZA GODINE ?........jel to nesto sramotno, imati 42 godine, 52 godine ?............ ako su im njihove "mlade godine" jedino sto mogu da ponude muskom trzistu , onda mogu biti srecne samo jednu noc.
Normalnog muskarca interesuje kompletna zena a ne samo njene godine.
E sad, ako je za jednu noc, ondak sigurno necu pitati damu za godine.................jer necu imati vremena.Nestace pre jutra.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.